• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Je, krajnje vrijeme je da to vozilo zamijeni sa nekim poštenim traktorom
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Kad bi dalo vrijeme i sredstva, ja bi danas uzeo liniju. Je..š šumu kad je suha, nije zanimljivo. (u granicama normale)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
o itekako je zanimljivo kad je suho...
ja sam dao pred nekih mjesec dana devet rali svoje šume doznačiti, taman prije ove kiše, i nema šanse da sad idem u nju...i tak mi doznaka vrijedi tri godine...bit će još suhog vremena...
...inače me ljuti kad se putevi raskopaju, a nitko ne želi popravljati...samo sve veće traktore kupuju...:^):
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Za puteve se slažem, ni ja nevolim kad raskopaju. Moja šuma je još mlada pa u nju nejdem, al je veselo kad šumarija prohara šumom, e to su kolotečine. Kod tasta susjed napravio put dijagonalno po pola tastove šume, a ima malog ferka. Ja sam ciljo dan nakon kiše pa izlaz "pošteno" razgazio da nije mogo van. Dok nepopravi šumu ja put popravljo nebudem. Ako je on gov*o, ja sam još veče....
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
A dimnjak bude pun smole poslije.
Imamo pec u podrumu, a lozimo i oklascima od kukuruza, to je jos veci problem, ali sami cistimo dimnjak i pec pa riskiram jedanput mjesecno 2 sata da ga dobro iskefam i sve funkcionira.
Jucer bas nalozio pec samo sa friskom agacijom, dakle, srusena 2 sata prije i sve izgorjelo.
Znam da su suha drva suha, ali nazslost, prek ljeta nemam ih kamo staviti, a ni nemam vremena bavit se njima
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Uspjelo... Mane posudio lance, vozio sam opreznije, ali nigdje nisam zapeo, čak i na rikverc oče u brdo s njima :)

Kum pomogao u prijevozu sa td 45, i po njegovoj teoriji, dovezao je više metara nego ja... ( tražio sam ga da ja sa fergijem vucem njegovu cezu , a on ovu moju kamionku, al veli da on više vozi u čezi... aj dobro reko... )

266a4ffcf354b6119db201c4da2e6098.jpg


80cdd3584e3754b24feb1b33a54c0005.jpg


bffa36464b64a0cc5350c5156bc85970.jpg


4401ba037937e4cd5a0a041aee51d923.jpg


Prošao sa manjom nezgodom , hihihi

47be5c4461b6fc0f7bea8785bb5d37a5.jpg


I da, teren je bio ok, nije bila močvara



[YT]https://www.youtube.com/watch?v=zpCL9aeW9M0[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Fala stršljen, molim moderatore kad stignu da se pobrise poduplani YouTube link...

Mane, istovar je sutra popodne, u znanstvene svrhe, cezu slažemo u jednu liniju, moj tovar u drugu... Usporedno

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Navrnul bi rado do tebe al su mi se gosti najavili za sutra popodne tak da ne mogu nikud mrdnut.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Drugi put reci kumu da prebrojite komade na prikolicama i eto rješenja tko više vozi :(wasntme): .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,528
A da @josix natovari sitnije komade? Imal bu više i lakše bu vozil. :(hi)::(hi)::(hi):
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Kum ima debelu topolu, a kod mene je debela agacija u dnu prikolice... Kaj vi debelo dizete na vrh voza?

[emoji14]

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,528
A kaj te briga kak bu kum natovaril. Ti buš imal drobne i dolje i gore i jako puno komada. :icon_lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Nisi skuzil poantu...
Ja sam ga tražio da ja sa fergijem vozim njegovu cezu, a on da vuče ovu moju zelenu prikolicu, jer pretpostavljam da je moja prikolica teza sama po sebi, i da stane metar drva više...

Kum tvrdi da je njegov voz teži, i da bolje da on vuče cezu

Nije stos ko će više nametat, nego je stos kaj ja mislim da nečija matematika ni dobra...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
onda kad izmećete drva, morat i prikolice ići vagat....:(wait):
al ni to nebu točno, najpametnije je da prije izmitanja vagnete...jer ako on vozi jašišova drva a ti zgrabišova, nemre to bit jednako teško...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,528
@josix, skužil sam ja tebe, no prvom postu sam komentiral kolegu @zgzac. Ti si poslije uletel s debelim dolje, a sitnim gore. Pokušal sam unijeti malo humora :(giggle): :icon_lol:, ali izgleda da nisam bil baš preveč uspješan :icon_redface: .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ahaaa, Hahaha
Eto, sad se vidi kak sam izbezumljen od posla, inače sam ja stručnjak za takve zafrkancije... :)



Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh