• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Zetor je bomba ,malo ih je ovako odrzavanih i cuvanih. Jel zajebano sa H 390-kom raditi duze vijeme ?
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Čekaj, kaj nisi ti fan Stihla? :unsure:
Ma ja ti nisam fan ni stihla ni husqvarne, kupujem ono za što mi se čini da mi je best buy, a stihl danas nije išla s nama, nije bilo posla za nju. Samo velim o prednosti i manama istih, imam oboje i vidim razliku.
Zetor je bomba ,malo ih je ovako odrzavanih i cuvanih. Jel zajebano sa H 390-kom raditi duze vijeme ?
Pa zapravo za rad i nije preteško, ili sam se ja s godinama privikao. Veći je problem paljenje nakon što se ohladi, i s dekompresorom je i dalje dosta teška kod potezanja užeta i dugo ju treba verglati, zeza malo i 365, ali ne toliko.
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Pozdrav svima, da li mi netko može dati informacije koliko trenutno koštaju usluge vitlanja, kalanja i vožnja drva? Hvala svima 😉
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
Pozdrav svima, da li mi netko može dati informacije koliko trenutno koštaju usluge vitlanja, klanja i vožnja drva? Hvala svima 😉
Sjeca izrada i vuca do ceste 110-120 kn ako je prosjecno 200 -300 metara
Prijevoz ovisi o naravno udaljenosti ali cca 70 kn
Rezanje u meterice cijepanje i slaganje cca 75 kn po prm!
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Ja radim (bez vitlanja) obaranje, rezanje u metre, kalanje po potrebi i prijevoz 120 kn po metru
 
  • Like
Reactions: ZKL

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Sjeca izrada i vuca do ceste 110-120 kn ako je prosjecno 200 -300 metara
Prijevoz ovisi o naravno udaljenosti ali cca 70 kn
Rezanje u meterice cijepanje i slaganje cca 75 kn po prm!
Ja od stabla do kuće radim pola od prodajne cijene. Stim što ne radim u metricu već režem u ćutke sve deblje od 15 cm. Znači na nekih 4mtra drva, 3,5 m je u ćutima i oko 0,5 u metrici. Cijenu pratim koja je prodajna u gradu, a ne cijenu koja je da kažem divlja od nelegalne robe.
Znam da neki kažu da je jevtinije kupiti nego svoje sjeći, ali je to ogromna razlika. Recimo ja dovezem 3 ture po 4 metra to bi trebalo biti 12 m obično se nabaca više pa bude i 14m, naravno kad se sječe ne ostavljam višak gledam da pokupim i ako je metar više., dok kad se kupuje tu je samo manje.
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Hvala svima na odgovoru.A koliko košta pojedinačna usluga znači samo vitlanje ili kalanje drva s tim da ja porušim i oklaštrim tj. očistim od manjih grana?
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Da i ja mislim da to ovisi o više stvari, gdje je, dal je jako veliki brijeg, dal je tanje drvo, deblje drvo, dal treba daleko vitlati...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Hvala svima na odgovoru.A koliko košta pojedinačna usluga znači samo vitlanje ili kalanje drva s tim da ja porušim i oklaštrim tj. očistim od manjih grana?
Zavisno od terena, ali priprema rušenje stabala za vitlanje traži nekad dobru procjenu putanje vuče i time pravce pa se može desiti da su stabla porušene i nepovoljna za izvlačenje u tanjim i gustim šumama. Meni je problem ako se sasjeku na sitno komadi . Zato radije džabe rušim da ih povoljnije izvlačim. Ako je krosnja okrenuta u pravcu vuče onda je sranje. Pravim komade za maksimalnu iskorustivost vitla.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
A kako se nosite sa vučom sajle do komada kojeg treba izvući, zadnji put sam vukao 50 metara uz jako veliki brijeg i dok sam došao gore bio sam krepan, i naravno tako par puta smo išli. Pomoćno vitlo mi još nije zaživjelo onako kako sam planirao i zato još uvijek muku mučim.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Vući uzbrdo sajlu nije jednostavno,a nije baš ni nizbrdo povlačiti,pogotovo ako su to glatki komadi složeno više njih na hrpu
Kad vučem uzbrdo,onda jedan kraj vitla pomaže izvlačiti sajlu
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
U šumi je gotovo za neko vrijeme, ostalo samo danas još izrezati neke sitnice, a to je odradila štilovka 😃
20220527_170948.jpg
A i mali osvrt na to koje su prednosti stihl-a
Osim vrhunske završne obrade i kvalitete (kod nas radi 25g skoro bez kvarova, prije je sama radila ono što sada rade h390, h365 i ona) ona je napravljena u Njemačkoj
20220527_170957.jpg

Ima najjednostavniji sistem paljenja, gašenja i čoka. Sve na jednom mjestu, nikakve lijevo desno i potezanje.
20220527_171318.jpg
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Jako dobro riješeno napinjanje lanca, u kućištu zaštićeno od prašine i piljevine, dosta jednostavnije postavljanje vodilice i lanca nego kad je napinjač u poklopcu. U poklopcu se ne vidi onaj štift koji napinje, a ovdje se vidi. 20220527_171348.jpg
Original stihl karburator, nikakvi zama ili walbro (slikano prije nego sam ispuhao i očistio pilu)
20220527_171200.jpg
Fora sistem za zimski i ljetni rad pile
ljeto:
20220527_171034.jpg
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Zima:
20220527_171047.jpg
Netko je spominjao ručke na stihl-u, ne znam vjerojatno drugi imaju veće prste i šake pa im ne paše, ali stavit ću dvije slike, jednu od husqvarne i jednu od stihl-a, pa procijenite sami ko se više potrudio
20220527_171314 (1).jpg
20220524_073359_3.jpg
Sljedeći puta slijedi rezime husqvarne i njezinih prednosti. Da se razumijemo husqvarne su isto ko i stihl vrhunski strojevi, vrhunski radnici i jedni uz druge su rame uz rame. Kako vrijeme odmiče i dolaze novi modeli i kod jednih i drugih pokušavaju maksimalno smanjiti potrošnju, smanjiti težinu, smanjiti vibracije, smanjiti emisije co2 i dobri su u tome, samo je nešto moralo još pasti, a to je nažalost kvaliteta. Nikada više ne bude pile ko stara 051 koja je ostajla unucima, ali je to i ok, ipak je bila jako teška, više trošila, i imala ogromne vibracije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh