• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpa za vodu-pogon preko remenice za SS

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Resenje za pumpu je dosta dobro ako su uskladjeni obrtaji da bi pumpa dobro radila ,ali ucinak te pumpe je jako mali koliko taj motor moze terati i gubljenje vremena je ocigledno. Za hondu mi se nesvidja mesto gde je postavljeno jer je veoma visoko i creva se visoko kace sto moze prestavljati problem.Mozda bi bilo bolje kad bi se zarotirala pumpa za 90 stepeni jer ovako moze doci da se creva prelamaju i smanjuju protok .Za hondu ima originalna pumpa koja se direktno kaci na spojnicku osovinu i koja je velikog protoka.Tu trebaju bar pumpe protoka od 800L u minuti pa na vise
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Te gume nisu ni za mtk. ni za kardansku prikolicu. Zato jer su ravne, tvrde, nemaju gripa. Znači montaža takvih guma nema nikakvog efekta kako na prednjoj osovini isto tako i na zadnjoj pog. osovini.
Vjerojatno se je autor te kemije vodio samo jednom činjenicom a to je veća nosivost i samim tim zanemario ostale karakteristike standardnih guma: lakše upravljanje, bolji grip, mekše su i jeftinije.
Te gume bi eventualno mogle doći u obzir za neku manju traktorsku prikolicu (zbog svoje veće nosivosti).
Najbolje su gume 5.00 - 12 ili 6.00 - 12, jedina zamjerka tim gumama je što su mekane (pogotovo Sava) i sa malo platana.
Tako da za kardansku prikolicu bi bilo puno bolje da se stave gume sa više platana (u istom profilu i dimenziji), naravno ako se takve može nabaviti (i ako ih ima na tržištu).:(think):
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Što se tiče gripa sa ovim gumama i sa orginalima ima ralike ali je ona mala ako si u blatu neće ti pomoći puno orginalna guma , a i sami znate kad se radi po suhom vremenu druga je priča . Ove gume jesu tvrde i slabo amortiziraju neravnine na putevima ali jako teško se oštećuju u odnosu na orginale kojoj je dovoljan ružin trn ili neki patrlj u šumi. Napumpam je na 2,5 bara i vozim iz šume dva metera drva a gume samo malo sjele. Kad vozim cisternu 1000 lit,dovoljno je 1,3 -1,5 bara.Savine gume previše osjetljive dobro moraš pazit kud ideš a i jako se troše kao da su ih pravili za tačke. Što se tiče pumpe ,ta pumpa radi na 1500 okr, po svojim specifikacijama i može povući vodu sa osam metara dubine.Kod mene na motokultivatoru hondi f-620 je postavljena tako da je prikolica zakvačena na kultivator i samo usisno crijevo spustiš do vode gdje točiš,a crijevo mora biti ono sa žicom da se nemože presaviti ili spljosnuti a za pumpu imaš opciju kupiti kutne ulaze i izlaze pod 90 i 45 stupnjeva. Prijatelj sa foruma spominje pumpu 1000 lit. u minuti pa ona je prevelika i ima ulaze vatrogasne a šta si napravio ako si napumpo vodu za minutu Ok brz jesi ali to je pumpa za navodnjavanje ,imaš ovih Roverovih pumpi sa crijevom 50 i ona je kapaciteta 6000 lit. ali sve je glomaznije kod montaže na nekom jezeru, bari ,potoku. Tu sam pumpu postavio na labinku i radi bez problema a izlazna brzina kardana u četvrtoj brzini je 3000 okr.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Onda ih bar nemoj jako pumpati, jer si buš uništil getribu s njima.
Koliko ti teretiš taj MTK, kad gume moraju biti na 2,5 bara???
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Gume su napumpane na toliko bara samo kad vozim drva, dva metra na pravom putu idu bez problema a kad si u šumi na strmim terenima izvezem jedan put da budem siguran,ali obično su napumpane na 1,2-1,3 bara
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pozdrav forumašima ,posjedujem labina 14 ks pa sam napravio neku inovaciju što se tiče pumpe za vodu. Kod labina je problem što se mora otkvačivati prikolica da bi napumpao vodu u neku cisternu ili nešta slično.Napravio sam novu poteznicu i u njezin središnji dio postavio remenicu koja ide na gornji kardan motokultivatora koji je neiskorišten dok je prikolica prikvačena za motokultivator.Inače zadržao sam sve tvorničke mjere poteznice osim dva vijka koji drže poteznicu i oni su nešto duži od originala.Pumpu sam uzeo Rover N-25, a može se staviti i veća 30 ili 35 radi veće protoka vode ,ova moja ima kapacitet 3000 lit. vode na sat i može povući vodu sa 8 metara dubine, ali se onda mora postaviti nepovratni ventil na usisno crijevo odmah iza mrežice koja štiti pumpu od nečistoća ili kamenčića.Probao sam pumpati vodu iz dubljeg potoka i radi fenomenalno. Cisternu 1000 Lit. na prikolicu pumpu postavi i toči kolliko hoćeš. Šaljem par slika pa da vidite kako izgleda.

Jbte, ja imam takvu rovericu samo su prihvati 3/4 cola na kojoj mi je otišel el. motor, ali je pumpa čisto ok. Imao sam ju par godina na vrtnoj pumpi, vrhunska stvar samo joj treba dignut vodu i dalje šiba ko luda. Sad si mi dal ideju da ju iskoristim na traktoru za navodnjavanje, samo koja dimenzija remenica bi morala biti da dobijem oko 1700°/min na pumpi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Stavi nepovratni ventil na usisno crijevo, naliješ vodu u njega i spojiš na pumpu i riješio si problem s dizanjem vode, krene odmah raditi normalno. Kolika ti je izlazna brzina kardana i koji promjer remenice imaš na tome kardanu?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Traktor je veliki ursus tak da kardan mogu tjerati prek brzina koliko god želim ali sam mislil složiti sve na postolju i kapčiti u 3 točke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh