• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Dečki su danas srušili jedan malo veći hrast, koji je rastao od davne 1887 (po nekim propačunima), znači da ima 128 godina. Promjer trupca cca 1 m.:(clap):
 

Prilozi

  • DSC00652.jpg
    DSC00652.jpg
    80.5 KB · Pregleda: 312
  • DSC00656.jpg
    DSC00656.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 243
  • DSC00657.jpg
    DSC00657.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 254
  • DSC00658.jpg
    DSC00658.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 230

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Dizalica je 10 ili 15 tona, a i vitlo je odradilo svoje (Krpan 5T, sajla 12 mm). Bio je nezgodan, jer je imao veliku i razgranatu krošnju, kojoj je bilo težište više dole nego gore.

Ali je ipak srušen prema gore, kako je i planirano. :icon_fU::cool2:
Možda se na ovoj slici vidi koliko je bio velik.
 

Prilozi

  • DSC00650.jpg
    DSC00650.jpg
    80.9 KB · Pregleda: 193

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
I ja sam lane u livadi srušio jednog hrasta koji je isto bio 1 m na panju ali je visio tamo gdje treba i bilo je ukupno 10m drva od njega.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
A put je čista erotika :(sweat):
 

Prilozi

  • IMG00160.jpg
    IMG00160.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 288

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Pa ovo i ne izgleda kao put !
# savo da nisi možda negdje fulao pravi put.:icon_scratch:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tu bi i gusjeničar imal probleme, ali rusine idu ko po loju! ;-)

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 
E

el pibe

Guest
Idealan teren za rasturiti ionako napačene i ranjive reduktore na Vladimircu.Ja osobno tuda ne bi ni prolazio traktorom:(Ali svaki od nas zna svoje mogućnosti i ima svoju računicu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Pa koliko sau ranjivi ti reduktori da ja koji evidentno silujem mašineriju nisam nikada imao problema sa time. Samo je bitno da je sve dovoljno jako zategnuto.

Kao što rekoh tandem osovina na prikolici je idealna stvar za ovakve terene , na njoj sam vozio 3,5m drva i ide lijepo , samo se ljuljuška nema jakih trzaja na traktor čak ni ne vežem drva , naravno ide se jako sporo , radnom brzohodnom po ovome najgorem.
Dok sam recimo sa karetom koja ima klasičnu osovinu natovario samo dva metra i ona je jako ''nervozna'' , generiše daleko više trzaja na traktor i to je več katastrofa.

Ovo je najgora dionica koja je duga nekih 100 metara , još nekih 100 metara je isto kamenje ali daleko bolje a ostatak puta je dobar zemljani meki šumski put.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Abarth stvarno si urednjak totalni...vjerovatno te smeta kad u kutiji sibica jedna stoji dijagonalno:)
...svaka cast
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Kad su lepi trupci nije problem kotače pilit a i dva lanca sam imo u rezervi jer samo malo zemlje pa se zatupi.Ma užitak je pilit na komade kad je lanac oštar i ide ko u sir.Jednog sam brzo zatupil a drugi je izdržal do kraja koliko sam mislio za taj dan.Sve je ispilila mala 135 jer homelitka je zatajila,precvikala se cevka za benzin a to sam ugotovio tek kad sam došo kuči.:icon_wink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Od subote javljaju zahlađenje , ja sam danas sjekao i slagao one ogranjke koje sam dovezao neki dan , ostalo je još nešto za sutra da se uradi i to je to za sada.
Kasnije da bi se razdrmao iz zimskog sna ću da idem malo u šumu i dobavim još malo drva ali to je čisto rekreativno.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ovi dani sad su bili krasni za radit u šumi,ujutro dok se voziš do šume malo hladno ali sa pilom se odma ugriješ.
 

Najnoviji postovi

Na vrh