• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpa za navodnjavanje ili Agregat + Potopna pumpa

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ja sam usis riješio fleksibilnom za usis i vatrogasnim spojnicama. Neka ti bude usis što kraći ako vućeš iz dubinskog, oko 50 cm.

stabilna-spojnica.jpg


Vatropromet-Usisna_spojnica_fi_110_4-300x300.png
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Gdje se to može kuptit,i meni bi trebalo?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Ja bih isto trebao te vatrogasne spojnice, al 3 cola...

Trebao bi fiksnu za pumpu ove na crijevima već imam.

Di bi se to dalo nabaviti?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ove gumice na spojevima , postoje usisne i one koje su za pritisak , tek da znate ako naručujete.
Usisne imaju rub po vanjskom dijelu a one za pritisak po unutrašnjem.
 

hampy

Novi član
Tu od
19 Tra 2015
Poruka
16
Imam jedno pitanje.
Trebao bih potopnu pumpu koja će mi puniti 4 rezervara vode od 1000l svaki dan tijekom ljeta. Problem je taj što su rezervari smješteni oko 150m od bunara iz kojeg se crpi voda i već je postavljena alkaten cijev od 16mm. Bunar je dubine 7m i u njema je konstantno voda na 2 m ispod razine zemlje te je visinska razlika od bunara do rezervara za vodu 2m.
Zanima me kakvu pumpu naj bolje uzeti?
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Osobno imam jako dobra iskustva s "neptun" pumpama pa utipkaj neptun potopna pumpa i sve ćeš saznati. Jedino 16 mm cijev definitivno premalog promjera.Za tu udaljenost minimalno 40 mm, a ni 50 mm ne bi bilo previše
 

Najnoviji postovi

Na vrh