• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ovaj jony nije za šumu nego za polja.
Drugi modeli sa užim gumama su za šumu.
I naravno internacinoa je bog poslje kokuma...

kakav kokum kakav internacional o čem ti pričaš
:mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hrvoje kokum sa zetorovim turbo motorom i ihc 70-90ks case starijih godišta,su carevi i to mogu tvrdit,druge marke im se mogu sakrit u izvlačenju ili vožnji po brdima po šumi.
Imt i zetor su iza njih dosta jer naravno nemogu toliko tereta povuč kao ove pile.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
jalni su jer ga nemaju :icon_anal:

ja znam da u našem kraju, tv od 30 ks bude potegnul iz šume više drv nego imt 533... največi problem mu je ako je mekano pa sjedne na trap, ali po šumi je zvrk...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Dečeci još ste se v pesku igrali kad sam ga imao, i zato govorim, ne da nije dobar, nego da nije svemoguć kak neki misle, a naročito u šumi, vitlo i lanci na kotačima su više od prednjeg pogona,
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Dečeci još ste se v pesku igrali kad sam ga imao, i zato govorim, ne da nije dobar, nego da nije svemoguć kak neki misle, a naročito u šumi, vitlo i lanci na kotačima su više od prednjeg pogona,

Negdje jesu negdje nisu , sve zavisi od uslova , nisu ni lanci svemogući :eek::
A raspravljati dali je bolje 4X4 ili 4X2 , ma dajte :icon_rofl:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
@nino6110 vidim da ti je tesko shvatiti,,,
kroz koju godinu mozda i ti dođes do nekih saznanja,,,
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
U sumi sam tjedan dana u godini i to samo za sebe i nemam iskustva puno sa radom u teskim uvjetima u sumi jer uvijek idem kad je donekle prihvatljivo.
Shvacam ja da kad su losi uvijeti nis ne pomaze i ne vrijedi trzati i ubijati traktor kakav god bio.
Ali opet se ne slazem da obicni traktor moze isto kaj i dupljak.Kad smo isli ove godine u sumu put je bio ziva katastrofa,kad se ide u sumu spustas se nizbrdo a mulja i blata koliko god hoces a jarak unutar puta oko 70cm zbog šlajsanja jer nije fora ici sa prikolicom u sumu.:mur:
Natovarimo mi prikolicu sa trupcima i krenemo polako i izasli smo nekako ali je bilo okretanja kotaca i proklizavanja,a da je bil obicni traktor nevjerujem da bi bilo kaj.Kazem u sumi sam rijetko pa je to moje skromno misljenje.
Ali da je dupljak zamjenjiv u poljoprivredi mi nitko nebude dokazal,pogotovo u brdima gdje se radi na nagibima i slicno,dupljak je puno tezi i stabilniji a i sigurniji,jer u radu na brijegu nema zezancije.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
baš tako, da nejdemo u nepotrebno polemiziranje i prepucavanje "čiji tata je jači", veli se da sit gladnom ne vjeruje, isto tako ljudi koji nisu probali raditi u bregima i na bočnom nagibu, ne znaju kaj znači prvi pogon... i nije potrebno se opravdavati zbog toga jer imam ujaka u međimurju kojem je najveći breg kad krt nakopa, on se u naš kraj ne usuđuje ni praznim traktorom, a kamoli da bi radio nešt s njim... što se same šume tiče, da se držimo teme, kak on veli, di ga zrušim, tu ga i natovarim... kod nas je daleko od toga tak da su potrebni i dupljaci, vitla, lanci... sve što pomaže.. a rasprava da je lanac na solcu bolji od dupljaka je promašena u startu, bolji je sigurno od gole gume, al uzima puno vremena za montažu/demontažu i možeš ga koristit gdje? -u šumi! eventualno na polju u oranju, al ne znam tko ima volje uvijek to skidat i stavljat nanovo.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nemaš pojma o čemu pričaš
taj tvoj kokum je zapravo lkt 81 turbo ako je on kralj šta je onda sa timberjackom,john dear,caterpilarom itd
ta mehnizacija zaostaje bar 25 god
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
dal netko ima jabuku RoHo 3615 pvr EVELINA

u konzumu sam je nasao samo pod imenom EVELINA

jucer sam je kusao i vrh mi je ,uz pink lady broj 1
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ovo na slikama je obraz stanja i uvjeta u kojima obicno radimo,,,
iako slika nemoze docarati stvarno stanje strmine i nagiba,,,

na ovim cukama nema zajebancije jer u suprotnom mozes nastradati ti ili traktor a bog i bogme i oboje,,,


jh52jl.jpg


5lxvux.jpg


23mpqc9.jpg



Ovo mozda i ne izgleda tako strmo ali ovdje nemoze doci nikakav duplak nego samo tomica i to na rikverc, nema mjesta za okrenuti se radi nagnutosti terena,,,
ponekad biramo vitlo a ponekad tomeka, ovisi o situaciji,,,

k2bvpg.jpg



a ovo je najdrazi dio sume i najdrazi dio dana,,,

jv0u4h.jpg


2dafxqc.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Bobić ,dali su to šume kod Kozarevca,tamo je zbilja heben teren :icon_hang::icon_hang:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Hajde da završimo s "Čiji je tata jaći" vjerojatno ja govorim vcnhvbdhsw jezik pa me netko nerazumije..Ja sam odgovorio Tiniju da mu preporučam vitlo+lance umjesto kupnje dupljaka za njegove potrebe, nigdje nisam spomenul da dupljak nevalja..samo da nije svemoguć..dalje nigdje spomenul da je "solac" samo s lancima bolji od DV. Znaći ja tvrdim da je kombinacija :"solac" traktor+lanci+vitlo, u šumi bolja kombinacija od samog DV bez ičega, tu nemislim na prevoz..čista šuma, izvlačenje trupaca na čistinu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bobić ,dali su to šume kod Kozarevca,tamo je zbilja heben teren :icon_hang::icon_hang:

Bilo me i tamo ali vise me ima gore na i oko Sedla,,,


Bobić, koliko vi emitirate CO2....

To se kod nas nikad ne mjeri,,,
Pretpostavljam da se pitanje odnosi na donji dio posta pa cu na njega dati odgovor,,,
ovisi to dakle o broju radno sposobnih i nesposobnih u tome danu,,,
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega Bobić lijepo se nagradite za trud !! Da Tomek more dosta povuč se slažem kad su se pojavili u Križevcima na sajmu je ko od šale prevukel 533 onda je probal i 35taka Zetora no njega nije mogel ipak je odnos snage i težine različit. Znam da je teško odredit strminu ali mi se čini da je u granicama normale , imal sem ja i spuštanje kaj je kočnica bila cijelo stablo a teren kamen i tekuča voda (Kalnik):(emo):.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Hajde da završimo s "Čiji je tata jaći" vjerojatno ja govorim vcnhvbdhsw jezik pa me netko nerazumije..Ja sam odgovorio Tiniju da mu preporučam vitlo+lance umjesto kupnje dupljaka za njegove potrebe, nigdje nisam spomenul da dupljak nevalja..samo da nije svemoguć..dalje nigdje spomenul da je "solac" samo s lancima bolji od DV. Znaći ja tvrdim da je kombinacija :"solac" traktor+lanci+vitlo, u šumi bolja kombinacija od samog DV bez ičega, tu nemislim na prevoz..čista šuma, izvlačenje trupaca na čistinu.

Ovo je za Tinija.... :cool2:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=jFpnp5RMeho[/YT]


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=6NK7niI0lyU[/YT]

:(rofl):
 

Najnoviji postovi

Na vrh