• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Računica je jednostavna, a vi vjerujte ili ne: oko 2dcl po ks/h.
Pogledaj neke testove, FAT ili Nebraska npr., pa se bute i sami uvjerili.
Roto kosa se i ne vrti tak teško. Zemi za primjer silo kombajn ili mlin.
Uostalom, većina korisnika orje na 1600...1800, a po cesti se s malim teretom vozi na punom gasu, pa tu motori niti ne razvijaju punu snagu. Normalno je da onda ni nemru potrošiti tak puno.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo muha tu sam bas s placa dosel sa z5211 i skocil nabrzinu u sumu napravit i dopeljat 4m hrastovine mokre:Kiss::icon_biggrin:

 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Sinek, ja u auto prikolici s svojim krampom dopeljam doma 2 metra iz šume po tvrdom putu tak da je za tvoga z52 to malo, lagano brežuljkasto može biti.
Ko nevjeruje stojim na usluzi.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ispade taj 5211 stvarno veliki potrosac i moguce da je to zbog njegove velike mase u odnosu na snagu motora.Bas sad gledam fabricke podatke za TD 45 i pise 160g/ks/h,odnosno 7,2kg/h posto je on 45ks,a to je dosta manja potrosnja od 5211.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Grami nisu mililitri. I to je specifična potrošnja u idealnim uvjetima. U praksi je to rijetko tak
Pomnoži tih 7.2 sa 15%, da dobiješ litre i dodaj još 15-tak % za realnu potrošnju, pa budeš videl da razlika i nije tak velila...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je ono kaj sam htjel reci,dignite bilo koji traktor od 45-60ks na 2000 okretaja ibez prestanka nek vrti roto brane ili frezu u tezoj zemlji svaki ce pocicat dosta vise nego kaj ste racunali.
Upregnite na sat vremena 533-539 na 2000okretaja iznenadit cete se kolko ce potrosit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ti stalno nekaj hočeš reči i onda prođu tri strane postova dok neko ne reče ono kaj si ti htel reči ....

Rasprava je krenula kad si ti počel o postocima opterečenja, uvjetima i potrošnji .
Pitam ja tebe gde si ti svojeg zetora do maximuma nategnul?
Nisi i nikad nebuš.
Torpedo (kak i večina zračnjaka) je upaljač u odnosu na tvornički preopterečenog 52 i logički da je pijanec u svim uvjetima

Ono kaj je Savo nametal slike i video uradke ti je vrh opterečenja u svim mogučim postotcima, ako ne i više od toga.
Pogledaj ako nisi
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
@ZJ,naravno da grami nisu mililitri,ali sam mislio posto je oficir pisao potrosnju iz prirucnika da je i ona u gramima ili kg,a da je on greskom stavio u litrima,ako sam pogresio izvinjavam se.
@Oficir,razumeo sam da si ti pisao potrosnju iz prirucnika,a ne tvoju racunicu iz realnih uslovima,ako se ne varam onda bi kod tebe potrosnja mogla da ode na vise od 10-11l.
Nego to nije sad ni bitno,nije ovo tema za te stvari.Ti si zadovoljan tim traktorom,imas dobra iskustva sa njim i to je ok.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha to kaj velis uopce nije bitno jel jesam ili nisam tak ti se isto vata,.isto kao i potrosnja tog mog modela.
Meni potrosnja nije bitna bitno da ne krepava malo malo kao kod nekih i da me sluzi za ono kaj mi treba,a sluzi i zadovoljan sam.

Aca opel tako je ja sam sa svojim zadovoljan za kaj i kolko mi radimo sasvim dovoljno oranje,tanjuranje,izvoz i slajsanje drva oko 80-100m godisnje.
Nikad ga nismo prevrnuli ni pregrijali,motor jos nije otvaran.
Sad je na 4000rs mjenjana lamela prije toga pumpa i gumice u hidraulici i reparatura cilindara kuplunga i kocnica i to je to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ja bi tak rado videl jedan video uradak tvojega šlajsa iz šume, nagibe koje ti podnosiš, uspone koje svladavaš i graške znoja koji se na tvojem čelu pojavljuju.
Za Zetora znam da može, tebe bi htel videti.

Bum ja nekad složil video da vidiš gde moji dečki rade, onda buš videl kaj su Karpati. Mada odkad su vitla tak jeftina ni oni više ne riskiraju ko nekad.
Ali još uvjek nisu baš točni. Mene tam nebi dobil ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam imal nedavno prilike slajsati nekaj vece ubrdo i da sam snimal.
Vecinom spilim na krato skalam namecem u podnozju i vozim na prikolici van.
Ako pem pomoc uskoro prijatelju ubrda snimit cu a ti mi bus pomogel stavit taj video jer ja ne kuzim kaj moram napravit da bi ga tu del.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Evo pogleč ovde snagu

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=B7R3EzxCG0I[/YT]

A o ovome nemoj ni pomišljati jer onda bu trošil 100 na 100 ko zil

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=vV0JQXqNVjk[/YT]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovaj na prvom videu je htjel povleci vise od svoje tezine u petoj,pametan nema kaj,a drugi video,pa muha ovaj je u cjeloj spremi za slajs lanci,vitlo,prednji noz.
Pa ja takve jaruge ni nemam u svojoj sumi,a kamoli da bi takve tri gromade kopcil i vlekel,pa necu si tu svoju sirotu potrgat,idem rade tri put nego trgat sve.:s:
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Evo ti onda ovaj.
Kad treba potegnuti na ovaj krtovinec onda nema sape (snage), a kad u sporima dobije sapu onda se osavlja kak riđan.
Ništ stoga, to je za na plac, za pokositi, za pogledati jel zrno niklo i tak. šumi ni blizu.
Kak i 25-tak nekad, samo kaj je on trošil kak upaljač ......

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=eaY3rg72uQ8[/YT]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Za 69 nisam ni slova rekel ali 52 je bogec za šumu, nije ni čudo da mu je takva potrošnja.
Jednostavno ima slab motor za taj mjenjač.
More 52 čuda napraviti ali ako se imalo pretjera on se odmah zapuše. Ne pričam bez veze, vozil sam ih više komada po ravnom i na laganim uzbrdicama motor prije osjeti breg nego ga ja vidim.
Po mojem to za takve radove nije i ne čudim se da mu je potrošnja enormna
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
ja imam 7011 i vitlo krpan 4si i zetor vuce u 3 ko lud a ne vjerujem da je 5211toliko slabiji
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ja osobno u radu na polju ili u šumi nemam iskustva ni sa jednim. Vozil sam ih po cesti bez ikakvih prikolica ili tereta na polugama i tu se razlika naočigled vidi.
Radi mojeg neiskustva dižem ruke od daljnjih komentara, samo sam htel reči da 52 puno potroši radi svojeg manjka snage.
Moje mišljenje je takvo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolege treba otiči u šumu i onda budete sigurni kaj i kak se može jedino se ne slažem sa Savom za 920 buduči da mi Vrbovec blizu a i neki ljudi koji su u doticaju firme Jurval pa tako znam da je kupljeno dosta modela 920 sa ravnim prednjim mostom ali je bilo puno reklamacija i u mojoj široj okolici ostali samo dva 920 ostali ih prodali .
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nemojte gledati na potrošnj bazirajte se na učinak traktora
ja sa svojim radim po cijeli dan u šumi i mogu reći da sam sa potrošnjom odnosu na učinak prezadovoljan:icon_pray:
npr, vitlam cca8sati dnevno nikad nije potrošio više od 20lnafte a navitlam između 35-50m drva ovisi o terenu
 

Najnoviji postovi

Na vrh