• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Puko BLOK MOTORA

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Možeš.
Ispustiš ulje i ostaviš preko noči da se ocjedi.
Drugi dan natočiš vodu i staviš čistu posudu pod čep za ispust i opet ostaviš jedan dan.
Ujutro okreneš motor ručno i još malo ostaviš.
Videl buš ako ima vode u posudi.

Pa ni vrag da se več sad smrzel, nisam čul da bi negde bilo tak zima.
Ili je to još od lani?

Hvala na savjetu.. Ma pukao je proljetos, u četvrtom mjesecu, kiler je šupalj i pustal je vodu na njega, pa nisam stavio antifriz, nego sam ispustil vodu preko zime. Ali sam u proljeće išao ispeljivat đubar, pa sam nasuo vodu, nakon tjedan- dva bilo neko zahlađenje, i ode blok.. inače bi na kiler u danu (24 sata) izišla sva voda, ali očito ga je nešto začepilo i jbg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Ustvari ja tebe uopče nisam pital o kojoj je makini riječ?
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Nije makina već tenk, zetor super 50. Kad bi ja našao da neko prodaje takav traktor, a da mi je blizu, kupio bih ga, a svoj bih ostavio za dijelove..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Ujutro bi pingvini mogli žicati šalicu čaja.

Ko ima vodu nek ispusti da sutra nebi morali u ovoj temi debatirati
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj jos ima neko ko nema u traktoru ili autu antifriz,uz cjenu i razne akcije,nema kome zeleni nije pristupacan?:fiery:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja nemam ni u jednom traktoru zasad antifriz.. Sta bi i imal kad mi svaki trosi rashladnu tekucinu, a nigdje ne curi da se vidi.. Imt (sranje) je to..
U ovoga s kabinom ga tocim prije svake zime kad moram voziti gnojnicu sa njim i ici po goricama kad padne snijeg, a ovaj drugi odmara od studenoga do ozujka..
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ja nemam antifriz samo zato sto je moj hladnjak jos uvijek od traktora original, znaci 20-tak godina, i sad da nasipam antifriz procurio bi. Kad budem hladnjak mijenjao onda cu i staviti antifriz.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
nisam uvjeren da bi procuril stari kiler radi antifriza, ja bum riskiral. Ak procuri onda bum nasipal onog vraga za krpanje kilera :icon_hang:
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Svi mi kazu da bude procurio, a sad nisam pri parama za novi, ovu zime bude tako a na proljece sve novo. procure i stare gume isto.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ja nemam ni u jednom traktoru zasad antifriz.. Sta bi i imal kad mi svaki trosi rashladnu tekucinu, a nigdje ne curi da se vidi.. Imt (sranje) je to..

Neznam jel ima čepove na glavi kao zetor i ursus. Ako ima strunul je čep. Ursusa sam hvatal par godina dok nisam skužil. Curelo je između glava ali videlo se samo kad ga upalim jer se poslje glava ugrije i voda ispari. Znam da Imt ima glavu u komadu.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Meni je na 533 prije 10 godina izbio čepove na bloku al i puknuo iznad pvp.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Čepova na glavi nema, ali ima poklopce na kojima hoče sliniti jer su rupe bušene do u vodu.
Isto tak može da je brtva glave nagoprjela pa pomalo kroz šarafe izlazi voda ......
Koliki je taj nedostatak vode tokom dana?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
U 10 sati oranja potrosi mi sigurno 1 litru tekucine, mozda i koji deci vise..
A tako potrosi i ovaj koji ne ore, npr prilikom cjelodnevne kosnje..
Mislim da smo o tome vec jednom raspravljali i cini mi se da smo dosli do zakljucka da cepovi ne valjaju, tj one opruge na njima pa da izbace vodu na odusak..
Al velim, sad pred zimu u ovoga s kabinom stavljam antifriz jer mi treba i preko zime, a ovaj drugi ide u zimski san do proljeca..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Ako nigde ne vidiš flekove od vode (na tu količinu bi moralo biti vidljivo) onda probaj sa čepovima.
Mada litru vode ... to mora negde biti vidljivo.
Cjev za višak koji izađe na čep je na hladnjaku?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ivan biti će da si u pravu za čep kad sem ga promjenil prestal puštati vodu za sad (par mjeseci) drži i antifriz .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Pa ponekad, ako natocim vode do vrha, dok je traktor u brazdi vidi se da kapa malo na onaj odusak, ali ovako dok stoji na betonu ili na nekoj podlozi gdje bi se mogla vidjeti voda, ne vidi se..
Sutra budem kupil novu pumpu, pa odmah kupim i novi cep i antifriz, pa dok krene zimska brazda budem videl jel bude kaj falilo pa napisem tu..
A recite mi do koje razine natociti tekucine?
Da pojednostavimo, koliko cm ispod otvora hladnjaka da bude tekucina?
 

Najnoviji postovi

Na vrh