• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
Hrast lužnjak se u većini slučajeva osuši u svojoj srednjoj dobi, jer se u mladosti ne formira dobro krošnja, ostaje mu preuska radi nedovoljnog prorjeđivanja a hrast je inače Heliofit ili vrsta koja izrazito jako voli sunčevu svjetlost.
Ujedno, formiranjem krošnji se utječe i na korjenov sustav, pa se isto tako nije za čuditi da dolazi do izvaljivanja stabala nakon velikih kiša kad je zemlja mekana, korijen slabo razvijen, puhne vjetar, stisne snijeg ili nešt i eto nepogode u šumi
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
danas rušili bukve i odmah trpali i vozili doma...a voda klokotom curi iz njih...
teške ko olovo...:icon_hang:
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
mi več dvije subote priređujemo drva za prodaju oko 15 m3 je prodano do sad predprošlu subotu nam je puko na zetoru ventil na zadnjem kotaču,pa kasnije kad se spuštalo drvo niz padinu jedna bukva se zaletila u traktor i savinula blatobran vidi se malo na videu.Ovu subotu se probušila guma na prikolici samo neke nesreće nadam se da više ne bude no da ne duljim evo video i dvije slike..
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=jciBLuIyS90&list=UUcc6I-RZKLL9ONYfeotGXzg[/YT]
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
lepo ga vi zakačite na zekana, vas nije strah na taj dol s tolko trupaca? vidim da je cijeli put kamen, to te baci ko ništ...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas popodne porušio neke agacije,nalazile su se na uzvisini,rasle su iz panjeva i čim dođe kakvo nevrijeme gdje koja završi na cesti,da ne bih imao više brige to sve danas leglo u vodoravan položaj,mala jebada je bila što je dvoje moralo biti na cesti jer auta kao u prići a nismo neka glavna cesta,još i tome je teren malo u jami,sve u svemu ,odrađeno za 5 ,jedino sada navečer se vadilo trnje i bodlje od agacije iz noge i ostatka tijela,:icon_mrgreen::icon_mrgreen:,
 
Posljednje uređivanje:

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
evo i ja išel u subotu malo onak iz zajebancije videt šumu i srušil tri gacije i dovezel doma
 

Prilozi

  • 2014032203.jpg
    2014032203.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 308
  • 2014032204.jpg
    2014032204.jpg
    72.1 KB · Pregleda: 322

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
moja zaebancija u subotu

DSC_1386.jpg


od pred cca 2 tjedna

DSC_1357.jpg

DSC_1360.jpg


bez ovoga ne ide :)
DSC_1352.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
@novcky: ovo na drugoj slici su gacije na prikolici, nekak mi preglatka kora :(think):

@zwer: lepi komadi, pogotovo zadnja slika:icon_keel:
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
@novcky: ovo na drugoj slici su gacije na prikolici, nekak mi preglatka kora :(think):

svaka čast, dobro oko imaš, ovaj gornji kraj ručice je suhi kesten, ostal mi od prošle subote
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
lepo ga vi zakačite na zekana, vas nije strah na taj dol s tolko trupaca? vidim da je cijeli put kamen, to te baci ko ništ...
ma nije stari se cjeli život bavi šumarstvom a i vjeruje u zekana ima kočnice ko avion heh,ima još i gorih puteva od ovog :icon_confused:
 

karlokalamiza

Novi član
Tu od
5 Tra 2014
Poruka
4
dali netko zna hoće li biti kakve samoizrade drva u okolici bjelovara čuo sam da sve šumarije u okolici daju samoizradu jedino bjelovar neda nego sve ide privatnicima a sa čime čemo se mi grijati
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Danas se vozio kroz dvije gospodarske jedinice na bjelovarskoj upravi, a metrica pod ključem. A prije se subotom i nedjeljom vozilo tko i kako je stigao. Grijat ćeš se ako odeš u šumariju i kupiš drva od njih.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
To sa Hrvatskim šumama je postalo opći bezobrazluk,pogoduje se privatniku na sve načine,a koliko iskoristivog drveta ostane u hrpama uspostavljenog reda ,boli glava,evo kod nas se može dobiti cjepanica za izradu,ali jako prebrana roba ,cijena je 118 kuna + pdv,izvuklo se maksimalno dugometrica na lager i ostalo žnj klasa,pojedini privatni prijevoznici dobro zarađuju ,kada vidim kakve kamione vozi BENŠAK i BRAVEL a kakve PMG sve je jasno,HŠ su jedno od najvećih legla korupcije u Hrvata:fiery::fiery:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Moj prijatelj koji radi u hš-u (nije bjelovar) rekao je jednom na kolegiju da bi transport trebao ostati u rukama hš-a. Nakon toga su mu rekli da bi zbog toga mogao dobiti i otkaz. Čovjek koji je sjedio kraj njega je na nekog nećaka otvorio firmu za prijevoz, uzeo hš kamione i krenuo u biznis.
Tko je PMG? Nisam čuo za njega.
Pa i ovaj u kenđelovcu gdje je bio jakovina na otvaranju. Tamo ima robe, od trupaca furnira do katastrofalne višemetrice. Ali ima robe. Očito se izrađuje za nekoga i pogoduje se. Uvijek je tako bilo, i nažalost neće se promijeniti.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
PMG-prijevoz,mehanizacija ,graditeljstvo,to ti je od Bjelovarske šumarije,kod nas veliki kamioni bez dizalica se tovare sa prvoklasnim grabom i odlaze put Mađarije,prošle godine su znala dolaziti 2-.3 VOLVA sa Mađarskim tablicama,njih je tovario Benšak,evo najsvježiji primjer pogodovanja privatnom sektoru,njegaši su unajmljeni iz jedne privatne firme iz Podravine a lokalni šumski radnici moraju imati godišnji ili bolovanje,
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
To sa Hrvatskim šumama je postalo opći bezobrazluk,pogoduje se privatniku na sve načine,a koliko iskoristivog drveta ostane u hrpama uspostavljenog reda ,boli glava,evo kod nas se može dobiti cjepanica za izradu,ali jako prebrana roba ,cijena je 118 kuna + pdv,izvuklo se maksimalno dugometrica na lager i ostalo žnj klasa,pojedini privatni prijevoznici dobro zarađuju ,kada vidim kakve kamione vozi BENŠAK i BRAVEL a kakve PMG sve je jasno,HŠ su jedno od najvećih legla korupcije u Hrvata:fiery::fiery:

djelomično se slažem sa tobom
Ja sam otvorio šumski obrt 26.02 ove godine jer mi je rečeno da nemogu više dobivati drva na crno i sad se dešava apsurd nema licitacije za ogrijevno drvo do 7mj. jer je osnovano nekakvo povjerenstvo koje odobrava licitacije.
Na crno mi nedaju da radim jer imam obrt :mad:
Tri čovjeka koja sa mislio zaposliti čekaju kao i ja da krene licitacija
To vam je HRVATSKA STVARNOST I REALNOST hoćeš raditi legalno ali ne možeš dok ti netko ne odobri
 

Najnoviji postovi

Na vrh