• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
Nezamislivo je samo kopčati dvoosovinku na bilo koji traktor ispod 5 tona, a kamoli još za šumu:icon_e_wink:

ma ova od malogrusa je bila nekad predviđena za konjče, ili možda dva...
al dva dobra konja odvuku ferca po blatu, tak da možda imaš i praf...:icon_rofl:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ma dečki polako,u nizinama je najnormalnija stvar prikopčati kola-dvoosovinku i teraj
Kod mene i šire svi imaju preradeno od starih konjskih kola
Ova su punčeva kola,moja imaju 16 cola i naprijed i nazad
U brdskim krajevima je jednoosovinka zakon,većinom sam vidao IMT-ove kiperice i nesto majevica
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo danas i ja malo bio u sumi!!
x2sx.jpg

k589.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
ak ste rezali s ovom štilkom u prvom planu, više piljevine nego drv!

:icon_madu:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ak ste rezali s ovom štilkom u prvom planu, više piljevine nego drv!

:icon_madu:

Ma nije uopce bitno kolko je piljevine bitno je onaj gust kad rezes tom pilom:(nod)::(nod):
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
Ma nije uopce bitno kolko je piljevine bitno je onaj gust kad rezes tom pilom:(nod)::(nod):

znam kako ti je...moj vujac ima DVE!
kad obje krenu, samo lišće pada oko nas...:(nod):
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
al da svaki dan radiš s tim mislim da bi je brzo zamrzili,, imao sam 041 i 051 to su bile majke za ovo a rješio sam ih se,, jer za svoje potrebe još nekako a za veće poslove i svaki dan s tim raditi mislim da se ne piše dobro,,
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
da svaki dan radiš s njom nebi jajca imal tam di sad jesu, nego bi ih držal u KOŠARICI! :icon_madu:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Imam ja i 051AV i MS170 radim samo za svoje potrebe 40-45m godisnje i do 20m za prodaju ovisi kako koju godinu!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
Ima stajanja, ima. Pod tom pilom stali su i djed i otac, stat će i on:icon_fU:

pa da, piše da je to pila za 64 generacije...:icon_kidra:

nego ovakvu prikolicu đubretarku imam i sam, al nikad nisam došal na ideju da ju zajarim u šumu, široka je u tri p....mmm....
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
malo se opet rezalo i cijepalo, 30 metara izrezali i pocijepali od 0800 do 1800 (da su drva ok trebalo bi da je gotovo do 1400), skroz nezgodnih drva, najgore mi kad radim kod nekoga ko sijece us vojoj sumi, znaci nije kupovao drva tu niti je špo mjeri, i ogranci, i kvrge i neravno, i jos plate 30 a bude 35 metara, hehe, al nek se radi ostane nesto i za mene.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Prikolica se dobro ponasa malo je siroka al nece se prevrnut sigurno nigdi na mom brdascu stane na nju od 2,5m pa nadalje ovisi kak slozis i kad stavim nastavke i tak pila je unistila dedu tata jos nju gazi i ja al po svemu ce ona nas zgazit prije nego mi nju:(nod)::(nod):

Jedna slikica kad sam pomagao kolegi vozit drva pa smo ju malo naslozili 7,5m bukva-grab!!
zrqb.jpg
 
Posljednje uređivanje:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
....Ja ne bih išao ispod 2 metra razmak u redu na sijancu, razlog je bujnost, osunčanost i prozračnost krošnje.Poslije 6-7 godina to bi bila šuma na 1,5m, drugo može biti problema sa zaštitom pogotovo kad buva napadne. Evo slika jednog voćnjaka sadnja 4x2m......Link
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
lijepo ste vi to složili,ali kolko vidim prikolica nema kočnice,a mali td 45,ili 40 malo i prelagan za spuštat takvu prikolicu niz brijeg,nije li?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
mislio da sam najluđi ali kada vidim ovo čini mi se da ste ipak malo pretjerali ovo voziti po šumi ide samo par metara do prve neravnine i fuč kiper radi
 

Najnoviji postovi

Na vrh