• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Jučer mi nije bio pretjerano sretan dan u šumi. Sav sam se zablatio kao svinja, nikako izvući drvo na nizinu, dok sam mu rezao grane ucvikalo mi motorku - udri sjekirom. Uglavnom, naradio sam se, a prikolica još prazna. Uzeo sam dvije Ožujske limun, u šumi vidim da im je prošao rok 3 mjeseca. Prvu sam bacio odmah, ali druge sam pola popio, žeđ ne pita:icon_jook: (imao sam i par direktnih, inače bi umro:smile:) I na kraju, kad sam prošao sve grabe po putu, na jednom zemljanom dijelu prikolica proklizi i prevrne se, srećom ne do kraja nego se naslonila na zemljani nasip. Kad se krenula prevrtati samo sam gledao motorku kako pada, srećom jedina šteta je napuknut čep od ulja. Istovar većine drva, odreži "ščipu" kako mi kažemo, i uskoro je prikolica opet na oba kotača. Tovari ostatak drva i vozi kući, sav u strahu da još nešto ne pođe po zlu, jer se spuštam vrlo strmim asfaltiranim putem (Štore u 2. brzini jedva drži:tractor:), a prikolica nema spojene kočnice. Naravno doma još istovar:icon_axe:

Kad bolje razmislim, možda je ipak bio sretan dan, jer je cilj postignut uz minimalnu štetu, tek uz "malo" više rada. Hvala Bogu!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,735
Jednim udarcem dvije muhe riješio, nije bilo u planu ali eto dogodi se
 

Prilozi

  • 20130518_115846.jpg
    20130518_115846.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 506

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Oficir, kad je taj hrast tako zdrav bio što ga nisi ispilio u daske, on se uvijek da prodat.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Oficir, kad je taj hrast tako zdrav bio što ga nisi ispilio u daske, on se uvijek da prodat.

Ma da znas 6dana je lezal srusen i dvoumili smo se i nije mi se dalo zajebavat sa svime,a doma imam prek 6kubika spiljenog i slozenog hrasta u daske fosne i po 7cm,susi se vec 6god.
Natkraju ipak smo odlucili za drva.
 
B

bosniahos

Guest
A ima nas svakakvih.Baš me zanima Toma što če tebi odgovorit na pitanje .Več su neki primijetili da piše svašta i kao postavlja upit,što si time mislio ovo ono ipak on ima nick oficir..Primijetila je moja hanuma da ima neobično velik broj postova od 23.2 ove godine nabio 1721.Valjda ni ne spava što li.:icon_eyes:
Hrast je sigurno žuljav a njemu netreba dasaka nit građe,a stolarija plastična mu,hahah.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
A što bi sad to trebalo značiti, da je čovjek, ne znam kako se već zove jer ima ovdje naziv oficir, napisao 1.725 postova i da su sve gluposti, ako ima vremena zašto ne bi pisao, a i lijepo mi je odgovorio na pitanje,
I ja sam kad sam se učlanio imao jedno 3-4 tjedna po 15 postova dnevno, to je drugo što je netko neaktivan ili nema kad pisati.
Meni je sva stolarija drvena i isto imam 3-4 kubika ispiljena u daske za još 2 kraka stepenica u kući, jer su već 4 kraka sva u hrastovini, i sad da idem u svoju šumu rušiti drva isto hrast ne bi pilio u daske.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo bih te molio da mi prevedes kaj znaci hanuma?
Kaj se tice grade imam drvene prozore na kuci i to nema veze s prozorima nego za prodat ili za stepenice ili sank al opet velim da nema veze ak hoces pogle moje slike na javnom profilu ima slika djela kuce.
S mojim se nikom nemoras opterecivat jer ja te za tvoj ne osudujem niti vrjedam!!!
Vjeruj mi da spavam i radim puno i na forumu sam kad stignem pa opet spavam.
Ak te jos kaj zanima posalji mi upit na pp i rado cu ti odgovorit jer nis ne skrivam kao neki ovdje!!!
Sretan ti RODENDAN!!!!
Nisam odma skuzil oprosti al neznam koji je al nema veze.....
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Hanuma=supruga,žena možda najbliže rečeno skvo

Nadam se da ovdje nećete raspravljati o nickovima :(clap):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
Neznaznam zasto mi se slike okrenu ovako ali nikako ih ne uspjevam pravilno postaviti inace slikano mobitelom neznam jel ima kakve veze inace izvoz drv iz sume na prikolicama cirka 10 m vise manje za 1 metar....

Uploaded with ImageShack.us

jel sada bolje,barem ne moram okretat laptop...:icon_mrgreen:

image hosting
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Ja sam polozil evo prije 7dana i platil sam sve 600kn,to je 3dana predavanja i 1dan prakticni dio u sumi.
To smo polagali preko zagrebinspekta,laniste2 zagreb.
Ak vas se skupi 20iz sela dolaze u vas kraj predavat.
Kaj se prakse tice samo najdes stolara koji ima otvoren obrt i samo ti potvrdi dva papira i to im das potvrdeno.
Od papira ti treba kopija domovnice ili rodnog lista,diploma zavrsene skole ili kopija radne knjizice dvije slike.
Kad se zavrsi tecaj pisete ispit i ak prodes dobijes diplomu i iskaznicu,i to se upisuje u radnu knjigu i vrijedi dok si ziv.
Upisuje se zvanje Rukovatelj Motornom Pilom
Al sad od 1.07.ce u hs trazit kod podjele parcela i atest motorke koji kosta oko 300kn i vrijedi 2god.
A radi ga firma za ateste.

Evo dosao im je dopis iz unije da ce svi koji rade sa prikljuccima na polju morat imati polozeno za rukovatelja prikljucnim vozilima na traktoru,a polaganje kosta 1000kn,uzas samo gledaju da nam uzmu novce.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Ja sam polozil evo prije 7dana i platil sam sve 600kn,to je 3dana predavanja i 1dan prakticni dio u sumi.
To smo polagali preko zagrebinspekta,laniste2 zagreb.
Ak vas se skupi 20iz sela dolaze u vas kraj predavat.
Kaj se prakse tice samo najdes stolara koji ima otvoren obrt i samo ti potvrdi dva papira i to im das potvrdeno.
Od papira ti treba kopija domovnice ili rodnog lista,diploma zavrsene skole ili kopija radne knjizice dvije slike.
Kad se zavrsi tecaj pisete ispit i ak prodes dobijes diplomu i iskaznicu,i to se upisuje u radnu knjigu i vrijedi dok si ziv.
Upisuje se zvanje Rukovatelj Motornom Pilom
Al sad od 1.07.ce u hs trazit kod podjele parcela i atest motorke koji kosta oko 300kn i vrijedi 2god.
A radi ga firma za ateste.

Evo dosao im je dopis iz unije da ce svi koji rade sa prikljuccima na polju morat imati polozeno za rukovatelja prikljucnim vozilima na traktoru,a polaganje kosta 1000kn,uzas samo gledaju da nam uzmu novce.
Neznam kako to da sad tako ide ali koliko ja znam da su ljudi dolazili kod mene da im ja praksu potpisujem i to u trajanju od 100 sati,a ne neki stolar ili ko već nego ovlašteni šumarski obrt ili firma,pa tako i da su imali 40 sati teorijskog djela naukovanja pa tek poslje ispit iz jednog i drugoga.Poslije toga su dobivali zvanje Rukovatelj motornom pilom.Ovo koje si ti naveo koliko ja znam se ne upisuje u radnu knjižicu i zove se "rukovanje motornom pilom na siguran način".Možda i grješim.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Ja sam pital i rekla mi je gospoda koja to sve vodi za zagrebinspekt da je sve legalno i upisuje se u radnu knjigu al ti moras ici po nju i sa diplomom u opcinu upisat.
Zvanje je rukovatelj motornom pilom tak je pisalo,kad dobijem diplomu poslikam je pa ju stavim da vidite.
A za praksu im je dovoljan zig da si kao odradil praksu negdje gdje se koristi motorka i radi se s drvom.da pirge na tom papiru da sam odradil 80sati prakse.
 
B

bosniahos

Guest
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Sve se više priča da je sve to još jedna u nizu prevara i bez obzira na to što se upisuje u radnu knjigu neče vrijedit nakon ulaska u eu.Čitave skupine su uplačivale novac u spomenutu firmu i na takav način na neviđeno dobivali papire na kučnu adresu. A tako je i sa upisima za dizaličare ,jcb ,varioce,vozače viličara.Utoj firmi je glavni u toj igri oni tip sa izobličenim licem Krajačić mu ime ako ne grišim..A gdije ima vatre ima i dima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Ima firmi koje muljaju i treba se pazit,neznam ko je glavni,al imaju sve dozvole za rad i obrazovanje od ministarstva obrazovanja i sporta.
Kaj se mene tice to je pranje love al kaj napravit kad nas s bez tog papira diplome budu zajebavali.
Toliko toga traze da je to strasno i po meni za nekog ko radi za sebe bezveze.
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
jedan dio dovezao doma, ako nebude kiše za dva dana su sva pred kućom dizalica je poslužila iako ju još treba dograditi ... ako bude drva ...
 

Prilozi

  • IMG_0007.JPG1.jpg
    IMG_0007.JPG1.jpg
    60.4 KB · Pregleda: 235
  • 482559_584785184888705_2012400688_n.jpg
    482559_584785184888705_2012400688_n.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 212

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bome dosta drva a i ljepa su jesu iz tvoje sume ili si dobil liniju u HS?
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
jedan dio dovezao doma, ako nebude kiše za dva dana su sva pred kućom dizalica je poslužila iako ju još treba dograditi ... ako bude drva ...

Lipa drva.Bome stvarno lipa

Evo i poli nas se malo delalo,nisu komadi ka poli vas ali kad se krca na ruke su teška.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

dobro bi došao jedan ovakav strojček
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=JFq6iM6O4Io[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh