• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,920
Ima susjed, odlična, stvarno nemam zamjerki. Ja i sam razmišljam da isto kupim, koliko si platio ako nije tajna?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,453
Sjekira isprobana na bukovim furcima fi 30 do fi 80. Imam desetak sjekira i cjepača 3kg i mogu reći da Fiskars lupa prilično bolje od najboljeg cjepača 3kg a i prilično je lakši. Više nego zadovoljan...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Evo nažalost niš danas od moje šume jer pada kiša, i kasno došel sposla, ostalo mi malo kaj sam mislil spilit i zvozit, ali niš danas😥
Sad neznam kak bu sutra, moram to očistiti da idem dalje rušit.
Ali zel sam si godišnji za šumu😉
Pa se nadam od sutra da se primam šume cjeli dan, od jutra do kmice🙂🍺
Jer ovo kaj sam zrušil nije bogzna kaj puno, a moram još jedno 5,6,7,8,9čak i 10metri napravit🙂znači ozbiljan posel me čeka, nije zajebancija🙂
I naravno 555 bu išla u pogon, joj kaj bu slika, forum bu gorel od slika mi se čini 🙂
Jedva čekam da ju zapalim, a opet nekak mi ju žal mazat😥ali eto i taj dan se bliži, kaj mogu.
Evo koja slika sitnog i kitja.































 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ali ali sad su opet novi problemi, debela su drva nekak i polako me neki strah lovi od rušenje.
Ali ak ne probam nebum nikad svladal strah, a i opet sve bi nekak opalo na neko drugo drvo, još da mi se zacvika, e onda je posel, samo mi to treba, jer gledam kaj mi pristupačno bez vitla rušit.
A i test za 555 bude dobar, to me ne mući, to ionak ko da čačkalice reže bu išlo🙂
Hraste neke bi malo pomješal sa bukvom, čak možda i grab koji, ali hrast obavezno.
Čak sam i milsil ujutro kajle kupit PB1 Husqvarna, ali dučan dela od 7 a ja planiral već bit u šumi u7, sad opet probelm, ali mislim da bum još sad bez njih nekak delal. Kad bu mi gotova prikolica onda buju i kajle, imale se budu di vozit, ovak mi sve naknap na ovoj prikolici.
Kritična drva.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇












 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,634
Ništa ti tu nije kritično, imaš na pili ona crta preko cijele pile iza prednje ručke, ta crta ti je pravac gdje pada drvo, znači izvadi zasjek i po tome se ravnaj, kad ideš završni rez kreni sa one strane na koju ti se čini da stablo visi, prvo ako je deblje drvo ubodi sa te strane špic vodilice do kraja i idi u krug, samo vodi računa da ostaviš prijelomnicu jer ona isto tako drži da ti drvo ne stisne vodilicu...samo lagano i oprezno, sve bude dobro :)
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,453
Nema tu ništa kritično za rušit koliko vidim, ali ako se učiš, ruši za jedan furak višlje od zemlje. Onda samo taj furak na kraju odrežes do zemlje i to je to. Druga stvar, dobro prouči kako se školski ruše drveća, koliko i kako zasjeći koju stranu, i dobro procijeni gdje će drvo samo od sebe krenuti. Zasijecanje ti je najbitnije jer ćeš samo tako dati deblu potrebnu silu da se ne nasloni na svaku grančicu kad krene padati
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,920
Onda pozoveš nekoga tko ima vitlo. Ako si nesiguran po meni ti je bolje da ti netko tko se sa time bavi to obori, ili ti barem pokaže. To je samo moje mišljenje, ja bi na tvome mjestu radije igrao na sigurno, ovako puno riskiraš, ali dobro, izbor je tvoj.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Raketa ko da čačkalicu vleče, znači ko da prazni traktor ide, nemrem ti objasnit koja to snaga i moć 💪ne kužim kak ali je tak😉🙂🍻
A pila ko i svaka husqvarna broj 1🙂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Ja dok nisam probal lava za mene je svinja bila kralj životinja ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh