• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RAKOVICA 120

S

saran2806

Guest
kako se ponasa ta rakovica da li su ljudi koji je imaju zadovoljni sa njom zapala mi za oko jedna pa ako ima netko tko zna kakva je nek se javi
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Zelena nije u seriskoj proizvodnji :blackeye
To je home made ;)
 
S

saran2806

Guest
plavu sam vidio kao onu na zadnje dvije slike sto su gore postavljene pomoc znalaca trazim
 
B

Bobo

Guest
Nikakva kooperacija. U Srbiji je "in" stavljati u rakovice 120 mercedes motore. Rakovica ima ZF mjenjac, direfencijal i prednju vucu, stoga je mercedes pravi izbor za ugradjivanje, jer original motor se ne moze ni usporedjivati s mercedesom.

Kako citam kazu da je bila jedna serija rakovica 130 koje su imale tvornicki ugradjivane te motore, al ovo nije 100% sigurno.
 
F

farmerLuka

Guest
Od ove zelene rakovice neko je pokusavao napravit fenda crvene felge sivi motor limarija fend zelena i kabina od rx. na izgled dobro ispalo.
 

Vizoro

Novi član
Tu od
30 Stu 2013
Poruka
3
Pozdrav svima!:icon_biggrin:
Trebam pomoć u vezi Rakovice 120, ne mogu naći broj šasije, ako tko zna molim da mi pomogne! Hvala!
I još, vidio sam prije da netko ima komplet uputstva sa katalogom rez. dijelova za rakovicu 120/135 i od hidraulike od istih, pa ako može da mi se javi i pomogne mi da dođem nekako do toga....
Hvala!!:icon_pray:
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
kakva je hidraulika na rakovici 120 ks? protok pumpe, koliko izvoda pozadi, kolko diže na hidrauliku?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
ZF mjenjač s boschovom hidraulikom,pumpe dvije ,pogon preko mjenjača,izvoda koliko naslažeš razvodnika jer je lako proširivo.Podizni cilindri,glavni unutar kućišta i dva pomoćna.Sve je gotovo isto kao na schluterima,starijim fentovima,rx 170 itd.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
a trajnost hidraulike? ..mislim na ovo..npr. na torpedu 75 pomećeš nove gumice, mandžetu, pumpu i sve radi super max. godinu dana ovisi sta traktor radi, nekad duže nekad kraće...rakovica 120 nema takvih problema?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ne bi smjela imati jer ima filter ulja u mjenjaču preko kojeg uzima ulje a i sam mjenjač se podmazuje povratnim vodom hidraulike i ako se pazi na čistoću ulja i filtera i što manje kipa tuđe prikolice trebalo bi trajati(ipak je to bosch).Volan ima posebno atf ulje s drugom pumpom na mjenjaču.U mjenjaču je motorno ulje super 3 ili super 5.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
znači, tko hoće čvrstu, jaku nakaradu (u pozitivnom smislu) koja je sposobna sve radit, a da nije skupa za održavanje, rajka je dobar izbor....kolko radnih sati izdrži?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Slabo točka je motor koji ne može dugo ali ljudi su ubacivali mercedesa 130ks i onda je vječna.Limarija je stvarno nakaradna ali ako netko ima malo dara svašta bi se tu moglo poboljšati.
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Jel ima tko da zna za koju rakovicu 120 da se prodaje? ...može i neispravna...
 

Najnoviji postovi

Na vrh