• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
A to je ipak malo previse...ja volim da je toplo i bude kod nas 25-27 al to je max vec bude i pretoplo,kod mene centralno kod njega je pec mozda je taj termometar kraj peci hehe
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ima i moj tast takvu peć i stvarno grije ko luda prostoriju u kojoj se nalazi. Na 4m je solidno osjetiš kako isijava toplinu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
pozdrav šumari,zanimaju me otkupne cijene hrasta,topole,jasike po kubiku,okvirna cijena,ima nekih 50 kubika za porušit ,ako znate cijene javite da se znam dogovarati sa kupcima,hvala pozz
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
O cijeni bi se moglo govoriti kad trupce porušiš i dopremiš na tvrdi put.
Ako se radi o trupcima ! A ako se radi o sitnijim drvima na rašći onda je to druga priča.
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
od 40-70 na panju,znam da cijene ovise o robi jer neki kupci uglavnom na panju ponude veću cijenu nego kada su porušeni,zanima me samo okvirna cijena da znam pregovarati jer znaju biti velike razlike za agaciju npr znam da je cijena od 400-700 kn po kubiku ovisno o kvaliteti,za hrast i meko drvo nisam upoznat
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Bagrem fco utovareno iz privatnih šuma ide
do 135 eura po kubiku fi 30+ duljina 2,2+
95 eura fi 25/30 duljine 2,5+
65 eura fi15+ duljine 4+
Promjeri su bez kore.

topola 200 - 300 kuna
Hrast od 800 kuna na panju,
1250 - 1450 kuna sve klase zajedno
1700 - 2000 kuna prvi trupci.
I ovdje cijene ovise o količini.

E sad ne znam, možda si pogriješio kod pisanja topola,jasika jer to ti jedno te isto.Jasika ili trepetljika iz porodice topola (bijela topola).
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=NFNwRGArSlc[/YT] Moj duboki naklon ovim ljudima a i životinjama. :icon_pray:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dragi,hrabri ljudi,sramotno je da ich tako malo cijenimo:s:,jedino im je lakse da se vise druze s ovim plemenitim zivotinjama nego ljudima.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Neznam niko se ne javlja,kaj nejdete v sumu.Evo danas posadil 100kom. johe a u subotu 50 bagrema a v januaru 25 bagrema 2hrasta,6 oraha, 4 tresnje,po jedan dren i glog ili trnina(nisam siguran).I to je to za ovo leto a na godinu bum prek savjetodavne odlucil kaj bumo i koliko.Naime danas posjetil S.Sluzbu zbog odluke o upisu v upisnik i zahtjeva za rusenje,reko nekaj budu pomogli:icon_keel: na mojih 3500 kvadrata sume.
Ravnamo se u subotu nekaj rusit ak se zima ne vrne.:drink:
 

salafek

Novi član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
7
Neznam niko se ne javlja,kaj nejdete v sumu.Evo danas posadil 100kom. johe a u subotu 50 bagrema a v januaru 25 bagrema 2hrasta,6 oraha, 4 tresnje,po jedan dren i glog ili trnina(nisam siguran)...

Proizvodite sami sadnice ili kupujete
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Nabavio prek kolege iz Madjarske sve po kunu.Inace kod nas Firma koja vlastite prodaje ,suradjuje s savjetodavnom sluzbom,po 2,64kn hrast a sumarija navodno prek 4kn.
Vjerujem da u madjarskoj nisu vise od 50lipa.Zaboravio napomenuti vocke nisam kupio vec poklon od jednog covjeka.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jako dobar pomagač onome tko ima puno granja. Još kad bi bil 2 u 1 stroj pa da deblje granje isječe kao na tvom linku, a tanje zmoksa za kompost.

Kod ovog s tvojeg linka mi se dopada duljina komada koji ispadaju van (duljina primjerena za klasično loženje), a kod ovakvog puno mirniji rad.
Ovdje je prikaz rada s reznom pužnicom.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega krumpironja,isprobaj ti to prija pa odluci,naime vasa drva su tvrdja nego nasa kontinentalna.Inace i meine to smeta,ta sitna drva puno posla i puno pepela a sve ostavit zao mi.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ja imam jako puno granja i tankih do 10cm jer tako debela vec pilim na cirkular i to prodam a ovo bi bila opcija ili za mene doma posto mi treba 20m3 za proc zimu ili prodaja ako bi se napravilo tržiste, fora je sta s ovome nebi ni čistio nego s pilom porusim drvo i odmah nutra s njime zajedno sa krosnjom i svime. Stroj dolazi iz poljske nema probe.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Kako onaj video pokazuje to je meko drvo i dobro ide, čak je možda prebrzo. Za rukovanje neije baš najbezbjednije zbog brzine povlačenja i čini mi se da sam video i neko da je odletjelo unazad i tako može da povrijedi operatera.E sad kako bi se ponašalo sa suhom hrastovinom jasenom i grabom ta nebi išlo ovako lako. No ako daju garanciju na kvalitet pod opštim uslovima rada, dobro je.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To nije stroj za suho nego za friško drvo. Debljinu iz tehničkih podataka se, za normalan trajniji rad slobodno odmah umanji za 20%.
Iskreno, i ja sam razmišljal o takvom načinu rješavanja granja odmah u šumi, ali moje količine su premale - neisplativo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh