• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

B

bosniahos

Guest
Ta prikolica je izgleda od tamiča zadnji kraj,nego neman dobrih iskustava sa tim škarama znalo mi se odpuštat i radit nekontrolirano.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
prikolica nije od tamića, i sa škarama nema nikakvih pizdarija, nametali taj dan tri takve prikolice, i bez ikakvih problema...
možda je do operatera? :eek::
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Klopova ima, MIJ! Zato je zimi šuma zakon, nema nikakve gamadi, nema lišća, milina!
 
B

bosniahos

Guest
Moždak bi bilo.Ja imam nešto kraču ruku ali sa još jedbom civi pod kutom zavarenu kao paralelogram i nemogu toliko utovarat u visinu,koristim brodski lanac ima više prtljanja sa otkapčivanjem ali je sigurno.Sa tolikim teretom ja nikako nebih mogal izači vanka,imam nekoliko naglih brigova a i vodom i blatom ispunjenih vagaša.
U koju skupinu drva spada klop,i koja mu je specifična težina,dal je teži od lipe-kestena.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U koju skupinu drva spada klop,i koja mu je specifična težina,dal je teži od lipe-kestena.

Klop ti ie u istoj skupini drva s krpeljem. Preciznije potpuno ista vrsta. :icon_rofl:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moždak bi bilo.Ja imam nešto kraču ruku ali sa još jedbom civi pod kutom zavarenu kao paralelogram i nemogu toliko utovarat u visinu,koristim brodski lanac ima više prtljanja sa otkapčivanjem ali je sigurno.Sa tolikim teretom ja nikako nebih mogal izači vanka,imam nekoliko naglih brigova a i vodom i blatom ispunjenih vagaša.
U koju skupinu drva spada klop,i koja mu je specifična težina,dal je teži od lipe-kestena.

Moze se u visinu ici i do 1.9m al treba stavit cjevi sa debljinom mesa od min 4mm i sve stegnuti sa gurtnom ili ti trakom.
I puno igra ulogu visina prikolice jer ako je pod na osovini slazes bez frke na tu visinu,al ak je pod odignut onda je vec problem dizat tak visoko.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ruka je 2.9 metara duga, al mora se odbiti dužina škara od 55 cm...pa dižem nešto preko 2 metra...:icon_cool:

inače, 558 nemre ni pomaknut ovo kaj vlado diže bez pol frke...:icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ruka je 2.9 metara duga, al mora se odbiti dužina škara od 55 cm...pa dižem nešto preko 2 metra...:icon_cool:

inače, 558 nemre ni pomaknut ovo kaj vlado diže bez pol frke...:icon_wink:

Pa zakaj kaj na 558 ne radi hidraulik ili sigurnjak neda ?
 
B

bosniahos

Guest
Klop ti ie u istoj skupini drva s krpeljem. Preciznije potpuno ista vrsta. :icon_rofl:

Neznam u čem je tvoje veselje,pitanje je čisto tehničko i praktično.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Pa zakaj kaj na 558 ne radi hidraulik ili sigurnjak neda ?

nemam pojma, to šogijev stroj...
kad ga gledaš ovak sa strane diže sve normalno...ova drva s prikolice kipa...al sa škarama nemre niš...:icon_scratch:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma sve je to isto,sam kaj ljudi iz različitih područja,različito govore..evo npr. kod nas je klopec
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
nemam pojma, to šogijev stroj...
kad ga gledaš ovak sa strane diže sve normalno...ova drva s prikolice kipa...al sa škarama nemre niš...:icon_scratch:

Ma moral bi on dic al mu nekaj ne radi kak treba.:(
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
evo i ja nešto radim u šumi, ovo mi je najdeblji komad ikada,



trupac do rašlji ima 7 m i debel je skoro metar
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Tek smo četiri vrha riješili, ostalo je još 103.

2h7m0dy.jpg

4h632t.jpg

241o6mp.jpg

2h7o3sk.jpg
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
vidim lijepo ste ga vi to natovarili,a bome i istovarili,nego kak su se pokazali utezi naprijed?
 

Najnoviji postovi

Na vrh