• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
ako baš uzmemo u obzir sva poskupljenja vezana uz drvo (i ostalo), ne vidim način na koji bi cijena ogrijevnog drva zadržala sadašnje vrijednosti...
u zadnje vrijeme u okolici se osijeća užurbanost u šumama, sve ono što je desetljećima odoljevalo, nekako sada ubrzano pronalazi kupce...
zainteresiranih prekupaca-švercera nikad više...
sjećam se da je svojedobno tako bilo i s kravama u selu, a danas nema više nijedne... :oops:
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,920
Vjerujem da budu cjepanice bukva-grab oko 400 kn. Prošle sezone su bile 350.
A kod nas prošle sezone kada je baka naručila cjepanice bukva je bila 450. I sada kada pogledamo kod tebe 350, znači tu je već razlika 100kn.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,920
Da, istina, uglavnom, sve poskupljuje, tako da i cijene drva za ogrijev će ići sigurno gore, samo je sad pitanje koliko točno i u koje vrijeme.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,634
Ma ne čekam, ja sam ti takav da svima volim pomoći, a ne zaradit. Da me neko pita da nema novaca za drva ja mu sve badava dam i napravim, takav sam🙂
Meni je moj pokojni djed puno puta rekao "Gazdama naradit i sirotinji nadavat nemo'š dite dok si živ!" Iako slično je i kod mene, ako mogu pomoć pomognem koliko mogu i kada god mogu, ali ne volim kad me ljudi lažu. Imam likova koji mi po par godina plivaju za drva ili za radove a sad od drugih kupuju i druge traže da im rade..i to je ok, ali nije problem niti u cjeni mog rada niti u cjeni ili kvaliteti mog posla nego jednostavno obraz k'o đon.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma znam, al velim mene da neko pita da mu trebaju drva a nema kune ja bi bu dao, ima stvarno sirotinje koji nemaju. Nije sve u novcima, nekad treba bit čovjek. A plus volim šumu i volim pomoći kad mogu.
Nego daj reci di ti voziš sve svoje pile kad ideš u šumu? 🙂
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,634
Ma kužim, kako sam rekao i ja dam, pomognem, uradim džaba...ali reci da nemaš/nemoš platit...a nemoj prodavat muda pod bubrege "pare nisu problem al nemam sad kod sebe" pa prođe 3-4-5 godina a ti okrećeš glavu kad me vidiš.

U Zetoru kabina k'o soba, 3 pile, 2 cjepača, 2 kante goriva, 1 kanta ulja, 3 gurtne, dizalica, sanduk alata, torba sa alatom za pile, 2 kante vode, pomoćnik i ja stanemo i još se nađe mjesta za drva natovarit po potrebi ak se nema šta naložit 😁 159052496_10218745180561579_5367939161656169217_n.jpg
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja si planiram sad neki sanduk napravit na prvoj strani prikolice kod ruda, baš za to sve.
Da mi stane pila, lanc,sajle, lanci, gurte, benzin unutra.
Jer inače je svaki put borba stim. 🙂
 

Najnoviji postovi

Na vrh