• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
68
Mislim da ovo nije Vule rušio nego neki njegov radnik. U suštini čovjek snima posao od kojeg živi, ja nisam profi drvosječa da ga mogu kritizirati, ima dobre klipove, uočio sam ponekad neke propuste, ali generalno kanal mu je OK.
Ostao sam šokiran sa činjenicom koliko je u Njemačkoj sve oko drva toliko restriktivno.
Kanal vrijedi pratiti.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
Propusta uvijek ima i kod svakoga, da bi napravio sve po "školski", svako obaranje, svaki panj...mislim da malo koji drvosječa bi uspio napraviti normu, ali bit je da se radi po tim nekim smjernicama koje su zadane prije svega zbog sigurnog obaranja a zatim i da se roba ne uništi. Znači dubina zasjeka, kut zasjeka, visina završnog reza, debljina prijelomnice...to je uglavnom izraženo u % od promjera stabla, e sad, ako se radi na natjecanju onda se gleda da sve to bude baš po tim normama, inače se gleda da bude približno, odstupanja nisu problem dok ne utječe na sigurnost sjekača i/ili iskoristivost robe
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa nije tanko, možda tak izgleda, nisu se zapekla za 2 tjedna 🙂mokra su još jako. Ali očem to čim prije skalat da mogu dalje sa poslovima. Ide dobro al nemam snage po sparini kad dojdem doma sposla.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
Bit ce nama zabrana kad nama EU uvede sankcije i penale zbog sjece. Majko mila gledam ja ovi dana sumarinci deru kao da kradu. U najvecim jarcima,rupama di nis nikad. Kao da sutra ne postoji. Al fali love
 

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
68
Bit ce nama zabrana kad nama EU uvede sankcije i penale zbog sjece. Majko mila gledam ja ovi dana sumarinci deru kao da kradu. U najvecim jarcima,rupama di nis nikad. Kao da sutra ne postoji. Al fali love
Dere se na sve strane, pričam sa ljudima kažu da nikad nisu vidjeli ovakvo "buksanje" drva. Ogrjevni m3 će ići na jesen 20-30% gore.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
I sto sam isto primjetio vuku van skoro sve. Nece bit ni za linije vise. Jbga bilo je dobro dok je trajalo
 

Najnoviji postovi

Na vrh