• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
To onda dalje ide po službenoj dužnosti. Policija obavijesti šumarskog inspektora, šumariju. 300 kuna mu je doznaka. Pa ti je plati ruši i vozi. Ja sam na jednu popratnicu vozio 3x5 metara u jednom danu! Znaci sve se to nekak rijesi i kaznadok rusis u svojoj sumi ili si kupil za sjecu ali najveci je problem kad rusis tude iliti krades! Kolega mi prica da je covjek porusil jedn ral sume i neko ga prijavil i da je dobil kaznu 60000 kuna kazne! Mora da je onda to nekome maznul drva ak je tolika kazna!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Kolega mi prica da je covjek porusil jedn ral sume i neko ga prijavil i da je dobil kaznu 60000 kuna kazne! Mora da je onda to nekome maznul drva ak je tolika kazna!!

Može biti da je krađa pa je to kazna za drvo. Ako ja posječem čistom sječom a nemam dozvolu, onda me čeka kazna od 40000 kuna. To je iz usta šumarskog inspektora. Zakoni su kod nas pisani da se štiti lopova. Ništa drugo.
Kod mene je sve više tih čistih sječa, jer imamo par ekipa drvokradica koje imaju žene i šogorice u policiji i nitko im ništa neće, pa se ljudi boje. Posjeku i kraj priče.
Ako su članovi naše udruge šumoposjednika nema prijava, ako nisu naš čuvar šuma zove policiju. To je naš interni dogovor. Mi u udruzi imamo četiri inženjera šumarstva, plus jednog agronoma i suca koji se bave šumom, tako da imamo mehanizme, samo što ljudi ne žele biti članovi. Imamo ideje, imamo projekte, imamo i površine, 7560 ha... ali ljudima to ne treba, ali kad treba svjedočiti onda bi svi kao svjedoka čuvara šuma. Nema više. Mala digresija na temu.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pa ova kazna za cistu sjecu od 40000 je zapanjujuca! Ona se odreduje prema velicini porusene parcele ili je jedinstvena! Pa tu kid nas nema jos nekih velikih kontrola ni na cesti nit u sumi al se vidi da se sve vise postrozuje! Znas kak se veli " pusemo na mrzlo"!!!:(y):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mene zanima kakva je situacija sa drvom koje nije sječeno u šumi.
Ko ti napiše popratnicu za to?
U katastru piše da je parcela,vočnjak,vinograd ili pašnjak?
al s vremenom preraslo u prašumu???

Na parceli koja se u katastru ne vodi kao šuma, se nemre napraviti doznaka. Trebal bi napraviti prenamjenu, a to je skupo. Zato izdaju samo popratnice za takve parcele.
Popratnicu ti napravi ista osoba koja radi doznake.
Meni je samo skrenuta pažnja da ne posiječem sve, nego samo par komada odjenput.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Malo danas bili u sumi srusili hrast koji nije bio za nista drugo nego za grijanje stara garda ga spilila mala samo par grancica otpilila!!


 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To ti je stihl 070, 65.god. i pali najbolje od njih tri s slike:icon_super::icon_super:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Nakon nje i 051 covjek hoda ko zombi rukama dolje. Zato rade ko zvijeri i pokopat ce pet novih. Ponekad radim s 051 pa znam kako ti je :icon_super::icon_super:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dok rade bez problema ja ne kupujem novu a kad riknu u garazu na policu za suvenir:(rofl)::(rofl):
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
E to je posel, al treba biti i muz za piliti s tim stilovkama, imamo 051 doma,ubije te na tjedan dana, al ne stane u nijednom hrastu sa macom 60 cm, vise ju ne koristimo, ne isplati se stalno popravljat, sad jonsered i dvije husquarne rade, a za deblje drvce tu je stric s hu 395xp :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma to su djecje igracke:(rofl)::(rofl): ako je na prodaju 051 reci da se nesto dogovori!!
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Re: ŠUMSKE PRIKOLICE

Na zadnjoj strani prikolice je slozen nosac koji se moze skinuti kad ba netrbas, znaci samo ga nataknem na prikolicu, na njega otkopcam vitlo i kalac i idemo doma!!
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Re: ŠUMSKE PRIKOLICE

Da,da, motorka na blatobranu! Inace ne vucem prikolicu sa ursusom al tak je onda bilo! Kad ju kopcam na zetora i onda kuda koji mili moji!!!
 
Posljednje uređivanje:

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: ŠUMSKE PRIKOLICE

577 DW...rijetko snjim ulazim u sumu..samo kad moram i to pravim posebno put za njega..nije bas nesto okretan jer je glomazan al ima servo pa ide nekako...potrosnja zanemarivo veca jer moze dosta bolje povuci od mog 549 sa kojim sam stalno u sumi
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: ŠUMSKE PRIKOLICE

Je je dosta je glomazan..ali ako imas zivaca ide on polako..jos bolje ako imas vitlo onda i nije toliko strasno...gdje nemogne proc malo rasjeces i to je to
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Re: ŠUMSKE PRIKOLICE

Ma nije problem kad dodje do sume,jer u sumi uvek moze da se posece drvo koje smeta i radi vitlo,ali je problem da se stigne do te sume.Ovde kod mene na mnogim mestima nema uredjenih sumskih puteva,vec se koriste neke stazice i neki stari putevi koji su obicno siroki oko 2m i imaju ostre krivine i to je zeznuto za velike traktore sa velikim prikolicama.Negde se isplati da se dovede buldozer da pravi put,a negde to i nije isplativo i tako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh