• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Problem je što u Imt teško stanu motorke.. U Zetora dvije motorke, 4 čovjeka i vozač bez greške :).
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
a zakaj sam ja onda jučer moral vinčat IMT-a, a sa rusom sam se popel sam na brdo?
:(giggle):
 
E

el pibe

Guest
A jesi uzeo primjere i jedan i drugi sila.Ne znaš koji je gori za šumu.Mali IMT ne želim opće da komentiram a Vladimirec se imal prilike pokazati koristan za šumske poslove skoro kak da ideš sa "stojadinom" u šumu.Po šumi treba traktor biti agilan,lagan i dupljak.Bog u svojoj klasi a to je Univerzal imao sam prilike viditi kaj taj traktor more i od kud je taj izvlačio trupce:icon_pray:Nije dosta uzeti pravac i speljati u brijeg.Probaj sa Vladimircom u rikverc nekaj napraviti.Taj nemre sam sebe pomaknuti sa mjesta.Vizualiziraj da imaš traktor bez rikverca,tak funkcionira Vladimirec i za mene nije traktor za šumu niti malo.Toliko o Vladimircima i šumi,bio probao i nisam zadovoljan niti malo.Samo nemojte lagati i zmišljati priče nije lijepo.Ima tu i neiskusnih ljudi koji čitaju pa bi mogli vjerovati u neke mitove.Vladimirec vam je za šumu di je dobar put,di se moreš negdi polukružno okrenutii i za otpeljati metar i pol do dva metra drva.A ravnice ne uzimam za nikakav primjer jer tam je svaki traktor dobar i more potegnuti prikolicu drva ili kakav trupac.Lijep pozdrav:icon_pidu:
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Poređenje je bilo IMt vs VLADIMIREC , a tu je neuporediva prednost na strani vlatka , ali neuporediva kada pričamo o šumi. XY puta sam bio u istim poslovima ja sa vlatkom a šurak sa fergom tako da jako znam o čemu pričam.
Možda IMT ima par sitnih segmenata kao što su recimo manevar upravljanja ali to sve pada u vodu kada do izražaja dođe vučna sila.
Vladimirac čak i mnogo veće traktore poražava što se tiče vučne sile a naročito u vlažnijim uslovima.

A šta sa time da 542 nije mogao da prođe naprijed a ja sa vlatkom kroz to prođem u rikverc nakon što je on pokušavao do besvijesti i razvalio put? Njegove gume skoro nove a moje ispod pola.

Da je vladimirac samo za ravne šume , e na to ću se samo grohotom nasmijati , isto tako i na tvoje poređenje sa ''kecom'' , to više govori o tvom ukusu i tebi nego o realnom stanju.

Naravno , vladimirac ni blizu nije ''savršenog traktora'' ali što se tiče šume tu mnogi moraju da mu se poklone i pardoniraju .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ja sa svojim Ursusom 335 izađem iz svake grabe. A mnogi dupljaci su tu zapinjali i trebalo ih je izvlačiti....
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
E sad vladimirec vs ursus vs imt
Najbolji za sumu je ursus 335 ljudi pricam vam iz onog sta sam vidio svojim ocima ja sam sa fergusonom zapeo na malom brijegu sa 3 metra drva kotaci samo vrtili na prazno al su mi i gume bile super čelestonke a mali usrus sa 5 metara u prvoj brzoj ....tak tak tak i samo tak i ode ursus :D

Ako traktor onda Zetor
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Jedino klirens da.. Meni na 6245 najniži je prednji most i može ići po dosta dubokim kolotečinama, prednji most samo klizi, ne može nasjesti na trup.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Ja sa svojim Ursusom 335 izađem iz svake grabe. A mnogi dupljaci su tu zapinjali i trebalo ih je izvlačiti....
E da se nisam rodio vecu glupost nebi procitao mali ursus izađe a duplak ne [emoji38]

Ako traktor onda Zetor
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Vidim da od oklade nikaj.... Milane, samo da ti velim, odmah u startu si izgubio okladu ( tvoj Zetor je moj ).
Malo sam vam bacio bombicu, kak se veli. Zašto sam napisao to kaj jesam i imao hrabrosti ponuditi okladu ( ključ za ključ ) !? Pogledajte moj avatar. Pogledajte na prednjem kraju vitlo. 6t-onsko. Nisam ni iz kakve šale napisao da je dupljak zapel u blatu, a ja se izvukao van.
U principu vam želim reći da se ne zaletavate svi sa nekim svojim teorijama. Puno puta se ljudi zahebu kad nekaj tvrde, a ne sagledaju cjelokupnu situaciju. DA dupljak u svakom slučaju za šumu. Rado bi ja jednog Samea, ali sa prednjim vitlom obavezno.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
I sad smo mi glupi ti pametan daj molim te pokusavas nas napravit budalama a na kraju sam ispadnes to

Ako traktor onda Zetor!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ajd puky ne zezaj....gdje moze mala 35 potegnut 5 metar drva uzbrdo...fergo stao sa 3 metra a ursuz uziso sa 5 metar drva......Prepolovi :(nerd):
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
A jel ti mislis da bi lagao
Kod mene je sve ravno i ja sam sa fergusonom zapeo na tom malo brijegu bilo je mokro a gume ko od auta a ursus je isao drugim putem i izasao sa 5 metara stim da su mu gume bile 100% nove
Gle ja nisam kao ostali pa da pricam kako je moj ferguson izvukao a ursus zapeo kad nije bilo tako [emoji6]

Ako traktor onda Zetor!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
E sad vladimirec vs ursus vs imt
Najbolji za sumu je ursus 335 ljudi pricam vam iz onog sta sam vidio svojim ocima ja sam sa fergusonom zapeo na malom brijegu sa 3 metra drva kotaci samo vrtili na prazno al su mi i gume bile super čelestonke a mali usrus sa 5 metara u prvoj brzoj ....tak tak tak i samo tak i ode ursus :D

Ako traktor onda Zetor

Sve amateri s čim se delaju drva ursus 335 imt 533 i vlada ahahaha jbt
usporedbi
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Bolje i to nego nekome plaćati da ti vozi ili još gore, na biciklu vuć! ☺
Ugl, moj ursus je najjaći za šumu, skaće ko rasni pastuh čim vidi drvo!
 

Najnoviji postovi

Na vrh