• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ak i dobiš ili imaš obrt, to ti ništa ne garantira da ćeš dobiti i drva..među obrtima tj. firmama, ima jakih igrača koji će doći na licitaciju i ponudit najveću cjenu i uzet cjelu površinu. Jedino ako se nekim pravilnikom ograniči količina tj površina za izradu, kak je dosad bilo za fizičku osobu 15 kubika.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Evo ja sam nakon 5 mjeseci čekanja konačno dobio rješenje od HZZ da mogu dobiti potporu za otvarnje obrta za proizvodnju drva za ogrjev.
Dali netko zna kada će HŠ početi objavljivati licitacije za drva na panju ?
U šumariji kažu da se čeka na nekakav novi pravilnik za prodaju na panju, dali netko ima više informacija ?
Nebih htio otvoriti obrt ako nebudem mogao doći do trupaca.

navodno u 7 mjesecu i ja čekam
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
pitanje u ime jednoga prijatelja. On je porušio drva u svojoj šumi, ali nema traktor niti prikolicu sad mu treba to neko dovesti, našel je jednog iz sela koji ima mehanizaciju i bavi se stim (valjda na crno). Kolko sam shvatil taj bi mu porušeno još izrezal na metar i to dopeljal s čezom na udaljenost 10-12 km tu negde. Koliko bi to koštalo? Ne znam točnu količinu drva ali najviše dvije prikolice ima. Ovaj mu računa 1000kn za taj posel, da li je to pretjerana cijena?
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
evo prošlog vikenda otišli malo do šume i dovezli dvije prikolice bez puno muke (osim šta sam potrgao vitlo - pa sam ih morao izvlačit samo sa sajlom preko koloture..)
 

Prilozi

  • 00B100006C47(IPCam.og)_m20140530055907.jpg
    00B100006C47(IPCam.og)_m20140530055907.jpg
    29.6 KB · Pregleda: 292
  • 00B100006C47(IPCam.og)_m20140530162806.jpg
    00B100006C47(IPCam.og)_m20140530162806.jpg
    31.7 KB · Pregleda: 297

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Fin način za kresanje grana koje predstavljaju opasnost.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=dD6TCDfkVUw#t=51[/YT]
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Fina naprava, nema kaj...
Samo koliko koštaju te silne šajbe...? Ostalo nije problem, imam v šupi:icon_weed:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj helić čuvaš u šupi? :icon_eek: :D:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ma jedan bi morao biti ispod hrpe starih Smokvinih listova....:D:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Zelko kz ovdje bi mi prednja vuca dobro dosla,napred me bacalo uljevo a ljavo je kalj i potonul bi,al sam na svu srecu uspel urikverc izac pa ga bacit desno po suhom,ova parcela visi ljevo podbreg.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kaj se nedaju kočnice razvojiti pa da si pomogneš?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oficir ovakve situacije su kod mene svako dnevne i meni normalne zato kak MUHA veli malo kocnica i ide kud ti hoces:):)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir pa to je pjesma kaj sam nekad prošel lanci na kotačima lanc oko drveta da se ne prevrne traktor lanc zakopčan za prenju vuču (mislim na vuču za kopčanje kad treba povuči ) da se ne diže traktor i drvo zakopčano za kotač za samoizvlačenje i blato do koljena naravno godina 1974 na dalje .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo sam probal urikverc pa je islo inace bi bilo sa kocnicom al sve je slinavo bilo i visi fest,
Da me je ljevo hitilo ili da nije islo s desnom kocnicom zavrsil bi u komadu 3×3m m mulja jer tu je izvor i potonul bi,a onda bi me neko trebal vleci i ode 1.5h dok nekog najdem i dopeljam.
A ovo jaj zaljko kaze dva lanca i cepanjica me je jednom izvleklo,al sam bil blatan ko pajcek.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam odozgora dosel i prilazil sto blize drvima i prevec sam otisel ljevo i kad sam skuzil da nemrem smotat,stal sam natovaril 1.5m na prednju stranu prikolice i urikverc bez puno kopanja izasel.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Oficir,vidim da koristis 5211 u sumi pa me zanima kako je se pokazao i jel istina da je mnogo tezak za svoju snagu pa se lako ugusi na vecim usponima?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U nasem kraju dosta ljudi radi sa 5211,5011,5245 uz sve radove tu je i suma koja nije uvjek ravna.
Ponasa se super,snage ima al ako mu nameces na prikolicu 4m i ubrdo naravno da mu je to puno pa ga treba saltat u 1 ili 2 brzinu,pa time gubis brzinu koja u nekim masnim usponima dobro dode,al ja uvjek velim dobro konstruirana prikolica i pametan vozac mogu jako puno drva napravit i izvuc.
Kabina mi je super u sumi jer u nju mi stanu dvije motorke,dvije sjekire sajle pice,ulje benzin i vozac i suvozac,a granje i lisce te ne samara po licu dok prolazis po sikarama i gustisu.
Mi s njim radimo i vucemo drva vec 27god za dva domacinstva i nikad nam nije sfalilo snage,naravno govorim o pametnom radu bez extremnih forsiranja traktora i nas ljudi.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ma naravno da je bitno za svaki poso pamet u glavu i bez forsiranja i sve bude ok.Nego cuo sam eto da je mnogo tezak i da ne voli brdo pa reko da proverim.Meni se svidjaju ti traktori,ali su im cene mnogo jake,recimo 5211 kosta kao neki duplak.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dugoročno gledano opravdava cijenu pa i ne fali snage za šumu kod izvlačenja po meni ok traktor jedino za dv fali snage 5245 .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je tocno zeljko,5245 je tromiji nema taj sus kao 5011 ili 5211,al stvarno nisu neki potrosaci recimo na max, opterecenju trose oko 10.5-11 litara po satu.
Da dosta su na cjeni al uscuvan vrjedi isplati se dugorocno.
Naravno da osjeti brdo kad je pod teretom,al saltas nizu i izvlaci.
Ako si stalno na brdima dobro bi mu doslo jedno 150kg utega napred i nema brige.
 

Najnoviji postovi

Na vrh