• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RADOVI NA FORUMU

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ima još par sitnica koje MENI fali ovdje:
- može li se napraviti jedno polje (ikona) s linkom da se od bilo gdje može skočiti na nove postove, a ne da treba iz nekog posta ići na početnu stranicu, pa tek onda na nove postove?
- ova plava boja s prugicama lijevo i desno od posta je jako zamorna (gledam na rezoluciji 1600x1200). Bi li se moglo to napraviti crnim, a i malo povećati slova. Mi stariji već slabije vidimo ;)

Hvala na trudu i pozdrav,
ZJ
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
imam ja pritužbu a to je pošto ja imam bežični internet i pretplata mi je po mb a ne po satu, meni za svako otvaranje stranice (npr početna strana) sada skine oko 150kb znači 10 mb potrošim taj čas , inače mi je dizajn ok jedino što ima veči promet za otvarat, eto toliko.
s prijašnjim dizajnom nisam mogao potrošit 10 mb ni kad sam slike metao.možda to sve ima veze a možda i ne, nek mi ogovori netko kompetentan
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ZJ kaže:
Ima još par sitnica koje MENI fali ovdje:
- može li se napraviti jedno polje (ikona) s linkom da se od bilo gdje može skočiti na nove postove, a ne da treba iz nekog posta ići na početnu stranicu, pa tek onda na nove postove?
- ova plava boja s prugicama lijevo i desno od posta je jako zamorna (gledam na rezoluciji 1600x1200). Bi li se moglo to napraviti crnim, a i malo povećati slova. Mi stariji već slabije vidimo ;)

Hvala na trudu i pozdrav,
ZJ

Veličinu slova možeš sam povečati: Stisneš i držiš CTRL na tipkovnici i istodobno okrećeš onaj kotačić na mišu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
mario kaže:
ZJ kaže:
Ima još par sitnica koje MENI fali ovdje:
- može li se napraviti jedno polje (ikona) s linkom da se od bilo gdje može skočiti na nove postove, a ne da treba iz nekog posta ići na početnu stranicu, pa tek onda na nove postove?
- ova plava boja s prugicama lijevo i desno od posta je jako zamorna (gledam na rezoluciji 1600x1200). Bi li se moglo to napraviti crnim, a i malo povećati slova. Mi stariji već slabije vidimo ;)

Hvala na trudu i pozdrav,
ZJ

Veličinu slova možeš sam povečati: Stisneš i držiš CTRL na tipkovnici i istodobno okrećeš onaj kotačić na mišu.
Znam za to Mario, no to ne rješava problem, jer se izmjeni (iskrivi) oblik stranice.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
ZJ kaže:
- može li se napraviti jedno polje (ikona) s linkom da se od bilo gdje može skočiti na nove postove, a ne da treba iz nekog posta ići na početnu stranicu, pa tek onda na nove postove?
Ako se ne varam nemoraš ni sada ići na početnu stranicu svake teme, postoji mali link(strelica) koja odma otvara nove postove.

ZJ kaže:
- ova plava boja s prugicama lijevo i desno od posta je jako zamorna (gledam na rezoluciji 1600x1200). Bi li se moglo to napraviti crnim, a i malo povećati slova. Mi stariji već slabije vidimo ;)
Čuj, nekoliko je ljudi reklo baš suprotno, da ne žele tamne/zagasite/depresivne boje, to je stvar osobnih preferensi....trenutno nek ostane ova plava(ne kužim zašto te zamara, čini mi se baš ugodna) jer nemoguće je sve zadovoljit. Što se tiće slova, u desnom gornjem kutu(ispod trave :) ) imaš slovo A sa strelicom gore i dole, to služi za povečavanje fonta. :scratch

bogec kaže:
imam ja pritužbu a to je pošto ja imam bežični internet i pretplata mi je po mb a ne po satu, meni za svako otvaranje stranice sada skine oko 150kb znači 10 mb potrošim taj čas , inače mi je dizajn ok jedino što ima veči promet za otvarat, eto toliko.
s prijašnjim dizajnom nisam mogao potrošit 10 mb ni kad sam slike metao.možda to sve ima veze a možda i ne, nek mi ogovori netko kompetentan

Ovaj dizajn danas je lakši nego onaj prije, umjesto nekadapnjih 60kb slika u headeru ima samo 29kb, sve ostalo je do samog foruma/softwera. Apsilutno je netoćno da svaki puta moraš učitavati 150kb, nakon što browser jednom učita stranicu više ne učitava java scripte i slike koje je već skinuo....zato postoji cash. Osim ako isti nije kod tebe iz nekog razloga isključen.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
zaja kaže:
ZJ kaže:
- može li se napraviti jedno polje (ikona) s linkom da se od bilo gdje može skočiti na nove postove, a ne da treba iz nekog posta ići na početnu stranicu, pa tek onda na nove postove?
Ako se ne varam nemoraš ni sada ići na početnu stranicu svake teme, postoji mali link(strelica) koja odma otvara nove postove.
A gdje je ta strelica???

zaja kaže:
ZJ kaže:
- ova plava boja s prugicama lijevo i desno od posta je jako zamorna (gledam na rezoluciji 1600x1200). Bi li se moglo to napraviti crnim, a i malo povećati slova. Mi stariji već slabije vidimo ;)
Čuj, nekoliko je ljudi reklo baš suprotno, da ne žele tamne/zagasite/depresivne boje, to je stvar osobnih preferensi....trenutno nek ostane ova plava(ne kužim zašto te zamara, čini mi se baš ugodna) jer nemoguće je sve zadovoljit.
OK boja, ali makni onda pruge, one me zamaraju, a ne boja, barem za probu sad na 10 min pa ću ti reći kak mi se čini.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
zaja kaže:
ZJ kaže:
A gdje je ta strelica???
[attachment=0:1s54tc8z]novi.gif[/attachment:1s54tc8z]
Ma ne ta, već može li takva strelica biti UVIJEK prisutna, dakle unutar pojedinog otvorenog posta?
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
ZJ kaže:
Ma ne ta, već može li takva strelica biti UVIJEK prisutna, dakle unutar pojedinog otvorenog posta?

Neznam na što misliš, al vjerojatno nemože. :rolleyess:
 
Č

Čugi

Guest
zaja, ne kapiraš šta ZJ hoće da kaže, a to i meni smeta što nema, da uvek pri vrhu strane postoji pristup novim postovima, kao što je na početnoj!
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
Aha, misliš na onaj textualni link gore "Novi postovi"...to bi htio na svakoj stranici? Neznam, pogledat ću jel se može.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
zaja kaže:
Aha, misliš na onaj textualni link gore "Novi postovi"...to bi htio na svakoj stranici? Neznam, pogledat ću jel se može.
Upravo to kaj je Čugi spomenul.
I kaj je s ovim prugama na plavoj podlozi? Bi se tu dalo kaj napraviti? Radi pruga mi titra ekran pred očima, bi li ih probal maknuti na recimo jedan dan?
Hvala :D
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,420
Hvala zaja, sad je puno bolje i uočljivije, uostalom, vidiš i reakcije drugih. :mrgreen:
 
Z

zrine892

Guest
e ako ja ne ostavim poruku za 10 minuta mislim da cu nekoga razbiti....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ratarko kaže:
A vikalica će uskoro ili ne zaja ?
Vikalica radi!
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
ZJ kaže:
zaja kaže:
I kaj je s ovim prugama na plavoj podlozi? Bi se tu dalo kaj napraviti? Radi pruga mi titra ekran pred očima, bi li ih probal maknuti na recimo jedan dan?
Hvala :D
Ne, nemožemo mijenjat pozadinu po željama pojedinih članova foruma, moraš promijenit monitor ili povečati brzinu osvježavanja(refresh rate) ako ti titra slika, evo ja imam dva kompa upaljena, jedan linux i jedan xp, i nema titranja...mislim, moraš nekako argumentirat jer mi se ta priča o titranju čini malo smiješna...snimi nekakv screenshot ili filmić da to vidim. :supz:


Ratarko kaže:
A vikalica će uskoro ili ne zaja ?
Ne, odustalo se od Vikalice. :madmana:
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
zrine892 kaže:
e ako ja ne ostavim poruku za 10 minuta mislim da cu nekoga razbiti....
Poruku gdje?
 
Z

zrine892

Guest
zaja kaže:
zrine892 kaže:
e ako ja ne ostavim poruku za 10 minuta mislim da cu nekoga razbiti....
Poruku gdje?
pa na vikalici....i da ovaj novi forum previse mi šteka...
 
Na vrh