• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
@402 odličan posao, svaka čast.

@ZJ sve će ljudi izmisliti samo da se ne moraju oznojiti, ja i dalje vjerujem u sjekiru i plastičnu kajlu.

@savoris žalosno je koliko drva propadne, tih ogranaka, koje ljudi ostavljaju po šumama a moglo bi ih se lijepo iskoristiti, meni puno ljudi neće da im radim što je tanje od 10-12cm, valjda im draže da istrune nego da plati da mu se to uradi.

Moja ekipa i ja smo još do ponedjeljka na kolektivnom odmoru, ja sam konačno nakon 5 i pol mjeseci se vratio u svoju kuću, ima još nekih sitnica za popraviti od nakon oluje, ali dobro je sada, nakon par mjeseci konačno kad dođem kući...odmaram. Prošle godine smo nadjebali (isprika na izrazu) normu, napravili smo 2300 prostornih metara drva, većinom su to metrice ali bilo je i 300tinjak metara rezano odmah za loženje tako da, sve u svemu...dobro je, u Ponedjeljak krećemo dalje, lagano ali sigurno :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Ja se mnogo snadbijevam od sjekača kojima nekada pomognem nešto i oni mi dozvole da kupim iza njih tamo gdje je to moguće.
Ovo sam sada sakupio da imam za malog šporeta koji se skoro loži preko cijele godine za potrebe kuvanja i pečenja.
A grijanje ću najvjerovatnije da uradim na sječku sa utomatizovanim sistemom loženja .
Za sada je koristim djelimično i opasno mi se svidio taj način grijanja.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Selo blizu mojeg, svega par kilometri udaljenosti, stvarno nemam riječi, nisam bio osobno u kontaktu sa čovjekom, poznavao sam ga samo iz viđenja. Užas.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
480
Danas se rušilo dva stabla koja su visila prema cesti pa je vitlo odradilo ključan dio posla
 

Prilozi

  • IMG_8405.jpeg
    IMG_8405.jpeg
    79.3 KB · Pregleda: 57
  • IMG_8402.jpeg
    IMG_8402.jpeg
    77.6 KB · Pregleda: 57
  • IMG_8406.jpeg
    IMG_8406.jpeg
    69 KB · Pregleda: 55

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
480
Ne znam sto napraviti sa trupcem ovog bora, jeli to netko treba za nešto?
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
480
Znaci samo da ga ostavim da izađe smola iz njega? Koliko dugo bude “slinio”?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,270
Slika je dosta mutna ali meni se cini da je ovo borovac, onda bas nije za nesto ozbiljnije osim daske za salung ili blind pod...
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
480
E sad koji je nemam pojma, mogu sutra slikati koju grančicu koja nije završila na lomači pa da procijenite jer ja se u te vrste bas ne razumijem
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,440
Ovako ,,crni bor ima mnogo vise smole, dobar je za tehnicko drvi gdje je izlozen atmosverilijama,, tesko truhne ,bas zbog te smole koju luci godinama , ja sam stavio na terasi ogradu od obradjenih dasaka od crnog bora prije 20 godina i dan danas luci smolu ,znam i to kad se od njega radi krovna konstrukcija,dobar je sto je taj krov za navijek dugotrajan, al ima manu,, rogovi se znaju pomijerati,, mi to kazemo bacati,,
Bijeli bor je laksi za obradu,ima vrlo malo smole,,al ima jednu manu,, ako mu se kora ne skine , mi kazemo hoće crv u njega.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
480
Bome ovaj pusta smolu, pola sata nakon rezanja grane su pune smole
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
šporet je zakon...s tehnikom se samo nadelaš, a nakraju opet u šporetu završi... ;)
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
480
Evo slike
 

Prilozi

  • IMG_8410.jpeg
    IMG_8410.jpeg
    83.6 KB · Pregleda: 44
  • IMG_8409.jpeg
    IMG_8409.jpeg
    49.5 KB · Pregleda: 45
  • IMG_8412.jpeg
    IMG_8412.jpeg
    49.8 KB · Pregleda: 45

Najnoviji postovi

Na vrh