• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
120 kn
inace sam mišljenja da bi to bravar doma složili čas posla iz otpadnih materijala željeza...
trošak par kuna...

al jbg...
ovde piše stihl, pa sam to treba platit pol cijene, a nešto i prodavač mora zaradit

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
samo se nadam da će hidraulika izdržat 13 km ovog neplaniranog tereta

Ja imam ventil koji blokira spuštanje hidraulike i kod duljeg transporta , npr. malčera zatvorim taj ventil.
Ti bi si mogel napraviti neku polugu na koju bi poluge hidraulike nasjele kad malo popustiš hidrauliku. Koristiti poteznicu za učvršćenje te poluge.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ma to je nikakav teret za 558, nema tu više od 300 kg u toj gajbi.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Iwanho, i dalje cilindar drži tlak, a šok ventil ostaje aktivan. Znači, ak ti negdje "drocne", malčer bu propal, ali je pitanje bi li se podigel.
Kod mehaničkog blokiranja šok ventil ne djeluje i pri većem udaru može dojti do loma dijelova hidraulike.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Dvije drvene klocne pod ruke hidraulike i nema brige em su ekološke em nisu skupe a mogu se u peči i reciklirati , meni kod siliranja više vrijede nego pol IMT-ove hidraulike .:icon_thumright:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
punac ima na malom MF-u 35-ku kao neku polugicu, kad se dignu ruke do kraja , okrene se poluga i ruke stoje u zraku, mozes ručicu spustit.. neznam zašto IMT to nije kopirao na ferkićima..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
To isto ima štajer super stvar a kaj bi IMT dobro skopiral kad sem davnih godina na IMT-ovoj prezentaciji (Križevci Ratarna srednja poljoprivredna škola) rekal neke zamjerke u radu IMT-a zamalo sem dobil sa pendrekom ništa se nije smjelo reči protiv domačeg traktora. A lijepo su pitali ima li tko kavo pitanje .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
dobro je znati
da kod snimanja filma
sunce mora u leđa sjati

snimala je moja žena, i jedino kaj je imala za komentirat o snimljenom videu je to: da jesam vidil efekt kak je sunce dobro ispalo u jednom kadru...

je da, i onda se traktor i gajba poseve...

nego, izdrzala je hidraulika do doma...
ni trebalo fosni, klocni... mada sm putem razmisljal kako bi bilo dobro imat bar dva malo zesca okretna kotaca... za saki slucaj...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Iwanho, i dalje cilindar drži tlak, a šok ventil ostaje aktivan. Znači, ak ti negdje "drocne", malčer bu propal, ali je pitanje bi li se podigel.
Kod mehaničkog blokiranja šok ventil ne djeluje i pri većem udaru može dojti do loma dijelova hidraulike.

Nisam gledal gdje se spriječi protok u jednom smjeru, ali normalno je da nekaj mora držati teret u zraku. Taj ventil inače služi za regulaciju brzine spuštanja hidraulike (0 - max) ovisno o težini priključka. Prema gore radi i kad je ventil do kraja zatvoren. To znači da drži položaj koji je podešen na kontroli položaja nakon kaj se "drocne".
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,662
To isto ima štajer super stvar a kaj bi IMT dobro skopiral kad sem davnih godina na IMT-ovoj prezentaciji (Križevci Ratarna srednja poljoprivredna škola) rekal neke zamjerke u radu IMT-a zamalo sem dobil sa pendrekom ništa se nije smjelo reči protiv domačeg traktora. A lijepo su pitali ima li tko kavo pitanje .

A u tom grmu leži zec anti državni element:cool2:buš ti sviral:icon_kidra:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja osobno ću rađe da hidraulika malo "pati" nego da u nekom ključnom trenutku ne mogu spustiti hidrauliku ako se traktor propne u ružnom terenu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Onda moje riješenje dodaš kiper ventil i blok spojiš vani celinder i može držati i tiskati .
J luck otišla je ta država a i IMT kvragu sretno im bilo .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Puknuti kalkulacija kiper ventil 400kn blok 300kn crijeva 200kn cilinder gratis i hid drži pa čak i tiska ako treba .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Ovakav produžetak kardana sam kupil ali dva puta mi iskočil poglodal štift. A i nije baš na knap tak sem napravil produžetak ali umjesto štifta ima šaraf 12 mm sa kontra maticom i ok je . Treba na IMT-u kojem je izbačen reduktor jer inače kardan zapinje kod okretanja .
i meni izletio štift...
kardan radio celih dva puta...
a 150 kun košta

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh