• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Mislim da sam shvatio....dakle pomoću nje se potpuno odvoji guma od podloge...:!:...to kod nas nisam vidio.....kod nas žlajfa, pakne ili lanac, a neki čak i "mačka":D
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Mislim da sam shvatio....dakle pomoću nje se potpuno odvoji guma od podloge...:!:...to kod nas nisam vidio.....kod nas žlajfa, pakne ili lanac, a neki čak i "mačka":D

pa jako je dobar a i lako ga je napravit samo dobar rog od hrastovine ili tubing kako tko hoce jak lanac i mir....
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
lako tebi sad imas zekana!!!!mozes i sa njime!

Vjerovao ili ne, dok je i usro bio, više je mališa proveo vremena u šumi. Mali se zavuče u mišju rupu, provuče kroz ušice od igle..

Isto drva na prikolici sam dovozio s usrom i s malim 533, ista prikolica, istina mali nekad i 2 spora, ali uvjek je dovezao. Naravno po suhom, ako je morko, mali jedva izađe iz šupe.

Zeko ode kad treba nešto izvuć ili natovarit (pa povuče usput i prikolicu), jer tu je mali prelagan..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
i ja dosta forsiram vladimirca u šumi baš iz razloga okretnosti , njega bukvalno okreneš oko bukve
dok rusu treba ohoho , mada rus gazi drveće do 10cm lako , netreba ništa sjeći , obara ih direkt točkom a kamoli kada ga nagazim sa prednjim polugama
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
i ja dosta forsiram vladimirca u šumi baš iz razloga okretnosti , njega bukvalno okreneš oko bukve
dok rusu treba ohoho , mada rus gazi drveće do 10cm lako , netreba ništa sjeći , obara ih direkt točkom a kamoli kada ga nagazim sa prednjim polugama

e, a zato ti ja fergija kupil za šumu,
to je "šumarski Messi", nema di se ne provuće i malo skače al izvuće :lol:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e jbg sad cemo i toma vinkovica potjerat u sumu pa cemo reci da je idealn za to,jebo te sa ovim malim cu izvuci sto fergo ne moze,za sume je duplak i jos ako ima kardansku prikolicu cuda radi i od obicnog a ne li od duplaka.............
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
e jbg sad cemo i toma vinkovica potjerat u sumu pa cemo reci da je idealn za to,jebo te sa ovim malim cu izvuci sto fergo ne moze,za sume je duplak i jos ako ima kardansku prikolicu cuda radi i od obicnog a ne li od duplaka.............

Opet baljezgas, tv od 20ks, s 3-4m drva nemože, ne zbog gripa, nego zbog snage. Nemože ni zbog traga jer se neuklapa, ni zbog krivina u brdu jer nebude skrenuo, nemože ni zbog klirensa jer je prenizak.. Niz brdo nebi htio ni probat..

Kakva prikolica kardanka, kakav duplak.. Za nas koji dovezemo 50m godišnje, sasvim je u redu i crveni miš..

Onaj ko živi od šume, naravno da si trga kosu s glave ako nema PV


Najbitniji faktor u šumi je onaj na sicu..
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
nejde mi u glavu kak morete hvalit mali traktor za šumu:confused:
imam 539 i duplaka t40,ljudi pa govorimo o šumi!!
fergač se more skriti,ima on prednosti, al dajte molim vas.
Savo, ti imaš malog vladeka i velkog rusa, baviš se šumom,recimo da jednog moraš prodat,koji bi to bil,kojeg bi si ostavil za šumarske radove?
tvoj ću odgovor uvažiti i toga se držati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
moj odgovor bi bio subjektivan i zato neću odgovoriti ;)

veliki traktor jeste sila za šumu ALI pod uslovom ako imaš dovoljno prostora , znači mjesta za okretanje i širine puta , ako ovo dvoje nemaš džaba ti sve sile svijeta koje jednostavno nemogu proći tim putom
ja radim paralelno sa oba traktora , veliki je uvijek gazda ali vladimirca puštam u male i skučene pozicije gdje rus jednostavno nemože da zaviri
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ja sam ove godine malo radio u sumi izvezao nekih 100 metara drveta, neka gola sjeca bila, nemam nekog iskustva u radu sa traktorom u sumi, ali su uvjeti bili katastrofalni, veliki usponi, blato, ali fendt je vozio 5 metara, visok nema sanse da nasjedne ni traktor niti ruda od prikolice posto je kacam na pufer visoko, iznenadio sam se kud sve prodje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja ne razumijem neke stvari ..ima toga još dosta lai ne u ovoj temi ..
U šumu nosit sjekire 3-4 motorne pile ..mate vitla , ovo ono ..
I ne mogu shvatiti kako nema mjesta ..na kraju šuma je večinom državna ..pa dobro i to je na neki naćin naše ..ili vaše .
I da je vaša šuma orgamizirali bi je tako da je prohodn i dostupna .
I sad, nećemo pretjerivati pa uništiti kabinu ili retrovizore novog traktora ..pa i da je , to nije za šminku nego za raditi.
Zašto bi ja derao gumu na nekom kamenu , pazio neku granu ....pa čak i drvo ako smeta ...u šumu kao isvugdje dolati sve veča mehanizacija ..treba se prilagoditi .
Đaba vi mislite neče tu "oni" s velikim strojevima kad si oni naprave put gdje ga nikad nije bilo .
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja sam u početku kirijo sa imt 542 pa imt 565 sad lamborghini 95ks duplak nebi ga mjenjo za ova oba prije.
vozim kad hoću i gdje hoću spustim se u rupu do drva pa nemora iznositi,. kad spuštam drva iz šume ne razmišljam dali će me pogurati teret ili iskočiti iz brzine,imam samar naprijed i lomim sve ispred sebe gdje nemogu proći.
Ne želim reći da mali traktor nije za šumu ali to je više hobi,tko radi malo ozbiljnije mora biti duplak 65-90ks
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ne želim reći da mali traktor nije za šumu ali to je više hobi,tko radi malo ozbiljnije mora biti duplak 65-90ks

može kao i obično prepucavanje sljedećih 20 stranica koji je taktor najbolji, ali činjenica je da svako svoga konja hvali, i ona još bitnija je da ovo gore stoji...

svaka šuma je priča za sebe, teren je drugačiji, zahtjeva drugačiji pristup, i drugačiju mehanizaciju. negdje je duplak suvišan, negdje nemreš prdnut bez njega, negdje nemreš ni sa njim pa moraš vitlat...

stvar je potrebe, hobi-profi... i terena naravno...
u mojoj šumi, pa i u državnim šumama gdje sam zakupio linije, (a nijedna nije ravna i bez kamenja i blata) sva su porušana drva izvučena i dovezena sa malim 533, i ko će meni sad reć da se fergi može sakrit pred T40? za kaj? jesu drva doma? jesu, pa aj ne laprdaj gluposti...

činjenica je da t40 ima bolje atribute, ali je i činjenica da je mali taktor manji strošak... za hobi potrebe...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
kada je već priča krenula o kamenju
ajoj , od sada obožavam blato , tek sam ovih dana upoznao sve loše strane kamenitog puta , svo kamenje se pomijera i živa muka je spuštati i penjati se po njemu , postaje i prilično opasno jer kombinacija nizbrdice,kamenja i prašine nije više zezanje
pa i pješke kada idemo po putu nizbrdo padamo kao na ledu a kamoli okrugli točkovi da drže na okruglom kamenju
kada nizbrdo silazim sa rusom OBAVEZNO uključena prednja vuča i OBAVEZNO blokiran diferencijal
kažem , već postaje opasno :madmana:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
kada je već priča krenula o kamenju
ajoj , od sada obožavam blato , tek sam ovih dana upoznao sve loše strane kamenitog puta , svo kamenje se pomijera i živa muka je spuštati i penjati se po njemu , postaje i prilično opasno jer kombinacija nizbrdice,kamenja i prašine nije više zezanje
pa i pješke kada idemo po putu nizbrdo padamo kao na ledu a kamoli okrugli točkovi da drže na okruglom kamenju
kada nizbrdo silazim sa rusom OBAVEZNO uključena prednja vuča i OBAVEZNO blokiran diferencijal
kažem , već postaje opasno :madmana:

a da jedan dan napravis pauzu i sredis kocnice na priloklici, pa vise nebude opasno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
već završavamo ovaj sektor a traktor i prikolice su prilično daleko od kuće tako da u ovoj sesiji to se neće desiti
a i ako mi šumari ne daju neku drugu lokaciju odustat ću od ovg šumskog odjela , jednostavno nemam nikakve računice , izvoz veoma sporo ide
sve se loše poklopilo : dosta drva moram da čekrkam , onda moram put da prosijecam bagerom radi male količine drva jer se radi o selektivnoj sječi , put od šume do lagera KATASTROFA , drva sitna mušterije mi se bune
ma sve je loše da nemože biti gore :mad:
 
B

bosniahos

Guest
-

Ma da jebeno je to po šumi nikad neznaš gdi šejtan spi.I onda dok se najmanje nadaš krk krc i evo zla.Ipak veći traktor prva vuća švabo obavezno ćim sporiji to je to.A i pomagać obavezno.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tu kod nas na Bilogori ima jedan privatnik jedno 4 imta i dva od Hitnera,ja kada vidim kako oni voze te traktore i kuda idu kosa raste od muke,tu ima toliko trganja da boli glava,u državnoj šumariji situacija još gora,pretrgne dajca samo tako kao da je od plastike,ja kada radim samo za vlastite potrebe mali ferko ide u gustu i teško prohodnu radi gustoče drveta a gdje treba sila tu švabo udara i prevlači,star je ali zakapa duplo mlađe od sebe:partyman::rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh