• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
1000kn???

Pa to nek ti netko zreže na plazmi, a okov se napravi od 3" cijevi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako je stvarno ručno kovana kuka onda vredi.
Ova s plazmoreza od flaha joj nije ni sluga
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Ak je od mangana ili hardoksa, bu dobra...baš kak i od obične pločevine.
Gde buš danas našel kovača koji se hoće s tim igrati?

Zemeš dvije rebraste "betonske" 16-ice, sfrkneš ih u C oblik i zavariš (samo nemoj s CO2) ih skupa na kant....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
IMG_20210413_091158.jpg

Ovo je moja sirotinja od cepina. Starinska izvedba. U zadnjih 10, a možda i više godina, u upotrebi svega jednom i to samo kaj sam zmarinal furek (nemam kantajzl). Nekad, kad se s konjem delalo u šumi, bil je nezamjenjiv alat. Često je trebalo i dva da se pomogne konju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
I na plotu svašta piše...
Ruku na srce, bi li ti dal 1000kn za takav komad željeza, pa da je i pozlaćen?
Ja na bi. Ovaj moj (ak ga nisu fkrali), je bar 50 let star...ručno kovan jer ona nije bilo drugih mogućnosti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pisalo je i na plotu... 🤭

ebga, ZJ ima bržega interneta...ali dokaz je da veliki umovi razmišljaju slično...;)
 
  • Like
Reactions: ZJ

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Ih šta sam ja knjiga napiso,,, sa te dvije olovke,,naime početkom 80-ih neki 5-6 godina sam rinto kod ujaka ,
(mi kažemo dajdža) imao brentu,, pa mu trebo ,, radnik ,(vrijedan, jak, pametan i pošten):hahah:
Kod mene se te dvije alatkice zovu kantazija i capin,,
Ručno su se trupci naguravali na kolica,, i okretali prilikom rezanja,,
Najgore mi je bilo kad uhvatu zub samo koru,, a ja zapnem ko sivonja,, tad je bilo i letova i opucavanja po tijelu,,, e tad mislim i onaj gore je čuo molitve samo kako ja znam,,,:p
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
I na plotu svašta piše...
Ruku na srce, bi li ti dal 1000kn za takav komad željeza, pa da je i pozlaćen?
Ja na bi. Ovaj moj (ak ga nisu fkrali), je bar 50 let star...ručno kovan jer ona nije bilo drugih mogućnosti.
Znam ja jako dobro kaj piše, i kaj ako na plotu piše... zato sam i napisal da ako je istina....

Da mi treba takav alat sigurno bi kupil i dal te novce.
I toga kojeg ti čuvaš je neko nekad kupil jer mu je trebal. Da nije nebi ga kupil.
Ali danas su došla neka druga vremena i takve sprave se uglavnom još samo na pilanama moreju videti, a i tam rijetko jer na ruke se više ni veš ne pere....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Sad te u svom krugu od desetak kilometara otpeljam na par potočića iz kojih popijem vode.
Ali na snaju nisam ni na jednom naletel ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh