• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Jel to home made ?
Jel si uz glavnu cestu u Moravču?
Još da dodaš malo bubnjasto vitlo neggdje na ruku , ma odlično

Jesam, odmah na početku Moravča, ako kad ideš slobodno svrati. Kran sam nabavio od prijatelja kojemu je stajao. Već dulje vrijeme tražim takvi mali kran jednostavne izvedbe da mi stane na rudo. Trenutno ima hidrauliku preko kip ventila na traktoru a okreće se na kurblu. tak bu ovu sezonu, a za iduću ga planiram vrtit sa hidromotorom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za koju minutu krečem tim putem , samo jebeno kasnim tak da me ne račujnaj na ručku .Lol:
Budem jednom stal kad bude vremena ..
Ja imam tako jednu malu ruku na zadnjem kraju prikolice .
Bila je ideja okretati preko lanca ili sajle ispod poda prikolice preko cilindra .
Do sad ništa od toga .
Hidromotor+ zupčanički par mi je bio nedostižan
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Evo i ja konačno stavio kran, i sad je milina ić u šumu. Evo par slika (nadam se da budu dobre, još nisam stavljal u temu osim u album)

Vidim, "kopirao si moje kvake" :smile: za kvačenje meterica sa čela, njima ide brže nego škarama, škare hidrauličke koristim kad tovarim u dugačkom po 3 m . jedino si lanac od kvaka malo skrati pa nećeš morati visoko dizati kran - ruku , mi (moja tročlana ekipa) jučer i prekjučer bili u šumi i dovezli leževine, najduže se vozit od kuće do njih .. a za nešto više od sat vremena ih privukli i natovarili ..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jesam, odmah na početku Moravča, ako kad ideš slobodno svrati. Kran sam nabavio od prijatelja kojemu je stajao. Već dulje vrijeme tražim takvi mali kran jednostavne izvedbe da mi stane na rudo. Trenutno ima hidrauliku preko kip ventila na traktoru a okreće se na kurblu. tak bu ovu sezonu, a za iduću ga planiram vrtit sa hidromotorom.
Jel tvoja ružna neobrijana njupa sjedila na univerzalu danas prije dnevnika s dva tjelesna čuvara na blatobranu .
Na sjevernoj strani rojsove ceste , okrenuto u smjeru MB ?
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Jel tvoja ružna neobrijana njupa sjedila na univerzalu danas prije dnevnika s dva tjelesna čuvara na blatobranu .
Na sjevernoj strani rojsove ceste , okrenuto u smjeru MB ?

nije, danas sam močil jajca v tuhelju. al sam u pol osam išel tom cestom iz mb i videl sam dva univerzala spuštali su se s drvima prema MB. niš posebno, jedan je vozil suhu kostanjinu. ja tek sutra ponovo u šumu. što se tiće kuka za utovar, je, priznajem ideju sam pobral na forumu, al meni ide brže sa škarama.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Neko je pitao za korpu u kojoj se nose drva , ovo jako interesantno izgleda jer možeš drva da digneš na nivo prikolice u koju utovaraš
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=g3vfpeA_6Z0&feature=youtu.be[/YT]
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
29012013173.jpg

29012013174.jpg
Kipa pomoču toplinka +lanac koji podigne kištu sa nosača za toliko koliko se razvuče toplink.Kod TVa to i nije neka visina ali posluži.Zadnja stranica se otvara preko poluge koja preko sajle povuče bolcne skupa akad se odvrnu dva uva sa strane se otvorisa gornje strane,može se i sasvim skinut.Ove koje imaju cilindar ispod kište imaju problem ak je puna sa početkom kipanja.
6fa.gif
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
7tl2.jpg

k6s6.jpg

5yb2.jpg
Danas pripremljen za sutra ič u šumu.Trebaju mi smrekovi trupci za izradu građe za šupu.Za prevoz trupaca ču pozajmit obični gumenjak zbog dužine trupaca.Ova prikolica je od labinca ali sa adapterom posluži i kod TVa.:icon_weed:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kako ima bezobraznih ljudi ,za ne vjerovat,danas sam išao jednim starijim ljudima ispilit metricu za zimu,katastrofa kakve gromade stave u hrpu samo da se poveća kubikaža,taj sigurno više ne bude prodao ovim ljudima drvo za ogrjev,dobro što je cirkular robustan inače bi bila čista pušiona :icon_hang::icon_hang:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
hehe pricaj mi o tome, ma kupci su isto cudni, zele za iste novce veceu kolicinu, pa im ovi dovezi metrice promjera oko 60cm, onda ja maoram motornom pilom na pola, pa na cjepac da rascijepim na 4 dijela, pa onda opet popolovim na banseku, pa onda na vodoravni cjepac to pocijepam na 6, i onda ocekuju da to bude 6 eura po metru.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
"100 ljudi 100 čudi" veli poslovica, imao sam hrasta promjer oko 80 cm i normalno moraš ga iscijepati jer ne možeš teško dizati,složio 5m na prikolicu metrica i dovezao čovjeku i još me zeza da ima lufta između cjepanica a ja njemu da ON ima lufta u glavi - sve je bila zezancija, naravno ljudi su bili zadovoljni sa drvima (prvoklasna cjepanica) i još sam dobio 50 kn tringelta za piće.:icon_biggrin::(clap):
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo i mi smo danas bili vredni u sumi, nazalost slike nemam jer je sve bilo na brzinu. Posto mi je ursus jos u dijelovima dosao mi je prijatelj i nas clan Igor peradar sa clasom da mi poslepa iz sume do puta 6 kom hrasta, 3 su bila 3.5m i 3 od 4m promjera cca80cm i sve je iso ko u puter, odma je i ujak poslal vozaca sa kamijonom da nakladne, sutra spile i €€€:)
 
B

bosniahos

Guest
Vavo moj kupac je bia bolji,kaže daaj malo stisni a ove grbave s mogal okrajcat,daj mi ma barem na dvi rate.A zašto je 105 cm nepaše mi za pilat.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Evo i ja se malo aktivnije bavim drvima ovih dana

axpt.jpg


Ovaj ej popustio , morao sam to španerom prevezati
bokq.jpg
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Evo i ja se malo aktivnije bavim drvima ovih dana

savoris, dobro ti izgledaju te kontinentalke na prikolici. jesu li to 22,5 cola ili neke manje i kakva je osovina
P.S. gurtna bi dušu dala za ovakva drva
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ovo su gume 385/65X19.5 , ekstra dobre gume
Osovina je fabrička od ove petotonke , srcad felni su nanovo napravljena

A ovdje sam se i zaustavio da zavežem španer pa sam iskoristio priliku za slikanje
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ovo su gume 385/65X19.5 , ekstra dobre gume
Osovina je fabrička od ove petotonke , srcad felni su nanovo napravljena

A ovdje sam se i zaustavio da zavežem španer pa sam iskoristio priliku za slikanje

nešta si izmješo u dimenziji guma ta dimenzija nije sigurno
 

Najnoviji postovi

Na vrh