• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
@iwanho.... Strašno si me uvredil ... jedino te ovogodišnje mlado vino more sčupati iz moje nemilosti .... V kleti naravno obračun slijedi :drink:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,528
Dobro došel na mladu seksardu. :icon_jook: Uz nju bumo ekološki izgladili sve nesuglasice. :drink:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Zapravo kod prijatelja danas na ispomoći... Ima me na svim bojišnicama ovih dana...

8ae13dee6ce552156660170970744085.jpg


istovar u pon ili uto, ovisi pak o radnom vremenu na poslu...
Al nema se tu kaj, moj voz je teži i gotovo, to i corav vidi... :)

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Prošao sa manjom nezgodom , hihihi

47be5c4461b6fc0f7bea8785bb5d37a5.jpg
Josa, ja znam, da bi ti Fiata htel imati, ali tam lonac u drugu stranu gleda :(giggle):
Sreča kaj nije grana pukla, mislim ispušna :(whew):
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Josa, ja znam, da bi ti Fiata htel imati, ali tam lonac u drugu stranu gleda :(giggle):
Sreča kaj nije grana pukla, mislim ispušna :(whew):

:(y)::p:

heh, sad vidim da je sreca u tome kaj nisam sa frendom slozil inox auspuh... onda bi stvarno odvalio granu!! :(whew)::icon_pidu:

a lepo sam rekal kumu da odrize ta mala drva kaj rastu u koso... :(:
strasno patim za 558 ili ursus 355/360, zbog transporta,
al s druge strane, di se ja vrtimm sa ferkom, ovi nemreju ni doc do tuda, i siromaki su bez vitla...

nis, ja šlajsam drva, kum vozi u toj svojoj velkoj prikolici :icon_pidu:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Lepo to vam ide ali i ursula ima odličan ajnšlag, a kaj se šlajsanja tiče prvo probaj pa tek onda baci kamen! ;-)

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Al ogroman je naspram ovog prdeka... Na to sam mislil

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa gle iskreno nijansu je viši i malo duži ali ajnšlag mu je tu negdje skoro ko fercov, vrlo su to okretni traktori, ja sam se isto več par puta iznenadil u šumi kakve sam slalome znal voziti i prikolicu okretati.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma sve stima, al kuca je u izgradnji, djete ima pol godine,
sad mi nije do zajebancija sa prodajom ovog i trazenjem međeda...

bilo bi idealno da netko odustaje od poljoprivrede i treba mu manji potrosac, pa se menjamo... realno, i imt 533 i ursus 355 su stare krame, pitanje je samo u kakvom su stanju.... po meni oba mogu vredit oko 20 iljada kuna ako su u osrednjem stanju

sam kaj me muci kaj mi je za male poslove odlican ferac, a za transport bi trebal kaj jace... znaci, bilo bi idelano imat dva traktora :)

a ako cemo jos zakomplicirat, kak svi vele, ma ako kupujes , mora bit duplak...
i jeb ga sad... a mozemo i to jos zakomlicirat... :icon_pidu:
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ursus 355/360 je jako okretan traktor narocito kad se uzme u obzir njegova velicina. Ja ga imam i prosto sam iznenadjen gde se sve zavucem u sumi sa njim i gde ga okrecem sa manjom prikolicom. Imam i Tomo Vinkovic 523 pa mi je on jos zgodniji gde se radi proreda i kad je blato kao ovih dana. Evo sad sa Tomicom sljakam svaki dan po malo, a Ursula mi stoji jer je blato, a putevi uski i losi, a jos mi i kocnice lose. Sad se bas razmisljam da prodam Ursulu i da kupim nekog duplaka jer bez duplaka nista. Ja sam naviko na Tomicu i njegov pogon na 4 tocka tako da mi je trektor bez prednje vuce nezgodan i nepraktican na mojim terenima. Tako bih ti preporucio ako vec kupujes traktor bolje odmah trazi duplaka.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
:(y)::p:

heh, sad vidim da je sreca u tome kaj nisam sa frendom slozil inox auspuh... onda bi stvarno odvalio granu!! :(whew)::icon_pidu:

a lepo sam rekal kumu da odrize ta mala drva kaj rastu u koso... :(:
strasno patim za 558 ili ursus 355/360, zbog transporta,
al s druge strane, di se ja vrtimm sa ferkom, ovi nemreju ni doc do tuda, i siromaki su bez vitla...

nis, ja šlajsam drva, kum vozi u toj svojoj velkoj prikolici :icon_pidu:

Drž se fergusona na ursusu ces dobit samo šarafanje.
Doce te na kraju kupiš zetor.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Drž se fergusona na ursusu ces dobit samo šarafanje.
Doce te na kraju kupiš zetor.
Oprosti ali veću glupost nikad u životu nisam čul, ja ne podcjenjujem ferca ali za ferca je ursus dr. inženjer u šumi i tu se nemamo kaj raspravljat! Kaj se tiče šrafanja to je sve do vozača i ništa drugo. Daj ga nekome tko ne pazi strojeve u ruke pa da vidiš kak bu krepavalo jedno za drugim! :-D

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Oprosti ali veću glupost nikad u životu nisam čul, ja ne podcjenjujem ferca ali za ferca je ursus dr. inženjer u šumi i tu se nemamo kaj raspravljat! Kaj se tiče šrafanja to je sve do vozača i ništa drugo. Daj ga nekome tko ne pazi strojeve u ruke pa da vidiš kak bu krepavalo jedno za drugim! :-D

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk

A krš i ništa više kupiš za 10000 kuna i imaš vječan traktor nikad ga prodat.
To u šumi da radi , izbacuju iz brzina i ode vozač u vječni spokoj.:(punch):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Imam sve spomenute marke i pomeni Zetor pa Ursus i IMT zadnji a vozim ih jednako od davne 1974 godine .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kod dužeg kočenja traktorskim motorom i skakutanja prikolice svaki od 50-tak IMT-a kaj sem vozil iskače iz prve brzine i Veliki Ursus (vozil sem ih nekolko ) iskače iz treče brzine .
 

Najnoviji postovi

Na vrh