• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A sad je sve na sudu, uglavno ovo je morao platit u par dana. A svoju šumu kaje imal počistil je do zadnje grančice, čisto ko suza. Meni to nikad nije bilo jasno kak se ljudi ne boje u tuđe ići rušiti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Bogme ti se ne šališ, a kaj da ti je rudo puknulo? 🤔To buš za deske prodal ili drva doma? Kolko je fi? Lepo veliki zgleda.
ruda nemore puknit, to sam ja švasal... 🤭

mislil sam ga za drva porezat, ali lokalni šumar (i moj frend) mi neda...
inače, šusnul ga je grom, i uzdužno je zasukan, čak i kvaran od korijena, ali on tvrdi da tu ima gazišta za stepenice i za dvije kuće...
promjer je 80 cm...pri korenu metar...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
smilane, ti si profić za drvariju...meni je to više razonoda...
inače, kad trupac mora na prikolicu, postavim lege i dužu sajlu i nakotrljam ga traktorom pomalo...
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,651
Kaj se tiče udaljavanja ja zbrišem u kontra starnu padanja stabla, koji to kut ja neznam, a
I to ti je jako opasno, najbolje kak veli @stippa, malo u stranu... Da ne krene prema tebi.
Isto kad ih vidim kad zapiljuje drvo i stoji drito iza reza.... Uvijek sa strane, da ne bi bilo šamaranja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
ne skidam do poda ja ga pilim na visinu da stojecki obaram a poslje panj maknem bez pritiska drva, lakse je na stojecki pilim i na tanjem dijelu obaram...
A kaj velite na ovu tehniku?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
I to ti je jako opasno, najbolje kak veli @stippa, malo u stranu... Da ne krene prema tebi.
Isto kad ih vidim kad zapiljuje drvo i stoji drito iza reza.... Uvijek sa strane, da ne bi bilo šamaranja
Ma grdo je kad je sve to nepredvidivo, ja kad vidim da pada bežim kam me noge nosiju. Jer svikam more pasti.
A kaj velite na ovu tehniku?
A čuj drva ko ruka debela, opet treba bit na oprezu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
A čuj drva ko ruka debela, opet treba bit na oprezu.
Šiba te bu najprije unakazila, bukvetina kad te ulovi nemaš brige, retki su se uspeli izvuči ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Zato ja šumu delam bez žurbe, meni se nikam ne žuri, sad baš imam volju za šumu i samo bi nekaj rušil sad, baš mi lepo u šumi delat. Samo kaj sad da delam kad sam si već sve zrušil,i napravil si drva, nemam kaj više delat osim gacije čistiti.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,514
Zato ja šumu delam bez žurbe, meni se nikam ne žuri, sad baš imam volju za šumu i samo bi nekaj rušil sad, baš mi lepo u šumi delat. Samo kaj sad da delam kad sam si već sve zrušil,i napravil si drva, nemam kaj više delat osim gacije čistiti.
Ak ti se baš ide u šumu, moreš k meni dojti. Ja trebam jedno 100m. Osiguravam svu logistiku, alat, gorivo i mazivo za radnika i motorku... 😉
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,514
Mazivo za radnika 😄 ovo si moze svako po svom objasniti.. 😉 Dobro mazivo je za neke plavusa sa velikim sisama... 🙈
Ma ako treba i to se osigura samo da ne moram drva delati 😁
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Gornja Bistra ispod sljemena, ispod staze skijaške. Ma to sam imal kupci za te neke hraste i svi nekaj sitno nude, moram to videti kak to ide.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Niko se ne usudi komentarisati. :hahah:
Takva dva majstora sam gledal kak ruše na jednom brijegu iznad Omiša... Drva (smreka, ariš, uglavnom četinjače) promjera ~30cm su rušili duže od pet minuta po komadu, a odmarali još duže (po komadu). ☺️☺️
To je bilo prvi i jedini put da sam videl takvo rušenje.
 
Na vrh