• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
il je ljut, il je radnika osal zatuc [emoji23][emoji23][emoji23]

Nije svakiputa radnik kriv,koji puta je i gazda kriv :icon_e_wink:.
Pogotovo ako špara pa mu na kraju ispadne skuplje,ali eto učimo dok smo živi.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Nebih znao ja sam reko koliko je ove godine otislo benzine za tu količinu drva, a dal me krade jbg to ne mogu znat, sada sam malo u čudu...a nosio sam mu gotovu mjesavinu znaci da u auto nije točio...ja svahe godine potrosim skoro istu količinu ispod 60 ne ide meni se to nije činilo previse za 100m3 ipak je to količina drva to dode 300 naših otočkih ali sada kada cujem vašu potrošnju...nemam komentara
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Probaj odradit barem jedan dio sa nekom ozbiljnijom pilom pa usporedi potrošnju,a i efikasnost.Čisto onako prijateljski savjet.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ne treba biti cjepidlaka za koju litru benzina, treba vidjeti i za koje pare radi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nebih znao ja sam reko koliko je ove godine otislo benzine za tu količinu drva, a dal me krade jbg to ne mogu znat, sada sam malo u čudu...a nosio sam mu gotovu mjesavinu znaci da u auto nije točio...ja svahe godine potrosim skoro istu količinu ispod 60 ne ide meni se to nije činilo previse za 100m3 ipak je to količina drva to dode 300 naših otočkih ali sada kada cujem vašu potrošnju...nemam komentara

Mješavina u auto ide bez problema , obrnuta varijanta je opasna.

A bez da si čuo ičiju potrošnju za 100 metara uhvatio si se priče kako nam treba benzinska što znači da raspravljaš bez dovoljno informacija , reklo bi se lupetaš u stilu jednog vojnog zvaničnika ovdje na forumu ali ajde...
Ja sa mojim iskustvom mogu da ti kažem da TEBI treba benzinska za taj način rada jer se ta količina (čak i kada uzmemo debljinu drva u obzir) uradi i sa mnogo manje benzina.

Što se debljine reza i piljevine tiče , koju pilu i koji ti lanac koristiš ? Mora da je nešto manje od mikro?



Evo i ja sam malo radio , inače sam sakupljao suvad po šumi ali je ostalo i nešto sirovog što sam morao ukloniti jer sledeće sedmice kreće pošumljavanje tog dijela koji je sasječen.
Uslovi katastrofalni da sam i lance morao stavljati na traktor.
 

Prilozi

  • IMG00423.jpg
    IMG00423.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 202

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ne treba biti cjepidlaka za koju litru benzina, treba vidjeti i za koje pare radi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Rekao je da prodaje m3 za 450 kuna, sa jednim kubikom je namirio benzin ili dva ajde hehe.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Nezz debljinu lanca ali vecinu odradi MS 170, pa nije da ne znam ja sam rekao svoja iskustva...ovdje na otoku nema bas puno ljudi sa kojima mogu pricat o toj temi i uspoređivat
Sta bi se tek desilo da kazem da je ta drva pilio i preselio sve na hrpe u 23 dana heh je i to puno...na zalost ni tu na forumu nema nikoga sa slicnim terenom i drvima tako da opet idu kruske i jabuke...da to je kod nas normalna cijena i vec se nesto dogovaramo da ide na 480kn m3 jer je sve poslupilo u odnosu na prijasnje cijene
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja cu samo citirat svog brata koji je proveo 6mj na brodu tu s bazom na Krku

dakle vozim ga doma, i kad smo prosli tunel Tuhobic, uzdahne i sjetno izusti:
"Ajmeeee, gle drva, šuma, a ne ona grmlja do ramena..."
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Krumpi, ako ga plaćaš po metru svejedno ti je koliko će vremena potrošiti a još ako je to sve prebacivao ručno onda se nije spavalo u šumi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ja cu samo citirat svog brata koji je proveo 6mj na brodu tu s bazom na Krku

dakle vozim ga doma, i kad smo prosli tunel Tuhobic, uzdahne i sjetno izusti:
"Ajmeeee, gle drva, šuma, a ne ona grmlja do ramena..."

hehe, ako si metar osamdeset pet visok možeš oklaštrit grane na stojećki, napraviš metricu i posebno odrežeš jedan panj od 33 cm...:p:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
To je motorka za čemprese šišat, s obzirom da se malo baviš drvima trebaš si pod hitno kupit motorku.

Bome, imal sam priliku probat tu motorku e... pa što ispade iz Stihl postrojenja.... može se reći da se može mjeriti s onim kineskim čang šlang tipovima motorke.... sve neka plastika,.... ja kad sam to zgrabil to počelo škripati... i ostavil se toga... :(yawn):

Ja sam i dalje uvjerenja da čačkalice ne želim na dvorištu... pogotovo kad ih kupujem... drugo je kad se čisti što se mora srušiti ili srediti...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Našlo se vremena da se dovuče kući ono što je izvučeno prije par dana , ima još dvije ture da se dovezu.
Na tvrdom je putu pa koristim ovo kišno vrijeme za to.
 

Prilozi

  • IMG00429.jpg
    IMG00429.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 219

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Savo@ Uh videh rusa na vasaru kao tvoj dal bi 70m il 80 neznam tacno kao da je bio u kucii novcijat.Za sumu rodjen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh