• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,663
Da ne zaboravim, svaki papir se posebno plaća.

U tome ja ćitava poanta,no da se razumijemo nekog reda mora biti
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Gdje se to tak ekspresno rješava?
Kod nas je tak bilo nekad, a sad prvo treba prijeviti na poljoprivrednoj agenciji. Oni šalju na ministarstvo i u šumariju. Nakon odobrenja iz ministarstva, izlazi na teren šumarski inženjer i vrši doznaku. Ako se drva voze više dana, za svaki dan treba nova popratnica. Da ne zaboravim, svaki papir se posebno plaća.

Ja sam napisao što sam vidijo-doživio osobno, za druge nemogu garantirat. Ja za svoj komadić nemogu dobit lugara a ja i otac suvlasnici. :icon_cry:

Vjerovatno ovisi od šumarije do šomarije....
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Gdje se to tak ekspresno rješava?
Kod nas je tak bilo nekad, a sad prvo treba prijeviti na poljoprivrednoj agenciji. Oni šalju na ministarstvo i u šumariju. Nakon odobrenja iz ministarstva, izlazi na teren šumarski inženjer i vrši doznaku. Ako se drva voze više dana, za svaki dan treba nova popratnica. Da ne zaboravim, svaki papir se posebno plaća.

Ne znam tko ti je nadrobio sve ovo, ali baš nadrobio. Jer mi se čini da im se baš nešto pretjerano i ne radi.
Predaš zahtjev za doznaku i ako si u upisniku riješeno odmah. Zoveš mene jer mi dečki odmah proslijede zahtjev na mail, ako me čovjek želi angažirati. Halo halo dogovor. Doznačimo sutra ujutro ili čak isti dan. Ovo je idealan slučaj. Mene se jedino čeka ako je loše vrijeme (pada kiša).
Mene su iz šumarije zvali da mi idu u doznaku nakon što sam već pet mjeseci imao doznačni čekić. Pitali me želim li si sam onda napraviti doznaku.

Prije je bilo da glavni šef savjetodavne službe mora potpisati, no kad je shvatio da nekad po danu ima po 30-50 zahtjeva za potpisati donio je uredbu da iste mogu potpisivati inženjeri u podružnicama.

Zato savjet svima upišite se u upisnik. Ne samo zbog predaje zahtjeva koji vam je onda svake godine besplatan, nego iz zbog svega ostalog.

Ja sam napisao što sam vidijo-doživio osobno, za druge nemogu garantirat. Ja za svoj komadić nemogu dobit lugara a ja i otac suvlasnici. :icon_cry:
Vjerovatno ovisi od šumarije do šomarije....

Ako hoćeš pravilno lugar ti niti ne smije ići u doznaku, jedino otpremati. Doznaku smiju raditi inženjeri.
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja vozim kolko napravim pomalo spremam za zimu cistim po sumi sta je nevrijeme potrgalo!!

 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,524
Ne znam tko ti je nadrobio sve ovo, ali baš nadrobio. Jer mi se čini da im se baš nešto pretjerano i ne radi.

Pa nadrobili mi, kako ti kažeš, u šumariji kad sam se došel informirati za doznaku sječe ogrijeva s tim da bi sječu izvršil u naredne 3 godine. Mislim da se nekad moglo tako, jedna doznaka i svake godine popratnica za izvoz iz šume.

Često ni dan prije ne znam jel bum sutra imal priliku dopelati drva a ne da više dana ili tjedana prije zatražim (i platim) popratnicu za točno određeni dan. Ako u međuvremenu padne malo kiše, mogu zaboraviti prijevoz, a samim time i novce za popratnicu. I nek se to u desetak vožnji dogodi nekoliko puta, treba mi petnaestak popratnica. Tko je tu lud, a tko zbunjen.
Možda se tijekom ove godine nekaj promijenilo pa se ispričavam ak sam napisal nekaj kaj ne stoji. Bil bi jako zahvalan (vjerujem da nisam jedini), ako bi netko napisal točan postupak s cijenama ili navel linkove gdje je to opisano.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
postoji i jedan sasvim drugi problem, a to je da kad napraviš drva, a ne odvezeš ih isti dan, drugi dan nemaš kaj vozit...otpeljaju ih u tamiću, kombiju, traktoru...ma nose ih na hrbtu, samo ih više nema...
zato bi trebalo neko drugačije riješenje, recimo doznaku ostaviti kao obaveznu, a popratnicu si svaki šumoposjednik sam napiše...
uostalom, tak je riješeno kod prijevoza povrća...sam si pišem...
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Pa nadrobili mi, kako ti kažeš, u šumariji kad sam se došel informirati za doznaku sječe ogrijeva s tim da bi sječu izvršil u naredne 3 godine. Mislim da se nekad moglo tako, jedna doznaka i svake godine popratnica za izvoz iz šume.

Doznaka ti još uvijek vrijedi tri godine. I u tri godine smiješ posjeći koliko si doznačio. Kod mene hš nevoljko ide u otpremu onoga što sam ja doznačio, ali široko im polje. Plus što se unaprijed mora platiti otprema onoga što sam ja doznačio. U prvom mjesecu mi dolaze dva režijska čekića i onda će biti veselo. HŠ je dosta nefleksibilan što se tiče doznake i otpreme.

http://www.savjetodavna.hr/adresar/7/krapinsko-zagorska-zupanija/
Na ovom linku imaš savjetnicu za šumarstvo i pitaj. Odgovaranje im je posao.

U nekim šumarijama se žestoko bune što su im se počeli pojavljivati privatnici, i pazi sad otimati posao koji su oni dobili na javnoj nabavi, a nisu svjesni da šumovlasnici radije plate privatnu doznaku nego čekaju njih.

zato bi trebalo neko drugačije riješenje, recimo doznaku ostaviti kao obaveznu, a popratnicu si svaki šumoposjednik sam napiše...

To je bio prijedlog i uvjet je bio da se bude u upisniku šumoposjednika, to je predlagala naša udruga, i hš je to jednoglasno odbio tako da to nikada neće zaživjeti.

Sad smo već otišli u žešći OT.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
i najjači lanac je jak toliko koliko mu je jaka najslabija karika...:icon_wink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Makar je pukel lanac ali 6945 i Stihlovka to je lijepo vidjet u šumi :(clap):
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Heh ma nije pukel od šlajfa nego zbog toga kaj je komad zapel u pečinu i traktor je prejak i samo hopa heheh puče lanac...
A lanac je puno toga kod nas prešel ali najviše kod susjeda je nastradal samo zog toga jer je 10 metara po asfaltu vukel hrast promjera 60 cm to je tak kad se posudi i tu se je najviše podrla karika i tu je puknul.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Bome nije kolega.. Cupala je proxima s tim lancem jabuku jednu.. A i orala s tim plugom :).
 

Najnoviji postovi

Na vrh