• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,698
Ovaj lijevi, na tvojoj slici, podsjetil me na profesora i glumca, Nikolu Novosela - Miška, koji je rodom iz tvojeg kraja, a živjeli i radil je u Križevcima...
...pa sam se malo našalila ;)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Di kupujete i kakve lance preporučujete za pile? Ja bi kupil za ms440 dužu vodilicu i lanac kak bog zapovjeda

IMG_20240211_163834.jpg IMG_20240211_134722.jpg
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Druga je stvar kada ti prodaješ ta drva, pa onda prodaješ pod metar drva 1x1x1, i time direktno uštediš sebi odnosno zakineš onoga kome si drva prodao.
Jel tako.
Ne, nije tako. To o čemu ti pričaš je kubik a ne prostorni metar. Ja sam tovario drva u šumi, gotove metrice koje su radili šumski radnici i bilo je na metar visine složeno, 10 metara drva a na računu piše 7,6 m3. Razlika između KUBIKA odnosno m3 i PROSTORNOG METRA je jednostavna. Ako napraviš kockastu bačvu i natočiš u nju 1000 litara vode, kad uguraš i nju m3 drva ne smije ostati ni kapi vode, a kad uguraš prostorni metar drva može ostati od 250 do 350 litara vode. Ne znam samo zašto nekoga nazivaš prevarantom, time niti štediš sebi niti zakidaš drugoga jer niti ne prodaješ kubik drva nego metar drva.
Di kupujete i kakve lance preporučujete za pile? Ja bi kupil za ms440 dužu vodilicu i lanac kak bog zapovjeda

View attachment 70907 View attachment 70908


Ako želiš neku posebnu vodilicu koja nije u web shopu nazoveš trgovinu i pitaš, sve mogu i sve hoće nabaviti, samo original naravno.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
;):devilish: Šečer na kraju tirade je da sam ja danas, poslije podne, otišao do mojeg ponuđača / dostavljača drva za ogrjev. Pokazuje on meni uredno naslagana drva na dvorištu i pita on mene, "očeš meter da provjeriš". Ma hoću kad ga več nudiš :hahah::ROFLMAO::LOL::love::devilish:.
Pripovijeda on uz put, stalno, ne prestaje, ne gasi se... to mora biti meter, puta meter, puta četiri metra...
Dobro, OK, velim mu ja. :hahah: (Valjda nije bio svjestan da ja znam kakve mjere on točno ima.)

Ja sam složil "šumsku mjeru" poglej si da je 110 cm visoki štos drva!

Dobro, (gospon) dobro. Tu je jedva 100 cm, tu je 103 cm, e a tu ti je na toj jednoj cijepanici točno 110 cm visine štosa.
Ali, kaj budemo z ovom (dužinskom) mjerom: ova ti je cijepanica / kalanica 96 cm duga, ova ti je 98 cm, ova ti je 95 cm i opa ova ti je točno 100 cm duga??????
Ma, veli on odmah meni: to ti tak mora biti, jer ti drugač nebre vu peć iti, dok ideš spiliti.
Ma naj me zajebavati velim ja njemu, nisam se niti ja baš denes narodil, a kak budem onda prinul ovu u peć "koju si zajebo" na prevelikih 100 cm dužine?

Da skratim, dobil sam domači gemišt, dobru cijenu i obečanje da mjera bude dobra dok mi dopelja doma, da bude kompenziral "neobične dužinske mjere cijepanica" :). Prisilio sam se da mu vjerujem, jer je cijenovno bio "korektan" i bude mi dopremio na dvorište, ja samo moram nabrojati EUR-e, ma budem, drage volje, jer moramo ostati "ljudi i prijatelji", nadam se. :ppozdrav::)
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Kad ti jave da ne dolaziš jer nisu sve pripremili za radove treba nekako vrijeme popuniti…
 

Prilozi

  • 40C7A855-2F18-4206-99EC-5320AB7C167A.jpeg
    40C7A855-2F18-4206-99EC-5320AB7C167A.jpeg
    91.2 KB · Pregleda: 79
  • CD2AFA03-E478-49DD-B5A1-39EC5BB4D465.jpeg
    CD2AFA03-E478-49DD-B5A1-39EC5BB4D465.jpeg
    93.8 KB · Pregleda: 78
  • IMG_9255.jpeg
    IMG_9255.jpeg
    115.7 KB · Pregleda: 79

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
;):devilish: Šečer na kraju tirade je da sam ja danas, poslije podne, otišao do mojeg ponuđača / dostavljača drva za ogrjev. Pokazuje on meni uredno naslagana drva na dvorištu i pita on mene, "očeš meter da provjeriš". Ma hoću kad ga več nudiš :hahah::ROFLMAO::LOL::love::devilish:.
Pripovijeda on uz put, stalno, ne prestaje, ne gasi se... to mora biti meter, puta meter, puta četiri metra...
Dobro, OK, velim mu ja. :hahah: (Valjda nije bio svjestan da ja znam kakve mjere on točno ima.)

Ja sam složil "šumsku mjeru" poglej si da je 110 cm visoki štos drva!

Dobro, (gospon) dobro. Tu je jedva 100 cm, tu je 103 cm, e a tu ti je na toj jednoj cijepanici točno 110 cm visine štosa.
Ali, kaj budemo z ovom (dužinskom) mjerom: ova ti je cijepanica / kalanica 96 cm duga, ova ti je 98 cm, ova ti je 95 cm i opa ova ti je točno 100 cm duga??????
Ma, veli on odmah meni: to ti tak mora biti, jer ti drugač nebre vu peć iti, dok ideš spiliti.
Ma naj me zajebavati velim ja njemu, nisam se niti ja baš denes narodil, a kak budem onda prinul ovu u peć "koju si zajebo" na prevelikih 100 cm dužine?

Da skratim, dobil sam domači gemišt, dobru cijenu i obečanje da mjera bude dobra dok mi dopelja doma, da bude kompenziral "neobične dužinske mjere cijepanica" :). Prisilio sam se da mu vjerujem, jer je cijenovno bio "korektan" i bude mi dopremio na dvorište, ja samo moram nabrojati EUR-e, ma budem, drage volje, jer moramo ostati "ljudi i prijatelji", nadam se. :ppozdrav::)
Sve u redu, samo nedaj novce unaprijed...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,927
Sa jednim liksonom malo razgovarali o ovoj temi! A on se sjetio:
- Kolegin kolege kolega ima 10 m drva za prodati. Ovaj uzeo traktor i prikolicu.
Gazda veli 10 m!
Tovari on i lijepo slaže, zatim izmjeri i bude 7 m!
Gazda zatvara vrata i ne pušta ga van - veli 10 m!!!!
Srečom dolazi gazdin sin i kolega traži da izmjeri koliko ima drva na prikolici.
On izmjeri 7,5 m, ovaj plati o odveze.
Sin i otac se gadno posvadili jer ga je otac osramotio!
 
  • Like
Reactions: H&S

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Dok sam se bavio šumom prodavao sam nešto i nakupcima , redovno su uzimali 4 ili 8 metara i prodavali kao 5 odnosno 10.
I zaista na mjerenju ima 5 i 10 , samo što kroz drva može protrčati mačak sa podignutim repom.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
I ja sam imao situaciju di me covijek prozivo i zvao da dodem vidit u šupu složena drva pa je slago na decimale metre i tako dalje i tako bliže. Nikad me nije bilo briga kako oni slože ja kad sam složio tu mjeru si plaćo a dal ćeš ti poslje složit metar manje to je tvoj problem! Taj nebi sa drvima van moga dvora, skipaj i vozi nazad od kuda si doso
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Ja sa tim problem ja nemam
Ja ih iscjepam,posložim najbolje što mogu(da bude fer za mene i onoga tko kupuje)
Dođe čovjek,zajedno izmjerimo,kažemo toliko ima i onda krcaj
Nema naknadno bilo je toliko ili toliko,koliko smo izmjerili toliko plati i nitko se do sada bunio nije

Kad bi ja trebao kupit drva,ako nije lijepo složeno odmah u startu bi rekao toliko tu nema ,ima toliko i toliko ću ti platit,ako se ne slažeš doviđenja,idem kod drugog
 

Najnoviji postovi

Na vrh