• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pozdrav kolegama, posebno onima koji su uživali ovih dana u šumi poput mene. Evo prilažem par slika da vidite kaj sam napravil za dva i pol radna dana. Moja raketa i tri vjerne družice iz obitelji Stihl-stara garda (bez plastike, samo metal). Zaboravil sam spomenuti i kalač sa novim držalom. Danas sam preskočil juhu jer sam imal problem sa žlicom.o_O
Svaka čast priajtelj, ali meni nekak zgleda da si se fest zmučil? Jesi se preforsiral?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Danas je bilo preveč jer sam zrušil 3 deblja grabra 50-60 cm koje je trebalo kalati (ručno), ali kaj je tu je, glava je živa, kičmi nije baš drago kaj je tak zižlo. Još to izvoziti iz šume i to po suhome, e to bi bil zgoditak, ali najavili kišurinu.....možda se zbog nje i tvoj stolar vrati doma i napravi ti dijelove za kola da i ti možeš uživati u šumi:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Sad si lepo sedneš pod prajdu ak imaš i počivaš😉
Kičma bu i sutra osečala kak si ku denes zmučil.
A kak voziš doma, kakvu prikolicu imaš? Ili mene čekaš da kola složim da ti dopeljam? 🍺🍻
Kola buju valjda drugi tjedan 😉
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Prijatelju zbog čega si ih tako poslozio, mislim to je ok ali za to treba dosta truda. Mislim kad uzmeš drvo treba ga onda u prikolicu stavit, il ne diraj. Ma ja onako vidim kod većine da rade dosta toga u šumi po meni suvisnog, a teškog posla.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Prijatelju, tako mi je lakše tovariti u prikolicu. Parkiram pokraj hrpe i samo tovarim dok prikolica nije puna. Slažem se da je tako malo teže u početku, ali je utovar onda pjesma. Sva drva si privučem do mjesta gdje ih režem i to traktorom na hidraulici. Imam i vitlo, ali ga uglavnom ne koristim. Ovako mi je brže jer je šuma na ravnici i mogu do svakog komada priči traktorom. Metricu na vozim nego sve odmah pilim na kratko, po potrebi raskolim i doma vozim gotova drva za pospremu. To se i vidi po količini piljevine na slici gdje su motorke.Ne radim puno drva za ogrjev, godišnje cca 40metara pa to onda nekako i izduram, makar mi je dosta godina na leđima. Svako dobro.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Sad si lepo sedneš pod prajdu ak imaš i počivaš😉
Kičma bu i sutra osečala kak si ku denes zmučil.
A kak voziš doma, kakvu prikolicu imaš? Ili mene čekaš da kola složim da ti dopeljam? 🍺🍻
Kola buju valjda drugi tjedan 😉
Imam jednoosovinku. Dimeznija 4x1,9 m. Stranice su 60cm + nastavci 30cm. Prikolica je izgleda prerađena od gnojalke, ali je registrirana i zato sam ju i kupil da nemam problema sa policijom. Nije kiperica. Tovarim u nju cca 6m. To su mi 3 ture za dopeljati. Da si mi bliže angažiral bi te barem za jednu turu da isprobamo nosivost kola. Na nesreću baš nemam blata u šumi, ali bi ga našli negde da ju krstimo:ppozdrav:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Ako je tako lakše ok, al? Ja nijedo nediram do utovara u prikolice. Ma vidim neki isjeku, pa izrade matricu, pa metricu u šumi slože, utovar, kući ponovo slože, ponovno rezanje na kratko i cijepanje. Sedam ruku do konačnog.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Imam jednoosovinku. Dimeznija 4x1,9 m. Stranice su 60cm + nastavci 30cm. Prikolica je izgleda prerađena od gnojalke, ali je registrirana i zato sam ju i kupil da nemam problema sa policijom. Nije kiperica. Tovarim u nju cca 6m. To su mi 3 ture za dopeljati. Da si mi bliže angažiral bi te barem za jednu turu da isprobamo nosivost kola. Na nesreću baš nemam blata u šumi, ali bi ga našli negde da ju krstimo:ppozdrav:
U pa to je prava prava onda prikoica ;)
E to je najbitnije kad je registrirana ;) nemre ti niko niš,kak i meni sa kolima,to je super kaj kola nemoraju bit registrirana :)
Zato ja snjima idem svikam,ali aki ti treba pomoći dojdem ja,nije problem.
Viš da smo par sela dalje doma,al kaje to za raketu prek brega. 🤭
Opera Snimka_2021-08-07_205950_www.google.com.png
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Pa kaj se onda smije sad rušit ili ne kad je sve vegetaciji?
Sad se može rušiti, vegetacija je ajmo reć pri kraju. Još bi bilo dobro da se može ostaviti u šumi kad se sruši jedno vrijeme da lišće izvuče što više vlage iz drveta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh