• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
.....i onda bi prije došao kući pod teror! Ovak uživa u prirodi i tišini
Zato uzmi teror u šumu,zaposli je oko vatre,a Ti uživaš u tišini i zvuku motorke.
 

Prilozi

  • 1709215225863.jpg
    1709215225863.jpg
    58.8 KB · Pregleda: 102

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886

Ghost

Napravile su svaka po 130m ali ti imaš ekipu a ja sam sam. Mogao bi ja sa svojom 390 u godini napraviti još cirka 100m ili 200m ali bi pao u nesvijest, međutim mojim tempom rada mislim da bi motorka mogla izdržati još 100m godisnje. A motorka je stara 16 godina i sada ne vrijedi više od 350 eura. Ovih cirka 120 metara sam u šumi sam izrezao, iskalao, utrpao u šumi, na lageru istrpao, pa na kamion utrpao sa vozačem. Znači preko ramena mi je prošle godine prošlo cirka 300m drva.

U mom slučaju motorka od preko 1000 eura ništa ne bi promijenila jer radim sam i moram imati takav tempo.
 
Posljednje uređivanje:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
@Ghost
Kakva je 560xp u odnosu na 555? Planiram ju ubosti jer stvarno nemam više strpljenja cekati da na naše tržište dođe 560xp mk2.
Život je prekratak da bi piljili sa sporijim pilama :p
Jednom riječi...bolja je, znači brža, jača, žešća na gasu, veselija...nisam siguran ali rekao bih i da manje troši od 555. A što se tiče mk2...čini mi se da si spominjao da surađuješ sa Blažević trgovinom? Nazovi ih ili odi u trgovinu pa probaj pitati, pusti web shop. Ja sam danas dotjerao još jednu 572 jer mi je bilo dugo čekati do petka za 560 mk2

@jossip nisam ovo napisao zbog, oprosti na izrazu, kurčenja, nego čisto usporedbe radi i objašnjenja zašto je moja 572xp umirovljena a tvoja ms 390 radi 16 godina
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
zakaj je 572 bolja od 372?...gledam sad malo po katalozima, hm...
a i pitam jer imam staru 371xp, imao sam priliku radit s 365 (priča se da su iste ona i 372), pa vidim da 365 nije sluga mojoj staroj 371...
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
962
Ja bio pred par godina na liječničkom i bilo društvo sjekača(Ogulin i okolica), ušli u razgovor jer čovjek ugovara servis za 372xp xtorq, velim ja pa ja imam 372xp - 2002god, veli čovjek reci pare i idemo odma kod mene da je uzmem. Pa imate novih za kupiti, veli on ima zato i ugovara servis sad,,,, dal su stvarno bolje te stare ili što
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Primjetio sam jednu stvar na ovoj zadnjoj slici,cijepaš i bacaš iscjepano na pod i kasnije to tovariš,zar nije jednostavnije(skratiš jedan posao)odmah ubacivat u prikolicu
Bilo bi jednostavnije da cijepam sve odjednom i da mogu sam vozit 2 traktora 🤷
Ovak idem malo poslje posla, nekad i brat ide samnom. Naradim se i odem doma, ne žuri mi se nikud do sljedeće jeseni... a ni kupcu 😂

Ništa njemačka više?
Ja sam već 5 godina u HR opet
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Moj tempo bi recimo bio 20m za 7-8 dana a vaš za 2-3 dana jer imate kvalitetne pile i ima vas više. Da i ja radim sa ekipom moja bi se motorka za par mjeseci zapalila. U mojim uvjetima je puno sporiji tempo i pila ne trpi, i zato je očuvana a i samo sam ovu godinu imao udarnu, prošlih je bilo nešto manje metara.
Moj komentar je više za one koji rade sami da sa slabijim pilama ne rade cijeli dan ili da rade uslužno jer bi se takve pile mogle rastopiti. To mora biti puno sporiji tempo.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Jednom riječi...bolja je, znači brža, jača, žešća na gasu, veselija...nisam siguran ali rekao bih i da manje troši od 555. A što se tiče mk2...čini mi se da si spominjao da surađuješ sa Blažević trgovinom? Nazovi ih ili odi u trgovinu pa probaj pitati, pusti web shop. Ja sam danas dotjerao još jednu 572 jer mi je bilo dugo čekati do petka za 560 mk2

@jossip nisam ovo napisao zbog, oprosti na izrazu, kurčenja, nego čisto usporedbe radi i objašnjenja zašto je moja 572xp umirovljena a tvoja ms 390 radi 16 godina
Da, surađujem sa trgovinom Blažević. Relativno su mi blizu tako da cu skoknut direkt do njih.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,355
Da li je bolja ne znam, ne tvrdim niti sudim, znam da je 572 0,2 kW jača 0d 372, znam da ima auto tune, znači elektronsi karburator, znam da je novija...meni osobno i ljepša.

View attachment 70790 View attachment 70792
Nešto jača, malo brža, manje troši i joß koji detalj. Ali na konacnom dnevnom ucinuku sigurno više ima urađenog. Sve to je izvađeno na štetu dugotrsjnosti.
Tempo kojim radiš i ùcinak, netreba vrijeme već količina, to pravi novac i traži brži rad.
Ali uopšteno svi su ti modeli ozbiljni za rad, još ako u vještin rukama. Na kraju čak vještina zna napraviti prevagu, bio zajeb ili dugotrajnost.
Kako ti se pokazala ona pila, sa servisa jesi zadovoljan remontom. Nisam tog u toku.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
@smilan slažem se sa svime što kažeš, samo kažem, ne mogu tvrditi ono što ne znam, meni su 572 odlične pile i ja im ne mogu pronaći zamjerku a ne mogu ih uspoređivati sa nečime sa čime nisam radio. Sa remontom sam zadovoljan, pila i dalje radi bez greške, ispravna 100%, ima nekih sitnica tipa...napukla ručka kočnice (kočnica je ispravna) istrošila se ona gumena ili kakva već obloga na zadnjoj ručki...ali inače nema greške.
Ali da, kako kaže @ZJ sad ide u mirovinu, jednostavno mi u sred posla došlo da kupim novu i to je to
 

Najnoviji postovi

Na vrh