• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da se vratim 40 god unatrag po šumi je tad kralj bil 3511 s taj je malac svugdje izašel konkurent mu bil mali Ursus ali daleko lošiji bokci su bili 533 nikud nikam i još ne će upalit na -15 i največi bogec Štore 402 taj je mogel samo do šume naravno traktori su bili novi .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
11 litara je već značajna potrošnja , ako je vjerovati tom podatku onda su veći potrošači od MTZa koji je neusporedivo sposobniji po snazi i vučnoj sili u šumi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir je nekaj fulal ja sam sa malim zetorom cijeli dan vukel trupce i potrošil do 30 litri ali sam ga gnjavil ko vraga . Savo MTZ-a ne možeš uspoređivat ipak su ovo puno slabiji traktori .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Znam da nije za usporedbu ali ako je potrošnja 11 litara na sat onda je itekako za usporedbu
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zbog takve potrosnje od 10-11 l po satu sam ja odusto od 5211 covijek jos i danas tvrdi da je veliki potrosac i uvijek mi ga ponudi da ga kupim!!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Jedna malo smješna usporedba ali kod cene nafte nije.Ovaj Zetor bi moro 6x više uradit od mojeg TVa u šumi da bi opravdao potrošnju po uradjenom ali to ne može nikak.Dokaz je Oficir sa svojim koji ima samo zadnji pogon i malo mokro i gotov je,zamalo da zove nekog sa TVom da ga izvlači.:icon_fU:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije tema pa necu o potrosnjama tu,al vuca trupaca nije njegov max,(100%) vise bi bilo oko 80% tada trosi oko 8l na sat.
Na 50% iskoristenog opterecenja je oko 5-6litara.
Za sumu mtz,vtz...sa prvom vucom je car u sumi kao i internacional al to vec polako ide u profi sumarstvo.
Abarth,drage volje bi ja pozval tv u pomoc al u mom kraju i siroj okolici nitko ga nema,al i kaj bi siromacek izvlekel 3t traktor +prikolica s drvima???mislim da nebi islo nikak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
10%=1 litra
A ako radi na leru onda stvara gorivo

Oficir, kapa gore
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha pa nebudi ljen pa procitaj u uputstvu za odrzavanje kaj pise,nisam mu ja mjeril kolko trosi nego kaj u brnu kazu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ne zanima me kolko troši nego kaj more napraviti
Taj navedeni Zetor sa kabinom u šumi ništ, manje nego Štore 404 pa ma kaj god pričali
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha taj store je super,malo tjesna kabina al ok.
Usporedujes traktor s prednjom vucom i traktor bez prednje,kaj je sa storkom 402???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Nije tema pa necu o potrosnjama tu,al vuca trupaca nije njegov max,(100%) vise bi bilo oko 80% tada trosi oko 8l na sat.
Na 50% iskoristenog opterecenja je oko 5-6litara.
Za sumu mtz,vtz...sa prvom vucom je car u sumi kao i internacional al to vec polako ide u profi sumarstvo.
Abarth,drage volje bi ja pozval tv u pomoc al u mom kraju i siroj okolici nitko ga nema,al i kaj bi siromacek izvlekel 3t traktor +prikolica s drvima???mislim da nebi islo nikak.

Vuča trupca po meni nije ni 80% ali ajde , neka bude
I 8 litara na sat je zdravo previše za tu snagu i tu ''moć'' u šumi , moje mišljenje

Evidencije radi , VTZ duplak nije sposoban za šumu kao MTZ i to nikako nije za usporedbu , MTZ je kralj kraljeva za povući u šumi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Nebumo u ovoj temi uspoređivali jer to nikad na dobro ne izađe, u nijednoj temi, ali ...

Onda idemo ovak, o tome koji i kaj more ja pojma nemam, ali vozil sam oba tipa i malo uspoređival kak koji ima šusa i kak je živahan na odazivu na gas.
Prednost štorkaču jedino kaj je lagan pa vrti, ali poteže duplo bolje od troklipca Zetora.

Potrošnja na mjestu pod podjednakim gasom ide isto prednost Štorkaču jer sam ih samo tu imal prilike uspoređivati.

Kompletan dojam je moj takav da bi u Šumi Štore napravil prije i bolje sa manje derivata od Zetora.
Samo bi ga mrvicu trebalo opteretiti s tegovima.
zetor 5211 je za na plac, ali i za tam je spor .....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam jel puno 8l po satu,al meni nije jer nisam cjelu godinu tam,samo za sebe i strica idem a litru plavog sam neki dan placal 6.25.
Savoris na ovaj model sam mislil ne razmem ruski pa...
Ovaj je dosta u sumi i moze vise od zetora 7045 na svoje oci videl.


Evo ovaj zetor nije mogel povleci u brdo po mokrom dok je onaj gore rus to zvlekel bez vece borbe.

image ru
 
Posljednje uređivanje:

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Muha pa nebudi ljen pa procitaj u uputstvu za odrzavanje kaj pise,nisam mu ja mjeril kolko trosi nego kaj u brnu kazu.

ostal si dosljedan sebi, opet daješ podatke iz nekakvih priručnika, s interneta a ne iz realnog života. čak ni za svoj traktor ne znaš procjeniti realnu potrošnju a veliš da ga imaš 27 let
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije sa interneta nego iz prirucnika o odrzavanju zetora.
Kak bi ti odredil tocnu potrosnju na traktoru u stvarnosti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Polako dečki. Teška srca to priznam, ali ovaj put je Oficir u pravu.
Na punoj snazi taj Z5211 ili bilo koji traktor od 50ks lako potroši 10lit/h. Isto tak i na pol snage oko 5lit/h. I to nije puno.
Ak troši 3 litre po satu, i ne razvija prosječno više od 15-tak ks.

Ono kaj većina smatra potrošnjom je prosječna potrošnja u mješovitom režimu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Savoris na ovaj model sam mislil ne razmem ruski pa...

Pored ovoga i kada se prođe samo se pokloni i kaže ''dobar dan gospodine'' :drink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Savoris daj napisi nesto o tom modelu,tezina snaga,kak se zove...
Zj nemoj teska srca pa ni bas tak.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
To je tocno zeljko,5245 je tromiji nema taj sus kao 5011 ili 5211,al stvarno nisu neki potrosaci recimo na max, opterecenju trose oko 10.5-11 litara po satu.
Da dosta su na cjeni al uscuvan vrjedi isplati se dugorocno.
Naravno da osjeti brdo kad je pod teretom,al saltas nizu i izvlaci.
Ako si stalno na brdima dobro bi mu doslo jedno 150kg utega napred i nema brige.

10-11 lit po satu za 52xx je pretjerano

imam 4712 ( minimalna razlika u odnlosu na 5211 - klip 102 vs 100) i troši mizeriju...
s 10 litara mogu 2-3 sata kosit bubnjatom rotokosom 165cm koju jedva nosi pod full gasom da sve isijava iz njega...

Mogu čak reć da u odnosu na univerzala 445Dt s kojim je puno godina radil u paru nema neke značajne razlike u potrošnji.

Pobogu kolko bi po vaše onda trošil traktor od 100ks?
 

Najnoviji postovi

Na vrh