• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo je ljepa igračka , samo s njom traktr izvlači 3-5 x manje nego kod klasičnog kopčanja
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Da, to je možda praktičnije na kraćim turama...ili negdi na ravnici kad s traktorom dojdeš do trupca bez vitlanja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
nešta si izmješo u dimenziji guma ta dimenzija nije sigurno

Bome nisam ništa izmiješao , to je ta dimenzija , možda te buni ovo 65 :confused:


Ili je možda 55:(:
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Bome nisam ništa izmiješao , to je ta dimenzija , možda te buni ovo 65 :confused:


Ili je možda 55:(:

sve me buni volio bi da mi poslikaš dimenziju kad se sjetiš da vidim
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Evo priznajem :icon_fU: :drink:

ea4i.jpg
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
evo ispala cijela frka zbog guma. to su najvjerojatnije gume (i felge) od mega šlepe. one imaju niži profil gume zbog visine tovarnog prostora od 3 metra. imam doma dvije 315/60-22.5 ali mi se neda s tim zezat. inače savoris, te gume slobodno pumpaj na 8,5 bara i nose 8 tona ak je srce i osovina dobro napravljena
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Ovo je ljepa igračka , samo s njom traktr izvlači 3-5 x manje nego kod klasičnog kopčanja

ako je težak trupac, diže prvi kraj traktora....al to se da riješiti....recimo ko ja na vladimircu, slabom hidraulikom..:( ...al to se radi o trupcima za pilanu, ovi za drva se uvijek daju "prilagoditi" na težinu kojom se može baratati...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
evo ispala cijela frka zbog guma. to su najvjerojatnije gume (i felge) od mega šlepe. one imaju niži profil gume zbog visine tovarnog prostora od 3 metra. imam doma dvije 315/60-22.5 ali mi se neda s tim zezat. inače savoris, te gume slobodno pumpaj na 8,5 bara i nose 8 tona ak je srce i osovina dobro napravljena

zbog čega na 8.5bara nisu to nove gume to su rabljene na 6max netreba mu više
radio sam vulkanizerski posao na kamoinskom programu 10god pa znam o čemu pričam:icon_fU:
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
I na 4 bara mogu čudo da ponesu a ne žvaću

naravno da je dosta i 4bara. Htio sam samo reći da ima veliku rezervu. Ako drže 8 tona na 8 bara pri brzini od 90 km/h jasno je da za šumarske potrebe je i više nego dovoljna. Samo pazi na kamenje. I ja sam 16 godina vozio šlepera od španjolske do litve i znam što su te gume.
 

Najnoviji postovi

Na vrh