• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dame i gospodo, cjenjeniji forumaši, priajtelji , svi ljubitelji šume, drva, prirode i društva poštovanje svima, danas se našlo nekak malo cajta za šumu, pa reko ajmoooo👍🍻🙂
Doma si sve lepo spakaril oko 4vure,benzin, ulje, kanister ovaj ko je zmislil ja bi mu spomenik napravil kak je dobar. Znači nevjerovatno kak je super.
Pila stara išla, novu mi iskreno šteta mazat, ali opet ova H 137 je čudo, čudo tehnike, kak snjom sve ide, opće neznam kam bi novu porinul da ju sprobam bar.
Još mi veli žena a kaj si nebuš zel novu pilu, reko kaje tebi, kam? Pa vidla sam ju hkredencu neki dan kad je neke flance delala, odma sam moral iti pogledat ak je sve na mestu zapakarino, reko a kaj si iskala da si ju vidla, pa ne gore sam flance imala, reko sad i nikad više.
Taj kredenc, vitrina ideju pod ključ, lokot moram det.
Ugalvno lanc sam nabrusil na 137 i to je mina kak ide snjom, ko ju ima zna kaj govorim. Sad možda je do aspen goriva, al nebi rekel, bukvu sam pravu zrušil. Ide kak da repu režem. 🙂😳
I nažalost moral sa ovom starom prikolicom iti de mi malo stane, al opet pomalo si bum zvozil.
I niš bez rakete, danas je itekak došla do izražaja kad sam šlajsal, dečki moji ona niš ne osjeti da vleče, ali niš, pa to je neopisivo.
Još jen komad mi ostal kaj nisam zvlekel jer bi moral šperu vužgat da dojdem na breg, reko to niš danas tak ionak nebum sve zvozil danas, al da ne dužim evo koja slikica. Nema puno al čovjeka veseli.
Kakva takva uspomena.







































 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,921
Ovo u sredini što ti je ostalo nakon obaranja bukve. Sama obrada žilišta, nisi na pravilan način obradio srce same bukve, prilikom pada ti se može raskalati. Nemoj to shvatiti kao kritiku, već dobronamjeran savjet, to može biti vrlo opasno.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,634
Na ovo što je srce iščupano, ako smijem dati savjet, kod takvih malo deblji stabala kad napraviš zasjek sa te strane ubuši drvo da presječeš srce, može se stvarno desiti da se raskoli pri padu a onda...tko zna.
Ili barem ga odsječeš prije slikanja 😁 :ppozdrav:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ali ja nisam profesinalni pravi šumar, ja sam pomoćni profesionalni šumar🙂
Kolko takvih ima kaj im ostane pa odpile za slikanje da se vidi kak oni znaju, a u biti neznaju. 🙂Mene nije sram to ostavit, jer delam kak mogu polako i kak znam.
Bilo je baš zabavno gledati kak pada baš tam kam sam planiral.
@iwanho ono je već zešlajsamo van i otkopčan lanc.
 

Najnoviji postovi

Na vrh