• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

E

el pibe

Guest
Uzmi si komad letve i neki štraf kartona dužine od 50cm širine 53mm i iscrtaj si na čelu trupca.Znači samo paralelno prenašaj tih 53mm i tako ćeš dobiti najprecizniju informaciju koliko ti ispada iz trupca.Samo sa početnom kreni sa 2.5cm da nemaš puno otpada.I tu dobivaš dodatnu dasku colaricu.Poslije izmjeriš koliko ti svaka fosna daje maksimalnu širinu kad je okrajčiš,zbrojiš i imaš kvadraturu u centimetar.Ovih 3mm ti uzima rez pile.
 
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Više od šest komada neces imati,po trupcu, a to rezanje od 30 eura je malo skupo, kod mene je 15-20 eura.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
U prosijeku ćeš dobiti cca 7 fosni debljine 5 cm, od jednog trupca.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
A kada je taj jasen sjecen? Što sam rekao 6 fosni se odnosilo na ovaj trupac od 38 cm.
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
70
Hvala svima na odgovorima, pa sjecen je prije nekih 20-30 dana,sad mislim isjeci ga na fosnu i ostaviti da se susui , i stari od toga hoce da pravi sto i jos kojekakve stvarcice, inace nema neke masine ali ima ideje i nije mu potrebnno puno toga da nesto napravi, moram vam slikati sto koji je napravio prije nekih 10g, uz pomoć ručne žage/pile.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Samo se bojim da nije prerano osjecen i da je bilo još vegetacije. Jasen osjecen u toku vegetacije izbaci nekakve crne mrlje kada se ispili na dasku, koje se ne mogu ukloniti.
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
70
nadam se da ne bude , njegova prvobitna namjena je bila ogrev, ali je starom bilo zao da trupac ovakvog promjera,prav, cist se pretvori u co2
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo i ja sam danas malo radil sa drvima, laganih 11m sam rešil, ostalo u drugom dvorišti još nekih 5m hrasta za cirkularenje, kupim još 10m agacije i ja spreman za zimu.
Glavni akteri:
2cf45df13638f4daf36724c3dc99ed36.jpg

72f3074216360a6f8c2175e097b92566.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
jel itko normalan ide sutra u šumu?
ja moram dve prikolice jos skefat i onda je to to
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Čemu takvo pitanje ?? Pa eto i ja sutra idem u šumu. I ako dragi Bog da vremena idući tjedan pem još po barem dvije, ako ne i tri prikolice.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
i meni isto treba sirovih, al navodno je blato do koljena,
a ja sam se sad sjetil...

pa reko da vidim da nisam jedini kaj sad ide u sumu :)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ja sam te sreće pa idem na lokacije di je tvrdi put ! Inače imam i šume gdje se može samo kad je jako sušna godina.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kod mene je blesav teren,,,
mislim da cu po prvi puta u zivotu morat lance uzet za svaki slucaj

ma bilo mi je bitno da cujem kak i drugi idu,
da mogu odgovorit ziherasima kaj ih ide... :D:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Lance odmah na kotače stavi i miran si, ak ih nemaš posudim ti ja svoje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh