• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Kolega bhorv,nekak mi to lici na cestu za Segovinu, v Nedelju su motorke fest ruzile,bila brzinska sjeca.:(hi):
Nebavim se tim sportom. Nije Segovina već Slanje. Danas gotovo, spremno za izračun šumarije.
b9ebd05ea432bbef7a8d3e4df0401a33.jpg
b67c277882f69126ff4a70312e967898.jpg


Poslano sa mog S40 koristeći Tapatalk
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
@bhorv,jedan stručan savjet,pa ne slažu se ovako drva za preuzimanje,deblje se složi a ove tanke ovršine se ostave negdje,kad dobiješ čekić natovariš to tanko i voziš sve zajedno kući.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Varaš se kolega, kod nas je obavezno ovako, sve na metar, i onda procjena ing. šumarstva, koliko granja a koliko debelog. Nekad je bilo kao što ti spominješ, kad je klafter bio 50 kuna, a danas je 500.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
bhorv kod vas od D Reke do Ludb. Vinograda je bilo više šumskih prikolica nego u krugu od 100 km a o prodanim drvima i ugljenu da ne pričam pa sad plačate raniji dug :mur:.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@Željko, stvarno nemam pojma o čemu pričaš. Ja radim isključivo za svoje potrebe.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pričam o bivšim vremenima i nekadašnjem snalaženju ljudi davnih 70-tih je več bilo šumskih prikolica sklepani od neke kamionske šasije . znači da su ljudi bili inovativniji u odnosu na druga područja .
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Znam ja da je obavezno,ali znam ja i kako se to moze zaobic,vjeruj mi.Ako svaku granu platiš po današnjim cjenama isplativost samoizrade je mala ili je uopće nema.A ovo mi isto u križ ide,šta ing. Ima procjenjivat koliko čega ima,za to postoje mjerni alati i neka mjeri koliko čega ima,a nek procjenjuje nekom drugom.Inače to je moja struka pa zato kažem.
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Zato ja više i ne radim prija sam znao platiti 10 kubika sve izraditi dobijem 50 meteri .
Sad sve plati sad sam kupio trupce i najmanje muke .
A grana po šumi bolje da propanu nego da ljudi rade.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
U pravu si @mali, i ja se približavam tome, godine čine svoje i neću moći dugo izrađivati u šumi, o ova dvojica @Željkokž i @Markony, vuku vodu na svoj mlin jer očito da ne rade za sebe već da zarade za svoj džep, a ja dok mogu, radit ću kako treba, a ne se pravit pametan i radit budalu od lugara koji mi je dodjelio liniju.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja ne radim u šumi osim svojoj za sebe i to mi previše šumskih radova .
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
U pravu si @mali, i ja se približavam tome, godine čine svoje i neću moći dugo izrađivati u šumi, o ova dvojica @Željkokž i @Markony, vuku vodu na svoj mlin jer očito da ne rade za sebe već da zarade za svoj džep, a ja dok mogu, radit ću kako treba, a ne se pravit pametan i radit budalu od lugara koji mi je dodjelio liniju.

Normalno da radim i zaradim za sebe,za koga bi trebao radit?I nemoraš od lugara radit budalu,da bi tebi bilo dobro,postoje i drugi načini.I daj mi reci ko od koga radi budalu ako on tebi kako si rekao "procjenjuje"koliko ima drva.
 
Posljednje uređivanje:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,609
Ja ne radim u šumi osim svojoj za sebe i to mi previše šumskih radova .
Kolikom ja poznam Željka on je prelijen da i za sebe u svojoj šumi napravi drva.Da ga ne natjera gospođa bi se smrzel na ivanjskom ledu :icon_kidra::icon_axe:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Po tome bi se mogao druziti sa mojim tetkom. Kod njega ti je sistem dok svi idu u sumu i.dok je suho on ide na pecanje, a kad padne snijeg onda mu hladno guzi pa ide u sumu. Ove godine je uspio da osjece, ali samo izvukao jednu turu ostalo ostalo u sumi.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Pa kad malo bolje sagledas dosta je on rahatniji od mene i ostalih koji hocemo da je sve cakum pakum i na vrijeme. Prezivljava, ali zaboli ga neka stvar za sve oko njega.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
On je samo ekonomičan. Dok se vi po toplini grijete izradom drva, on se hladi kraj vode. :icon_pidu:
Kad zahladi, grije se izradom drva, :fiery: a ne loženjem istih u peći.
Dobro, neki put se i prevari :icon_e_surprised: pa ne stigne izraditi na vrijeme, ali tko se od nas nije prevaril koji put u životu.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Još malo i drvca su spremna za zimu a onda hladovina. A prema pričanjima lugara i radnika iz šumarije biti će grdo. Na našem području su srušili ok 10000 kubika manje nego prošle godine pa si izračunajte koliko je to drva manje za samoizradu prema nekim procjenama kažu da bi metar mogao biti i do 350 kuna naravno ne kod njih već kad se prodaju izrađena. Ovi koji planduju malo se budu češkali kasnije a moj lager samo raste. Kad ih gledam oko džepa mi toplo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh