• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Bome dosta drva a i ljepa su jesu iz tvoje sume ili si dobil liniju u HS?

to je bila doznaka u HŠ , nemam ja svoje šume , a kažu da je to zadnja doznaka, da više neće biti, samo "leževina" na lageru !

Lipa drva.Bome stvarno lipa

Evo i poli nas se malo delalo,nisu komadi ka poli vas ali kad se krca na ruke su teška.
[


Uploaded with ImageShack.us

e da mi je traktor s pogonom na sva 4 , za ovaj moj teren bi bio zlata vrijedan !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
to je bila doznaka u HŠ , nemam ja svoje šume , a kažu da je to zadnja doznaka, da više neće biti, samo "leževina" na lageru !
I kod mene ista situacija..koliko si platio?? ja 145+pdv po kubiku..s time da sam sve vitlom morao izvlačiti a negdje sam pročitao da bi morala biti razlika u cijenu ako su drva nepristupačna.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma to samo pricaju,ja sam dobil parcelu prije 3god. U zivom blatu na ravnici blata do koljena,mi smo to napravili al dopeljat doma uzas i rekli da ce cjena biti manja za 20% al brus cjena bila ista a treba li smo to izvest za dva tjedna od dana preuzimanja jos je onaj veliki kokum sa gusjenicama sve isjopal i prekopal i nis nije poravnal,ma uzas,to je bila jebada u pm.
Vozili smo po 2m van uz borbu i grezove do getribe od traktora uzas.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
I kod mene ista situacija..koliko si platio?? ja 145+pdv po kubiku..s time da sam sve vitlom morao izvlačiti a negdje sam pročitao da bi morala biti razlika u cijenu ako su drva nepristupačna.

lud zbunjen normalan,,

evo imam uplatnicu od neki dan, sam rušio i vitlao a cjena za I klasu bukve 131+pdv e da imam skener baš bih to stavio da vidite,, inaće posao ide OK, nema više ograničenja samo što su počeli sa cestama šiljiti zob prođe deda sa 539 i 5 m bukve i sve razgrebe a ona mene lugar šilji a ja niti da zagrebem jer izvlačim 5 po 5 pa na 2-3 prikolice na tvrdoj i ravnoj cesti dalje
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
I kod mene ista situacija..koliko si platio?? ja 145+pdv po kubiku..s time da sam sve vitlom morao izvlačiti a negdje sam pročitao da bi morala biti razlika u cijenu ako su drva nepristupačna.

ovo kod Nas je proreda, 160 kn m3 , to je sa PDVom, i drva sam imao sva u krugu 50 metara, pod brdom , vukao ih dolje vitlom, imam sajlu 43 m i s dva mjesta sam do svih došao, na nekima se vide rimski brojevi, to sam ja bilježio -- brojio kako kojeg srusim da vidim koliko ih ima (jer mi se činilo malo) , bilo ih 33 komada, ali su solidno debeli i dugaćki od 12 do 16, 17 metara, i izvinčao ih u podnožje (gdje je i stajao traktor) na ravno, a onda vukao dolje 200 m, jer gore nemože prikolica, mokro i previše strmo, prvi dan ovi krupniji 4 puta odvukao traktorom i dvije pune prikolice tako i drugi dan, sad još imam za povući ali je danas kiša namočila i dok se ne osuši nemogu gore ! zadovoljan sam plaćenim - dobivenim .
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
lud zbunjen normalan,,

evo imam uplatnicu od neki dan, sam rušio i vitlao a cjena za I klasu bukve 131+pdv e da imam skener baš bih to stavio da vidite,, inaće posao ide OK, nema više ograničenja samo što su počeli sa cestama šiljiti zob prođe deda sa 539 i 5 m bukve i sve razgrebe a ona mene lugar šilji a ja niti da zagrebem jer izvlačim 5 po 5 pa na 2-3 prikolice na tvrdoj i ravnoj cesti dalje
ja ću sutra skenirati svoju..ja sam radio porušeno drvo..šumarija je odvukla glavni trupac a meni što ostane..ali to je sve bilo u jarku dubine 40 metara a sitno granje sam morao slagat na hrpe..a do parcele sam imao vožnju traktorom 1 sat, a sad kad budem vozio doma i više..poslikaj svoju uplatnicu pa je metni u jpg formatu..
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
ovog debelog danas nakon kiše dovezao , ostatak kad se osuši jer je blato "do koljena"
 

Prilozi

  • 00A9AD008EBF(IPCAM)_m20130302162143 (600 x 337).jpg
    00A9AD008EBF(IPCAM)_m20130302162143 (600 x 337).jpg
    32.7 KB · Pregleda: 455
  • 20130524_204405 (600 x 337).jpg
    20130524_204405 (600 x 337).jpg
    27.6 KB · Pregleda: 254
Posljednje uređivanje:
B

bosniahos

Guest
Umene došla neka žena a poznata pričalica sa sinom i još nekima u izradu drva.Izradila drva a kao neče imat vremena kasnije izvozit vanka iz šume pa joj na neku foru dozvolil prije drugih.Sve bilo ok. do kad nije trebalo platit.Njoj lugar kaže cinu a ona njemu ma to meni puno,digla graju.Šumarija dobro nema frke i svima digla cinu,a spomenuta ko vas be,moja drva su doma.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
evo probao sam slkat ali slabo se vidi blijeda su slova i brojke na uplatnici konkretno piše:

-BUKVA OGRIJEV. DRVO I M m3 2,45 cjena 131.00 iznos 320.95 PDV 80.24 ukupno 401.19

 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Kod nas nikaj policajci ne zahebavaju za vožnju drva..jer ionako ovdje kaj su šume i je,to je sve privatno...baš smo prošli tjedan narušili 2 velike prikolice drva uslužno i normalno obadvije zakapčili i gas...bitno da je signalizacija na prikolicama ispravna...i prošli smo pokraj policajaca kaj su zaustavljali,tak su i nas zaustavili,pogledal prometnu od traktora,signalicaziju na prikolicama i kaže možete dalje..za drva nije ništ pital niti nikaj...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Kod nas nikaj policajci ne zahebavaju za vožnju drva..jer ionako ovdje kaj su šume i je,to je sve privatno...baš smo prošli tjedan narušili 2 velike prikolice drva uslužno i normalno obadvije zakapčili i gas...bitno da je signalizacija na prikolicama ispravna...i prošli smo pokraj policajaca kaj su zaustavljali,tak su i nas zaustavili,pogledal prometnu od traktora,signalicaziju na prikolicama i kaže možete dalje..za drva nije ništ pital niti nikaj...

to govori koliko strtučnu policiju imamo,, mogao bih o tome knjige napisati
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
a jel netko zna pošto je kubik višemetrice sa dovozom u dvoriste za bukvu ili hrast
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
a jel netko zna pošto je kubik višemetrice sa dovozom u dvoriste za bukvu ili hrast

kod mene je bukva 251 bez prijevoza,, koji je u tvojoj režiji, trenutno ne vrše uslugu prijevoza
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
ova drva smo vozili doma zadnja dva tjedna kad god smo imali vremena
drva3.jpg

drva2.jpg

drva1.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
evo malo šumarenja...više klopova se u životu nisam nakupil u šumi...

p5190019s.jpg



p5190018.jpg



p5190017.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh