• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Pojedinci samo čekaju da neko napravi malu greškicu, pa da ga ponize.
Pomogao si puno puta ovdje na forumu, ali nažalost neki su zavidni što si bolji majstor od njih......
A krajnji cilj je da se "mali" čovjek otjera sa foruma.
Ma to mene ne zanima šta drugi misle, šta bi tek mislili da sam prije 20 god rekao da ću napraviti sokoćalo, da ima neke karakteristike gdje mu nema premca pa kakve bi se onda gluposti valjale. Znam ja i u mom kraju su se smejali kad prodjem sa tim, sad traže usluge, izvlacim njihove traktore i kamione kad zapadnu.
Ja nestavljam tuđe slike niti tuđe snimke, niti tuđe fabrike niti najsavremeniji digitalne mašine i robote , već ono što mi mali ljudi u svojim garažama radimo, a gdje su oni. Ja stavljam svoju kikiriki garažu u kojoj ozbiljno radim.
Nekima krivo zašto kažem ja sam radi to , i ja sam radio nešto tako, ja , ma za sebe imam najviše mišljenje i to je rijetko osobina. Šta su amerikanci pričali Tesli.
Ovdje komentarišem nekoliko tema ono što radim i znam radit a znam svašta. Imam nekih zanimljivosti koje sam izradio, ali sam odlučio davno da ne postavljam ovdje, šteta je to nekima bi to bilo od pomoći, jer sam mislio da je ovo mjesto gdje se postavljaju ideje i proizvodi iz kućnih radinosti, pa za sada bolje nek se gleda ono kao iz lidla.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Znas ti svasta i mislim da ti se to ovde ne spori.
Medjutim, jednu jako bitnu stvar ne znas, a to je da priznas kad nisi u pravu. Napao si coveka u vezi obaranja stabla i kao primer svog umeca postavio sliku svog panja koji na nista ne lici. Medjutim ti i dalje tvrdis da je to najbolji panj i da drugi nista ne znaju. Jos prelazis na neku demagogiju kako bi okrenuo pricu u neki drugi smer. Ja to ne mogu da shvatim nikako.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Ma to mene ne zanima šta drugi misle, šta bi tek mislili da sam prije 20 god rekao da ću napraviti sokoćalo, da ima neke karakteristike gdje mu nema premca pa kakve bi se onda gluposti valjale. Znam ja i u mom kraju su se smejali kad prodjem sa tim, sad traže usluge, izvlacim njihove traktore i kamione kad zapadnu.
Ja nestavljam tuđe slike niti tuđe snimke, niti tuđe fabrike niti najsavremeniji digitalne mašine i robote , već ono što mi mali ljudi u svojim garažama radimo, a gdje su oni. Ja stavljam svoju kikiriki garažu u kojoj ozbiljno radim.
Nekima krivo zašto kažem ja sam radi to , i ja sam radio nešto tako, ja , ma za sebe imam najviše mišljenje i to je rijetko osobina. Šta su amerikanci pričali Tesli.
Ovdje komentarišem nekoliko tema ono što radim i znam radit a znam svašta. Imam nekih zanimljivosti koje sam izradio, ali sam odlučio davno da ne postavljam ovdje, šteta je to nekima bi to bilo od pomoći, jer sam mislio da je ovo mjesto gdje se postavljaju ideje i proizvodi iz kućnih radinosti, pa za sada bolje nek se gleda ono kao iz lidla.
Smilan nemoj se ljutiti, poštujem ljude poput tebe, činiš mi se ko čovjek koji puno toga zna i hoće to svoje znanje podijeliti s drugima, da je barem više takvih ovdje na forumu... Žalosno je što ima par pojedinaca koji jako puno pričaju a malo rade i još zezaju ljude okolo. A možemo i reći onu staru poslovicu "ko radi taj i griješi" mada oko one bukve je jako puno svakojakvih komentara, niko nije bio na tvojem mjestu i vidio drvo na kakvoj je poziciji, kako visi, kamo treba pasti...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Ja baš ne pratim cijeli forum, uglavnom sam ovdje u šumarstvu jer od tog posla živim, nemam ništa protiv apsolutno nikoga na ovom forumu ali što se tiče konkretno smilana, nikad nigdje nisam tvrdio da on nešto ne zna uraditi, napraviti, oboriti stablo, složiti vitlo, zavariti vodilicu....ja, govorim u svoje ime, nikog drugog, nisam rekao ništa protiv onog obaranja one bukve osim da se na tom panju ne vidi prijelomnica...smilana je to uvrijedilo pa je krenuo sa oljuvačinom po svima i svačemu, ja nisam rekao da je loše oboreno jer palo je očito gdje je trebalo, e sad kak se rasprava odvijala sa ad hominem napadima tako sam i ja uzvratio, iako po meni daleko manjim intenzitetom jer ja njemu niti sam rekao da je amater niti da nema pojma, niti da je početnik...on meni je sve to nabrojaopo njegovom mišljenju ja sam glup jer kupujem nove pile, nove vodilice, jer nemam vitlo, jer ne obaram drveće po brdima...i čemu to vodi? Moje je mišljenje da je vrijeme novac ali i novac je novac, evo za primjer ovu čezu sam ja napravio i materijal za nju me je koštao 4500 kuna plus par dana posla

120825459_10217723780027204_9081646981388474586_o.jpg

Ovu sam gotovu kupio i platio 4000 kuna

78169169_2584468118300996_7922596871493648384_n.jpg

i po čemu je sada bolje ovo što sam sam pravio od ovoga koju sam kupio? Zbog čega bih se ja trebao nekome ispričavati da nešto ne znam napraviti sam umjesto kupiti, možda nije stvar u neznanju, možda je stvar u isplativosti, možda jednostavno ne volim šarafljenje i majstorisanje, a možda i stvarno ne znam. Ja bih sada trebao se nekome ispričavati što ne želim raditi sa starim strojem nego sa novim? Hvala ali to mi ne pada na pamet, nikoga ne ponižavam niti pljujem bilo čiji rad ali ne volim ni kada se pljuje po meni bez da se o meni išta zna. Ako sam ja osobno povrijedio njegove osjećaje zato što sam rekao da onaj panj ne valja...žao mi je ali taj panj nije primjer da se tako treba raditi obaranje i da to treba biti standard i to nije ponižavanje, to je činjenica.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,518
Upravo tako! Mislim da nitko ne omalažava znanje Smilana da od otpada napravi korisnu stvar, da popravi bilo što i očito je da je majstor improvizacije. Ali… Ako panj ne valja - ne valja. Vjerojatno ima tu još puno faktora, teren, rušenje uz brdo i sl. Al onda je odabrana kriva slika da bi se pokazalo kak se nešto radi. I veličina čovjeka je i u tome da prizna kad je nešto krivo. Svi griješimo. A kad netko tvrdi da sve zna i da sve radi najbolje, bez greške i sl. to je u najmanju ruku sumnjivo…
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Kak je završila tema o Koroni? :unsure: 🤛



Pod ključem ;) ,ajd ovdje ste još pristojni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Idemo dalje, ne dajmo da nas sad i prelomnica razdvaja. :ppozdrav:
Osobno uvijek velim da je bolje da su drugi u pravu, a ne ja. To me onda tjera da dobro, dobro promislim kaj ja to govorim i delam. Puno puta ustanovim da nisam dobro zgruntal i da u buduće moram bolje.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Kak je završila tema o Koroni? :unsure: 🤛
upravo ju prebolio po 2-gi puta
da žena nije fantazirala s kućnim testovima ne bi niti znao da je imam - zapravo ja se nisam niti testirao neg se njoj nije islo na posal pa se testirala..
1 dan me bolila glava, malo zglobovi i imao sam malo povisenu temperaturu ( 37,2) i to sam pripisao jer sam trenutno radio vani na propuhu kiši itd...

Samu sezonu šume mislim da zatvaram za ovu god, još ima doma na dvorištu cca 60m metrica za cijepat i to će mo riješit sad koji dan..
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja malo prije održal sastanak sam sa sobom u vezi drva, dnevni red je bil kojom tehnikom kalat, kojom sekirom, pod kojim kutem, koji udarac mora bit, dal lupati po sredini, ili sa strane,kolko kila mora bit udarac, pa to je strašno koji su sve faktori u igri, nije isto kalat bukvu, a ni hrast, mislim još niš nije dogovoreno, sutra se nastavlja sastanak i vječanje, ko zna kaj bu sutra na dnevnom redu, ufff😳🙂🍺🍻













 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
E to neznam, mada sve je moguće 🙂
Nego kakav je ovo lik?
Isto mu nejde rušenje 🙂
Žao mi je što Vas moram razočarati, nije da mu nejde rušenje - ali to je rušenje kak bi se trebalo rušiti, po školski. Ali još uvijek bi pao ispit za sjekača jer je previše dugo rezao završni rez i drvo je samo palo. Da prođeš ispit drvo mora pasti nakon što sjekač upozori na pad i s kajlama ga natjera da se sruši. Kažem to je po školski, a drugo je kak mi to radimo, da li radi neznanja ili veće produktivnosti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh