• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,678
@ZJ ne znam, ja ga ne uzimam, vjerujem da ga ima u Husq trgovinama, ako ne trenutno onda po narudžbi ali meni je "normalna" cijena preskupo. Kad (ako) opet bude onakva akcija 1+1 onda možda i budem kupovao
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,678
Da, zaboravio sam ga izmjeriti ali mislim oko 150 cm prsnog promjera da je bio, a polomljen sav pa se ništa nije dalo iskoristiti osim za drva za ogrijev
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,678
Pošto su vučeni trupci skidam koru pa bude 5-6 rezervara, jucer sam u petom primjetio da slabije reže i taman da napravim još jedan rez on pukne 😅

Jesi ti radio sa Duro vodilicama, jel i kod tebe pucaju lanci? Meni i prije kad sam radio sa ovom vodilicom a tako i sada na 592 polomi lance, nema veze bio husq bio oregon...Oregon DuraCut vodilica 70cm
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,504
Kako se lanci ponašaju na istegnutost ?. Takvo rezanje ima najveći otpor a pritom duži vremenski period opterećenosti. Sobzirom da su u pitanju i snažniji pokretači ili jake pile, a lanci nisu u zahvatu delimično već po čitavoj širini time je lanac izložen velikom zamoru.
Mišljenja sam da oblik ili marka vodilice nema načina da utiče na otpor reznih ivica. Nema razlike u obliku dodirnih površina lanca I vodilice ma koja marka obična ili duro jer je neznatno razlika otpora klizanju čelika, razlika može biti samo u nedovoljnoj podmazanosti.
E sad ja nemam taj problem ali bi imao želju imati u ruci lanac koji je tako stradao da procijenim njegovo stanje. Šta je puklo osovinica ili člankasti dio i dali uvjek isti dio puca.Dali je povećano habanje članka ili osovinica, i kako i do koje dubine je došlo do habanje klizne površine lanca.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,678
¸Ja nisam baš puno radio ovo, tek nedavno sam nabavio ovu...nemam pojma niti kako se zove, uglavnom u 10tak rezervara goriva koliko sam potrošio nije se baš puno istegao lanac, pošto je, kako i sam kažeš, najveći otpor upravo u ovakvom rezanju zato je i preporučeno da se lanci oštre na 10-15° da bi bio manje agresivan. Još bi bolje bilo da je lanac sa okruglim zubom mislim da bi i manje "šarao" po drvetu, ali što je tu je dok ne stigne narudžba. Kad sam tek kupio 592 pilu radio sam sa ovom vodilicom koja je duro i dosta često su mi pucali lanci, onda sam nabavio sa zvijezdom i manje se to događalo, ne znam zbog čega. U ovom slučaju nije do slabog podmazivanja jer podmazivanje mi je na svim pilama otvoreno do maksimuma, jedino što sam primjetio u ovom raspiljivanju da prije potroši ulje već gorivo pa na od prilike pola rezervara dotočim ulja. Ne znam da li ti ovo može nešto značiti ali evo slika gdje je pukao lanac


slika_2024-10-21_000832491.png slika_2024-10-21_000900547.png
 

Najnoviji postovi

Na vrh