• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Jel ima negde kod nas ovak nekaj za kupiti? Ili da se doma napravi…
Pa to doma napraviš. Ja si moram meru neku napravit za furke 30cm,jer mi svaki ispada drukčije.
Moram biti iskren, svaka mu čast :ppozdrav:
A gle kaj bi tek bilo da sam profesionalni pravi šumar a ne pomoćni. 🍻😉
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
Jel ima negde kod nas ovak nekaj za kupiti? Ili da se doma napravi…
Tos polomt i zapet stime svaki cas. Imas stihl laser. Al je cca 2000 kn
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,106
Tos polomt i zapet stime svaki cas. Imas stihl laser. Al je cca 2000 kn
Vidio sam to jednom na nekom sajmu u sloveniji
Dosta je to elastično,a pričvršćivanje je sa magnetom,tako da se ne čini da je tako krhko,ali nisam probao
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Danas malo nastavka od subote, piljene, šlajsanje i vožnja doma, nadelel sam se zbilja fajn, jedva natovaril sve, al išlo je nekak, teret opasni, jajca zgubiš kad natovariš furke.
Prava bukva je bila. Od pol 5 sam počel do sad, bila brza zamjena lanca u boxu, imam novoga al ga još nebum metal, nek sam dal 3 nabrusit pa njih šibam. 🙂
Meru sam zel kak je rekel priajtelj @iwanho
Samo kaj ja nisam imal balticu nek sekiru, 30cm je mera, sad koji centimetar sim tam ali to je to. 🍺👍
Bilo puno posla sa šlajsanjem, čak sam na dugačko moral sa sajlom, onda opet sa lancom, neko misli da je to tak, al šuma te iscrpi praf.
Sad opće neznam kak bum ove veće furke natovaril, ovi su od 53cm,a planiram jednu još odpilit od 70cm,tam bu veselo zdigat, evo i koja slikica. 👇







































 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,379
Onda si stvarno fleten. Meni bi trebalo tol'ko vremena samo da okinem tu količinu slika, a gdje je još rušenje, piljenje točno ne meru, tovarenje. Kol'ko vidim sve je natovareno još za dana.
Jedino kaj nigde na slikama ne vidim kajle. Kaj ih ne koristiš ili si ih spremil v ceker prije slikanja?
Ja sam se navčil da više ne rušim bez kajli. Sigurnije je i drvo usmjeriš kam ti paše.

Inače su najljepše uspomene na posel mala deca.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Eh da nemam ih, iskreno još nisam probal nikad znjima, al kaj mi trebaju ak sve vesi prema jarku?
Prijatelj ja ti ko penzić, sve polako delam malo sednem pa malo delam, i tak.
Sad si mi bubu hitil za kajle 🤔
 
Na vrh