• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ti skoro onda imaš profi pilu, koju imaš? Al dobro tebi i treba kad dosta šume si delaš.
Meni netreba profi da mi stoji doma.
A nemam tak puno kaj delat snjom.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Poz drustvo. Ima možda koga, koji je kod kuče izradio gozdarski cepin?
 

Prilozi

  • cepin 01.png
    cepin 01.png
    4.8 KB · Pregleda: 26

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kad su meni rušili lokalni igrači, počeli rezati granu po granu na cirka 30 cm od debla počevši od ispod, i tako se penjali prema vrhu. Došavši do vrha počelo je rezanje komada po cirka 1 metra od vrha prema dolje, i tako se spuštajući. Srušili je za cirka 15 min.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Prije par godina jela od cirka 10 metara i orah fi60 pored el.stupa 100 eura.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa pital bum kolko košta i platim, i nemem brige, a ne da sam to idem radit. Da imam 30 kg manje možda i bi, al sa svojih 110 do 115 nejdem gore 😂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
To je mi je susjed delal pred jedno 5...6 let...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja danas opet malo spremal drva.
Malo potegnul lanc.



Ovak si zacrtam.




Pa došel u šumu, i kaj mogu mogu se plakat kak sam nemoćan bez vitla, ima tolko drva u šumi a nemam pristup drvima.
Sve je pod bregom. Nemrem straktorom ni blizu. Nikak, nemoguća misija.









Onda prešel do druge šume di imam gaciju.







Natočil benzin i ulje, nategnul lanc.




I evo gacija je pala.




Dost debela je.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa mi puklo držalo sekire.







Pripeljal raketu i priprema za šlajsanje, ja jednostavno nemrem verovat kak to ide, ko da čačkalicu vlečem.
Nit ne osjeti, na leru polako vozim.
Mislim kak je to tak složeno ja neznam. Previše ima snage, premočna mašina je.





Došlajsal ju na ravnicu.
Dost je velika, nisam se nadal da bum to tak bez problema vlekel, ko pero išlo.



Piljenje.



Moram i motorku malo počinut.




Pa utovar.



Malo i osigural sve. Ali nevidljivo je osiguranje.





Spremno za vožnju doma.

 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa se vrnul po drugu turu.





Nabralo se i sitnoga toga.
Ali više nisam pilil kad mi nestalo benzina.


Ovo sam ipak malo povezal.






I hrpa je doma odma veća.



Mislim da bum još nekaj moral zrušit i to je to. Dost bu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A gle svako ima neki svoj hobi, meni je ovo sve hobi kaj delam. Ali baš sve, ja delam 10m drvi godišnje, možda malo više, a možda i manje. Meni se nikam ne žuri, dok vi sigurno radite više drva? Ja ni netrebam to, ja imam na plin grijanje, ali eto tek malo da napravim da imam. Iskreno ja bi isto da delam 20,30metri ali kad netrebam. Ovo je sve za punicu kaj si vikendom kuri, ja ni peć ni šporet nemam na drva više, ja bi al žena neće, kaj će nam to. Onda se ja ovak rekreiram malo. I da me se vidi u šumi, da mi ju ko ne poreže još ak nikoga nema. Onda kao fol idem malo da se čuje pila iz šume. 🍺👌🙂
 
Na vrh