• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,692
Imam onu slabiju Štilovku. Za oko kuće zadovoljava za ono sitnije. Mač 40cm.
A imam i dolmar dd
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Može se električnom narezati drva, može ta pila kroz godinu napraviti popriličan posao ali tu si ograničen dužinom kabela...po meni, ja osobno uvijek bih radije uzeo benzinsku. Ne znam i ne želim ulaziti u financijski dio ili marku koju ciljaš ali imaš stihl pilu koja je jeftinija 30 eura od najjeftinije električne, jest malena ali za to što trebaš mislim da bi bila dovoljna Motorna pila STIHL MS 162 - Trgovina i usluge Blažević
 

wannabeFarmer

Novi član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
17
Može se električnom narezati drva, može ta pila kroz godinu napraviti popriličan posao ali tu si ograničen dužinom kabela...po meni, ja osobno uvijek bih radije uzeo benzinsku. Ne znam i ne želim ulaziti u financijski dio ili marku koju ciljaš ali imaš stihl pilu koja je jeftinija 30 eura od najjeftinije električne, jest malena ali za to što trebaš mislim da bi bila dovoljna Motorna pila STIHL MS 162 - Trgovina i usluge Blažević

Zanimljivo, međutim povremeno ima električnih pila u Lidlu, Parkside mi se pokazao pouzdanim što se drugih alata tiče i to čini mi se za oko 100 eura....ova mala Stihlova je 200 eur

Ako bih baš uzimao bezinsku, onda bih radije s nešto dužim mačem...ali kao sto sam rekao financije mi trenutno baš ne zadovoljavaju.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Imam i ja dosta parkside alata i isto sam zadovoljan iako to nisu profesionalni alati za svakodnevnu upotrebu, kako sam rekao, moze toliko drva narezati elektricna pila, moze i puno vise od toga kroz godinu(da tjedno rezes metar drva kroz godinu je to preko 50) samo iznosim svoje osobno stajaliste oko benzin/struja.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Kao što se vidi ja volim biti pod naponom..;)...tu još fali jedna prastara AEG igračka.
Ovo napred je kraljica električnih pila, no ja ti preporučujem ovu Makitu iza.
Najveća mana, a možda i nije, joj je sigurnosni lanac. Al to se lako promjeni kasnije.
IMG-0f726ded2caf49fd39c8164ddfa00578-V.jpg
 

wannabeFarmer

Novi član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
17
Ova Stihlovka izgleda opako :)
Sto tocno ne valja s lancem na Makiti? I koliko otprilike koštaju jedna i druga?

Puno više mi se sviđa električna opcija, prvo da ne smrdim na benzin, a i buka motorke me izluđuje....jedina mana naravno je što ne mogu predaleko od kuće koristiti....ne znam ni kolko ima max. duljina produženog kabla za kupiti uopće.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Sigurnosni lanac po mom ukusu ne grize baš dobro, a sam vrh uopće ne ulazi u drvo.
Lanac na njoj je 3/8, 1.3mm tako da se mogu kupiti komotno aresivniji lanci(npr PS3).
Može se nači po cijeni cca 250 eura.
Ovaj Stihlov model je stari i ne proizvodi se. Postoji zamjena za nju MSE250, isto skupa ko otrov.
Mana joj je da je poprilično teška i ergonomija nije baš na razini pa umori gotovo isto, ako ne i više
nego motorna pila klase 60ccm. Ali joj je i moment sličniji nekoj motornoj pili te klase, samo nešto sporije vrti.
Za rad na prerezu je zakon, za nekakvo kresanje i nije nešto.
Pošto imam staru 041 rekao bih da su im karakteristike slične.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
joj daj , vi ste si tako splašeni da te bog sačuvaj .nesmeš ovo , nesmeš ono ..moraš ovak ...moraš onak .
 

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
55
Baš na vrijeme bi mogao rec 😃 jucer sunce i super a danas kisa👌 Dva covjeka iscijepano, natovareno i dovezeno doma 15 metara bukve.. do mraka naradili se dobro 😆 to bi bilo za normu za jedan dan Ghost? 🍺
 

Prilozi

  • IMG_5021.jpeg
    IMG_5021.jpeg
    81.3 KB · Pregleda: 60
  • IMG_5020.jpeg
    IMG_5020.jpeg
    89.3 KB · Pregleda: 61

Najnoviji postovi

Na vrh