• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpa na cisterni

marin01

Novi član
Tu od
16 Pro 2016
Poruka
8
Pozdrav
Imam problem sa pumpom na cisterni goši
Ujutro kad sam krenuo koristit cisternu nije kardan mogao okrenuti
Dali je zaleđeno ili je nesta drugo u pitanju?
Hvala unaprijed
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bojim se da nije smrzavanje u pitanju jer nisu sad toliki minusi da kardan to nebi protjerao,,,
Zapravo ako voda ili to sto si ispumpavao nije uslo u pumpu, dakle ako kugla dobro zatvori, ulje za podmazivanje nebi se smjelo smrznuti niti na vecim minusima,,,
Misljenja sam da je nesto drugo u pitanju, zacvikani lezaj ili zdrobljen zupcanik,,,
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ili može biti čak i puknuta letva.
Nama je ljetos jedna letva pukla i cisterna ugasila Torpeda na pola gasa od šale.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hoće se smrznuti pumpa, dešavalo nam se...
Uvijek za pogon cisterne treba koristiti kardan s kvalčilom, izrazito zbog sličaja koji Kuba navodi.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
Pozdrav
Imam problem sa pumpom na cisterni goši
Ujutro kad sam krenuo koristit cisternu nije kardan mogao okrenuti
Dali je zaleđeno ili je nesta drugo u pitanju?
Hvala unaprijed
Zaleđeno je. Ja uvijek probam kardan rukom, ak neide onda lagano pumpu polijevam toplom vodom i nekom šipkom ručno okrečem kardan dok ne odmrzne.
 

marin01

Novi član
Tu od
16 Pro 2016
Poruka
8
Vrlo vjerojatno smrzavanje prilikom zadnjeg pumpanja povukla je više no sto je trebala poslje tog nije vise radila,došle su temperature -6 , -7.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
I meni se danas isto desilo...baljda nisam strgo nista
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Osjetio bi da jesi,,,


Nego, jedno pitanje onako cisto informativno, koliko cesto vam kaplje na regulatoru podmazivanja pumpe???
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Imam problem s pumpom na Streu mix cisterni.
Crklo je podmazivanje pumpe tj. ne kapa ulje vise na onom malom regulatoru.
20191107_170522.jpg

Skinul sam tu malu cijevcicu i naravno, pukla mi je, al nije bila zastopana.
E sad, jel pumpa vuce gore ulje na taj mali regulator ili ga gura odozdo prema njemu?
A ovu metalnu cijevcicu iz pumpe ne mogu izvaditi da vidim jel zastopana.
Na kojem principu to uopce radi?
Moram hitno rijesiti kvar!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Mislim da to radi na principu vakuma.
Znači pumpa iz spremnika ulja vuče ulje a sa tim regulatorom doziraš količinu ulja.
Možda je taj regulator u kvaru, skini ga dolje i testiraj ga.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
Ivan..nemoraš ništa skidat..kompresorom propuši cjevčice i taj ventil dok je otvoren čučeš žuborenje ulja u spremniku
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Znaci pumpa vuce preko regulatora ulje iz spremnika?
Probal sam upaliti pumpu dok sam skinul ovu cijevcicu i stavil sam prst na regulator al nije bilo nikakvog vakuma, a dok je pumpa radila na onu malu metalnu cijevcicu iz spremnika je malo suzilo ulje van.
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Da ulje ide iz spremnika na taj regulator . Na regulatoru imaš kao stakleni prozor s obadvije strane i tu ti uvijek mora kapati ulje . Možda samo nema dovoljno ulja
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kapalo je redovno, do danas, i sad je stalo.
Uja ima, bas sam danas nadolijeval, i uvijek to kontroliram i drzim u redu jer cisterna puno radi.
Samo ne mogu dokuciti jel pumpa vuce ulje iz spremnika ili ga gura odozdo do regulatora.
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Prije bi rekel da pumpa sam rotor usisava ulje iz spremnika , ali iskreno neznam tak da možda se javi netko tko zna vise o tome
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ja bi se pozabavio sa tim regulatorom, naravno prije toga pregledat da nije negdje nešto zaštopano.
Ne znam jel u spremniku ima kakvo sito ili filter pa da nije možda tu problem.
Probaj stavit cijev u kanticu sa uljem i na regulator pa vidi jel bude kakvih pomaka, i da regulator otvori do kraja.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nema tu previse puno filozofije, podmazivanje radi na princip vakuma koji stvara pumpa, regulatorom se regulira kolicina ulja da bi se dobilo sto bolje dihtanje i da bi se smanjila potrosnja letvica te da bi se smanjila temperatura koja se javlja prilikom trenja,,,
Ukoliko ti se na nastavku stvara vakum znaci da je problem ili u spremniku ili na putu do regulatora na kapaljki,,,
Ni sam regulator nije tako preskup
Kapaljka
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Hvala vam svima na pomoci, al mislim da je nekaj u spremniku zastopano, samo ne znam kak to otstopati, jer se ona mala cijevcica neda izvuci van, jedino nekak s kompresorom probati puhnuti u nju pa izbiti to u spremnik.
Da se ta cijevcica da izvuci van, lako bi ju onda odstopal.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Vjerojatno je nekakav filter na njoj pa zato ne ide van i on je zaštopan.
Ak imaš kompresor probaj sa njime to odštopat.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Zasto bi nekaj bilo jednostavno ako moze biti komplicirano.
Evo kak to izgleda iznutra, tj u spremniku ulja
20191114_111413.jpg
Na ovo na lijevoj strani slike je spojena cijevcica s koje ide ulje na regulator, a ovo u sredini je valjda nekakva pumpica koja tjera ulje van, ili uopce ne znam cemu sluzi.
Nist se neda ispuhati, a dok pumpa radi na cijevcicu baca mjehurice van.
Bude morala pumpa dolje s cisterne i tu odozada se bude moralo sve rastaviti i vidjeti kaj se zastopalo.
Sad par dana budem vozil da cijevcicu uronim u nekakvu bocicu s uljem i pod vakumom bude vukla pumpa ulje, ali to hoce vuci samo dok je crijevo uronjeno u vodu, danas sam probaval na prazno, onda uopce ne vuce ulke na regulator.

Ako je netko to rastavljal, bil bi jako zahvalan da mi kaze kak to funkcionira, jer stvarno aam ne znam to sloziti a cisterna mi treba skoro svaki dan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh