• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
može stavit ću sutra hoćeš li samo nju ili sve 3 kod nas nova košta oko 1000eura možda koja kuna više
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
slažem se savoris s tobom neka natovari friško narezanog cera ili sirove bukve a ne ovo ili agacju pa da vidiš prikolicu kao skije se izvitoperi
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
ajde poslikaj sve 3...jedino ti fali moja 365 pa da imaš komplet....:D
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
slažem se savoris s tobom neka natovari friško narezanog cera ili sirove bukve a ne ovo ili agacju pa da vidiš prikolicu kao skije se izvitoperi

Gledaj nemam nekog prevelikog iskustva sa drvima i šumom (samo za osobne potrebe),ali sam siguran da se ova prva prikolica nebi "savinula kao skija " ni pod kakvim drvima.Jer ta prikolica je jednostavno pre bolesno napravljena.Prije bi poteznica na traktoru pukla ili nešto treće.
Znaći ovako :sve je od U profila 12 cm

svi ćoškovi dodatno ojačani sa trokutima, i sve rupe gdje idu štice također okolo navaren u profil

Prikolica nije moja i nemam ništa od toga da je hvalim ,ali što je ,je
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Ma vidi se na slikama da je prikolica napravljena sasvim solidno i čvrsto.Ta se sigurno nebude "izvitoperila"..
 
V

Vjerni983

Guest
Dobra dobra...samo treba tovarit gore grab ili bukvu u vrh...
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Koliko realno vrijedi po vama da majstor napravi ovakvu dršku od svog jasenovog drva s montažom na sjekiru?

050010.jpg


malo zoom
050011.jpg
 
Posljednje uređivanje:

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Gedaj sad:ako naplati "puno",netko ce reci da je za te novce mogao kupiti gotovu sjekiru.Oko te držalice ima jako puno posla ako se radi ručno,malo manje ako se ima kakav stroj, a 5 min.posla ako se radi na kopirnoj glodalici npr.u nekoj firmi.
E sad dali je to za prijatelja,poznanika ili nekog trećeg....
Uglavnom ako držalica mora imati završetak kao na slici,mislim da ispod 50 kn.nebi nitko radio -ručno.
Opet za prijatelja bi je radio badava-kad bi je radio i imao na ćemu raditi.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Mzilja ti se u to kužiš? Znači postoje kopirne glodalice koje po šabloni izrezuju iste komade, a ova obrada rubova da budu zaobljeni to isto odradi neki stroj?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Mzilja ti se u to kužiš? Znači postoje kopirne glodalice koje po šabloni izrezuju iste komade, a ova obrada rubova da budu zaobljeni to isto odradi neki stroj?

Pa da,u biti to mi je struka.Nije to ništa revolucionarno.Prvo se od drvenog elementa na tračnoj pili zvanoj banzeg,grubo ispili oblik u ovom slućaju držalice,pa se stavi u kopirku koja to ljepo oblikuje-po matrici,pa se malo pobrusi na nekakvoj BrusiliCi,po želji lakira (tako da bolje izleti iz ruke ) i to je to.
Šta misliš zašt su u trgovini sve jednake,da su rađene ručno moš si mislit kakve bi bile.!:finga:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Znači drška ne mora bit skroz okrugla niti ravna da bi ju kopirka napravila, ovakav komad drške (elipsastog presjeka) gotov izađe iz kopirke, samo ga treba malo prebrusit šmirglom i polakirat?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Znači drška ne mora bit skroz okrugla niti ravna da bi ju kopirka napravila, ovakav komad drške (elipsastog presjeka) gotov izađe iz kopirke, samo ga treba malo prebrusit šmirglom i polakirat?

DA. Jer se ne izrađuje na tokarskom stroju,već na kopirki.Možeš napraviti držalicu u bilo kojem obliku,samo moraš imati matricu,po kojoj ćeš nešto napraviti.
Ima tu još dosta brusikanja( ovisno o alatu i brzini obrade) ali to je uglavno to.
El se možda misliš u biznis bacit ?
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Zašto ne, kako se kreću cijene tih rabljenih kopirki jel znaš i koju bi preporučio?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Zašto ne, kako se kreću cijene tih rabljenih kopirki jel znaš i koju bi preporučio?

E to neznam.Kod mene u firmi ima nekoliko komada,ali neznam kakve i ćije,jer nisu u mom pogonu.Nama služe za izradu - klompi.
proguglaj malo možda se nešto nađe,ali mislim da njih baš i nema pretjerano u ponudi ,jer nisu tako ćesti strojevi u stolarskim radionicama.
Ali nikad se nezna ,možda baš tebe negdje ćeka jedna.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ma puno. Čovjek mi uzeo za dršku 100 kuna pa mi je bilo puno pa kad sam mu rekao da je skup još se naljutio i rekao da mu više ne dolazim.:rolleyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh