• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Sta se tice moje kompozcije imam kocnicu na zadnjoj prikolici parkirna moram ju ja zakocit, ali kod nas nema brda di vozim sve je vecinom ravno tako da nema brige ne bi inace vozio da nije ravan teren jer ne bih mogao a i tvrd je teren...
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Isplati se samo ako kupiš povoljno. Kod mene nema državnih šuma tak da je dogovor s vlasikom.... Inače je cijepano piljeno na dvorišete od 1000-1400kn..

Čekaj, 1000-1400 kn metar? :^):
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
]
Čekaj, 1000-1400 kn metar? :^):

Čekamo odgovor, za šta je ta cijena, ali za metar3 drva za grijanje nemože bit ! ...
evo dvije slike u utorak i srijedu izvlačio drva na ravno, da mogu prikolicom do njih , a danas ih išao poslikati i malo posprejati, jer je u blizini velika "gužva" pa da neko "slučajno" ne dođe po moja drva :) sad dok se ne osuši ništa od vožnje jer je put do njih u zadnjih 200 m koma par uspona pa po i malo mokrom nema "penjanja" ! ostale slike kad krene akcija voženja !
 

Prilozi

  • 20130517_101716.jpg
    20130517_101716.jpg
    51.5 KB · Pregleda: 144
  • 20130517_101725.jpg
    20130517_101725.jpg
    57.5 KB · Pregleda: 146
  • 20130517_101002.jpg
    20130517_101002.jpg
    50.6 KB · Pregleda: 122
  • 20130517_101746.jpg
    20130517_101746.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 129
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
14052013268.jpg

14052013269.jpg
Pre dva dana se i kod mene išlo malo po drva.Prevladuje hrast,više bi volio bukvu ali je skoro nema.A za onu cenu možda je mislio na jednu prikolicu ili možda na klaftru (4m).:drink:
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Pre dva dana se i kod mene išlo malo po drva.Prevladuje hrast,više bi volio bukvu ali je skoro nema.A za onu cenu možda je mislio na jednu prikolicu ili možda na klaftru (4m).:drink:
Dobro izgleda, koliko drva možeš voziti na toj maloj prikolici?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sanduk je 2,5m x 1,5m x 35cm tako da može od 2 do 3m drvi da se naloži,a prikolica je radjena za 2,5 tone.Cilindar za kipu kod 150 bara diže 5 tona,a osovina je od samoutovarne tak da za pretovar nema problema.L.P.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Pre dva dana se i kod mene išlo malo po drva.Prevladuje hrast,više bi volio bukvu ali je skoro nema.A za onu cenu možda je mislio na jednu prikolicu ili možda na klaftru (4m).:drink:

Jel to mali zglobni traktor? I na prvoj slici imaš nešto zapiknuto na trupcu. Jel to ručni kosir ili mačeta?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Cijena naravno nije zs metar nego za klaftru iliti 4m. Da je za metar....evo biznisa :)
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pa to je TOMO VINKOVIČ 822.A ono čudo je za sekanje grana,kod nas se kaže vejnik i za mene je upotrebliviji od sekire.Za čiščenje drva kad padne je super brže i lakše se radi nego sa sekirom.
06042013239.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sanduk je 2,5m x 1,5m x 35cm tako da može od 2 do 3m drvi da se naloži,a prikolica je radjena za 2,5 tone.Cilindar za kipu kod 150 bara diže 5 tona,a osovina je od samoutovarne tak da za pretovar nema problema.L.P.

Ako na nju stavis 3m mokrih drva to je oko 2100kg+teret prikolice,na tomu je pritisak na rude oko 500kg ovisi o duzini ruda,al to on nosi bes frke.samo za njegovu getribu je to malo prevec tereta za povuc.
Nemoj ga tak opterecivat jer ipak je prenjezan za tolko tereta iza sebe.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Vece opterecenje mu je dok ore nego sa ovom prikolicom. Dobar je Tomo, nis se ti ne brini za njegovu getribu.
 
Tu od
18 Svi 2013
Poruka
30
Bok svima! Dobio sam u nasljedstvo šumu u Zagorju, kod Tuhlja, 30'000m2, bukva, hrast, nešto malo kestena i graba. Šuma je bila redovito krčena i održavana do prije 20 godina. Sada je u redu s prohodnosti, ima blagi nagib, svega 10 panjeva, uredan šumski put koji vodi na asfaltiranu cestu. Gruntovna i katastar čisti.

Zanima me koliko bih mogao dobiti za drva? Sva stabla su oko 30-40cm, ima tog pun kufer. Nešto sam pričao s lugarom - mislim da me mulja, jer želi da mi njegov prijatelj sruši cijelu šumu za 2000€. Ne zanima me točna cijena, jer ni sam ne znam koliko posto čega ima u šumi, ali svaka cifra ugrubo bi pomogla. U šumi ništa nije za industrijsku proizvodnju. Hvala
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Bok svima! Dobio sam u nasljedstvo šumu u Zagorju, kod Tuhlja, 30'000m2, bukva, hrast, nešto malo kestena i graba. Šuma je bila redovito krčena i održavana do prije 20 godina. Sada je u redu s prohodnosti, ima blagi nagib, svega 10 panjeva, uredan šumski put koji vodi na asfaltiranu cestu. Gruntovna i katastar čisti.

Zanima me koliko bih mogao dobiti za drva? Sva stabla su oko 30-40cm, ima tog pun kufer. Nešto sam pričao s lugarom - mislim da me mulja, jer želi da mi njegov prijatelj sruši cijelu šumu za 2000€. Ne zanima me točna cijena, jer ni sam ne znam koliko posto čega ima u šumi, ali svaka cifra ugrubo bi pomogla. U šumi ništa nije za industrijsku proizvodnju. Hvala
Ako si točno napisao imaš 3 hektara, jedan hektar osrednje šume kod mene 5000 eura u trajno vlasnštvo, a za sjeću nešto jeftinije ako i dalje ti ostaješ vlasnik, ali sve u svemu lugar te debelo mulja..Ponudi mu za 5000 eura niti centa manje.
 
Tu od
18 Svi 2013
Poruka
30
Ako si točno napisao imaš 3 hektara, jedan hektar osrednje šume kod mene 5000 eura u trajno vlasnštvo, a za sjeću nešto jeftinije ako i dalje ti ostaješ vlasnik, ali sve u svemu lugar te debelo mulja..Ponudi mu za 5000 eura niti centa manje.

trajno vlasništvo?

želim prodati sva drva, a da zemljište ostane moje
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
onda uzmeš par hiljadarki akontacije i lijepo po kubiku prodaš...imaš cjenik u hš, pa se tog drži, od tih cijena nema na puno mjesta jeftinije robe...
ugovor kod javnog bilježnika, izmjera ovlaštenog šumarskog inženjera...i još par sitnica...tek toliko da budeš siguran...
i da, pogledaj gdjegod da nabaviš tablice za izmjeru trupaca, pa procjenom visine i mjerenjem prsnog promjera dobiješ približnu informaciju o koliko se drveta radi u tvojoj šumi...
sve u svemu, par dana posla na 3 hektara, ali ako gledaš da je ta šuma rasla godinama-desetljećima-možda i stoljeće prije nego je postala tvoje vlasništvo ne moraš je poništit jednom ludom odlukom...
strpljenja i puno sreće želim....:icon_thumright:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
obnovio bih šumu, vhjerojatno kestenom i bagremom i stavio pčele. to mi je želja.
pitao sam za okvirnu cifru. ne namjeravam davati novac za procjenu.

Šumarijska procjena ti je po satu 150 kuna plus pdv. Ovdje nema procjene jer imaš stabla koja imaju svoj promjer i visinu. Onda ti se preko tarifa određuje volumen. Tako su meni procijenili drvnu masu bukve po gospodarskoj osnovi jedinice u kojoj bukva dolazi s 2 %. Strava.
A 2000 eura (15000 kuna) za tri hektara je smiješno.

Meni je ukradeno 200 prostornih metara po procjeni na malo manje od pola hektara. Pa bi recimo u tvojoj šumi bilo oko 1200 prostornih metara. množi to s cijenom u maloprodaji od 220 - 250 kuna pa ćeš vidjeti koliki je to novac.
Tih 1200 prm ti je oko 800 kubika. Prodaj ti njemu kubik po sto kuna pa ti je to 80.000 kuna, a ne što ti on nudi 15000. Koji lik. On će i s ovom cijenom dobro zaraditi.

No moraš paziti da ti taj lugar ne smjesti. jer čista sječa pa još u komadu tri hektara je kazneno djelo. I kazne su ti da ti novac koji dobiješ neće biti dosta. A sadnja bagrema na mjesto bukve i hrasta. To bi bila degradacija šume. Bolje da na neku livadu posadiš bagrem.

U svakom slučaju 2000 eura za drvo je sitniš.
 
Tu od
18 Svi 2013
Poruka
30
onda kesten. to mi je uvijek bila želja.

ma nemam pojma više što da radim s tim. želio sam to posjeći i isplatiti suvlasnike na drugim parcelama. u šume se ne razumijem. računao sam na 13'000€, ali sudeći po mišljenjima koje sam dobio, to ne dolazi u obzir.

što da radim s tom šumom? da li mogu dobiti toliko novca? da li da prodam dio drva i reinvestiram u šumu?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Bok svima! Dobio sam u nasljedstvo šumu u Zagorju, kod Tuhlja, 30'000m2, bukva, hrast, nešto malo kestena i graba. Šuma je bila redovito krčena i održavana do prije 20 godina. Sada je u redu s prohodnosti, ima blagi nagib, svega 10 panjeva, uredan šumski put koji vodi na asfaltiranu cestu. Gruntovna i katastar čisti.

Zanima me koliko bih mogao dobiti za drva? Sva stabla su oko 30-40cm, ima tog pun kufer. Nešto sam pričao s lugarom - mislim da me mulja, jer želi da mi njegov prijatelj sruši cijelu šumu za 2000€. Ne zanima me točna cijena, jer ni sam ne znam koliko posto čega ima u šumi, ali svaka cifra ugrubo bi pomogla. U šumi ništa nije za industrijsku proizvodnju. Hvala

kod nas u bosni ti to ide ovako, po ha otprilike da ima 500 prostronih metara, to je cak malo losija suma, platis rad sjece koji kosta oko 4 EUR/metru, prijevoz do kupca 5 EURA/metru, i jos nekih 1/metru papiri i ostale gluposti, dakle nekiih 10 EURA troskova sjece i prijevoza, malo se ti oznojis utovar istovar, a drva se prodaju 30 i vise EUR/metru, daakle tebi ostaje 20 EURA za metar x 500 =10 000 URA&ha x 3 ha= 30 000 eura, tako bi bilo kod nas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh