• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Meni to zvuči kak cviljenje ferode. Znači, ili se skliže kuplung (jer nije dost stisnut, ili pak kočnica vitla, koja ne otpusti do kraja. Prije bi rekel ovo drugo.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Probal sam namatat sajlu bez opterećenja i onda isto zna cvilit tak da ne vjerujem da lamela klizi...
Sumnjam na kočnicu i na onaj graničnik oko bubnja jer vidim da je bubanj malo zguljen.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
evo kak to dela dule bugarin
[YT]www.youtube.com/watch?v=fARJ-Z_iP8g[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A siromak ga bu pretrgel i skuril lamelu,al bez pomoci traktora ispred nebi to opce zvlekel,a jos je i suho ko barut,zamisli da je malo kisica pala?
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Gledao sam taj snimak jos ranije i mogu da kazem da je taj Dule Bugarin lud 100%.Ima i nekoliko snimaka kad lik sa Universal 445 tera 11m drva,bar tako kaze,ali vidi se da ima dosta.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
A siromak ga bu pretrgel i skuril lamelu,al bez pomoci traktora ispred nebi to opce zvlekel,a jos je i suho ko barut,zamisli da je malo kisica pala?

vidi se sajla ispod traktora na rudi prikolice, ta da nebude puko. Da je kisa pala isto bi bilo, jer je dole kamen a to je za gume pizdarija, nema se za sta uvatit a kopa...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Lik ima dobru kontrolu ali ipak mislim da bi mu bila neophodna prečka na polugama , nema kabinu niti sigurnosni ram
Isto tako tegovi naprijed nemogu da škode , pogotovo ako se aktivno bavi izvlačenjem drva a očigledno da se bavi
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
A jel radi neko u sumi sa Torpedo traktorima?Vitlanje,izvlacenje i to tako.Konkretno me zanimaju ovi mali modeli,40 do 55ks,posto cujem da su izuzetno mali potrosaci.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesu mali su potrosaci al toliko mogu i malo napravit u sumi,mislim na te manje modele,dok iznad 60ks i prednja vuca da,ozbiljniji i tezi traktor i moze puno povuc.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Lik ima dobru kontrolu ali ipak mislim da bi mu bila neophodna prečka na polugama , nema kabinu niti sigurnosni ram
Isto tako tegovi naprijed nemogu da škode , pogotovo ako se aktivno bavi izvlačenjem drva a očigledno da se bavi
Savo kaj se to počelo s tobom događati, ostareo :icon_scratch::icon_scratch:
Ko se još sječa tvog rodea na haubi, tvojih ludosti, i ne samo u šumi :icon_pray::icon_pray:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ostareo , izgleda , ili jednostavno dovoljno puta popušio pa se pridodaju i mjere opreza , bolje rečeno nagledao se svega i svačega , svakakvih strahota jer na mom kraju obično kada ljudi naprave ''unfal'' mene zovu da to vratim na pravi kurs , a tu se vidi svega i svačega vjeruj mi

I još , iako se kača sajla ispod traktora za prikolicu , zarad sprečavanja od propinjana oko sajle se stavi lanac i zakači za prednji dio traktora , onoliko koliko je dug taj lanac se vučeni traktor može propeti , više od toga nemože , normalno sve dok je sajla zategnuta

Za ove torpede sam čuo da imaju problema sa podmazivanjem mjenjača i dugotrajno korištenje sporohodnih brzina pri nagibima im ne godi , tako sam čuo od kolege koji ima jedan od 48 i drugi valjda 60ks
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
A jel radi neko u sumi sa Torpedo traktorima?Vitlanje,izvlacenje i to tako.Konkretno me zanimaju ovi mali modeli,40 do 55ks,posto cujem da su izuzetno mali potrosaci.

Ja imam torpeda 4506 i z šume je več zvlekel pitaj boga kulko drva i morem vam reči da je zver v šumi, snage ima i preveč jedino da je malo teži na prednjem dijelu nebi škodilo.V šume je sigurno bolji od zetora ili imt-a iste jačine,a troši puno manje
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Skoro je kupio covek kod mene u selu bas takav kao ti sto imas,koristi ga u sumi i kaze da je bolji od 542 koji takodje poseduje.Kaze gde 542 izvuce 3m drva tu 4506 izvlaci 4m,a manje trosi i on isto kaze da je napred lagan i da mu fale tegovi.
Meni se ti traktori najvise svidjaju zbog vazdusnog hladjenja i male potrosnje,ali im cene nisu bas male.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
da jako je dobar u šumi i na oranju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav ljudi! Evo novi sam clan foruma i stvarno imate super tema i razglabanja raznih tema vezanih uz sumarstvo! Ima puno korisnih informacija! Kolko mi vrijeme dopusta i sam se bavim radovima u sumarstvu!
 
Posljednje uređivanje:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
nemam pojma kaj cvili, ne cuje se to stalno, nikak da skužim kaj je to.

Pozdrav forumaši!

To imaš Krpan4?
Ako je onda ti cvili ona mala pakna koja ne dopušta da se sajla prelako odmata!
Deni mrvicu neceg masnog... ;-) ne previse i pazi da se neodmata prelagano! Dotegni malo če treba.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Da, krpan4 imam.
Skužil sam da kočnica cvili, već je namazana :)
Samo ju treba još isprobat i dotegnut po potrebi.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
kazna za rusenje bez doznake

Pozdrav forumasi! Evo novi sam na forumu i stvarno imate super teme za razglabanje pa tako imam i ja pitanje ,ako ko ima kakva saznanja! Imam za porusit neku manju parcelu, cca. 30-35kubika bukovine! Covjek mi daje prakticki badava ali ima mejasa ludaka pa da me ne prijavi za rusenje bez doznake! Hvala unaprijed!
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Re: kazna za rusenje bez doznake

Prvo..tko je utvrdio da je mejaš ludak, ti ili gazda..ak je gazda, to znači da imaju neke neračiščene odnose..a ak imaju.. onda bi ti mogel imat problem, jer buš porušil kaj ti gazda odredi tj. pokaže među, a to nemora biti da je baš tak kak on pokaže..možda bude mejaš "ludak" u pravu..pa buš imal nepotrebne probleme...zato beži od toga.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Re: kazna za rusenje bez doznake

Situacija je takva da ja vec vise godina poznam i vlasnika sume i ovog malo ne " cistog"meja nije problem nego je ono tip covjeka koji hoce zajebavat! Ja sam vlasniku napravio neku uslugu i daje mi drva badava al nisam siguran da nebu ovaj previse nos zabadal!
 

Najnoviji postovi

Na vrh