• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RAKOVICA

M

Mariozn

Guest
kod nas ko god ima rakovicu neore s tockom,nit se ne zali da je los orac,jedan ima td 75 i 2 rakovice 60 na jednoj ima gume 16-ice i ore s istim plugom ko i td ................
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Trakavica je ko i deutz dobar do volana kad daš gas na sicu ideš lijevo desno. :lol:
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
...ja imam rakovicu 65 ks sa prednjom vucom....taj je traktor stvarno ludnica....ja se nesjecam dali smo mi ikada upali s njim ili se negdje zaglavili...nemorate mi vjerovati ali na svoje oci sam vidio da je jaca od 577 tj mozda je samo u tom trenutku mogla bolje povuci neznam...vukli smo klade iz sume i 577 je vuako i dosao do jednog mjesta i sato je a rakovica je bez ikakvog problema prosla ...malo je gduba i neudobna ali nebi je mjenjao ni za jednog imt-a.....
 
K

kela15

Guest
ja imam rakovicu 76. Sve je super ide ko metak osim sto nas hidraulika zaje*ava non stop svaki cas je kod mehanicara. dva tri mjeseca dize sto god da zakapcis. dok odjednom vise nece dizat..... :madmana:
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Evo ja sam neki dan kupio novu hidrauličnu pumpu i sad radi kao sat.....kupili smo u bosni 1160,00kn...a kod nas u hr 2300.00.....jbt koji su nasi lopovi...
 
E

Ermin

Guest
Dobar dan ja sam Ermin i dolazim iz malog sela Orahovica G.
Želiobih kupiti traktor ali nemogu se odlučit između IMT-a i Rakovice.
Imt je 565DV a Rakovica 65DV Super K.
Akomi možete dati neke savjete?
Hvala!!!
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
dino kaže:
markach kaže:
Bobo kaže:
Rakovicu u oranju nitko ziv ne hvali, kazu da su pre lagane, a i hidraulik imaju los za oranje. tebi na 10ha ne treba traktor 65ks, ako cemo iskreno.

nisam fan Rakovice ali Bobo da ne valjaju u oranju tu griješiš,kaj fali hidrauliku???jedanput naštelaš i piči,mala ručica za dubinu,na razvodniku okrenut na oranje,maknut na toplinku onu"polugicu"(na torzijonoj oprugi)

.....da njemu treba traktor od 65ks jer za te novce može kupiti i imt 539 koji nema kaj tražit pored Rakovice ma zašto bi se čovjek mučil s manjim traktorom npr.u oranju

Nisi u pravu,mi smo imali 3 rakovice 65ks i nisu dobri orači,nemože orati bez točka nikako,hidraulika mu je boljka...

Slazem se sa dinom...dok smo orali sa rakovicom nikakvih problema sa hidraulikom nismo imali...kad jednom nastelas samo daj gas i nebrini ...stvarno neznam po cemu si ti zakljucio daj e los orac ..
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
trebal bi broj neke firme u bosni ili srbiji koja prodaje djelove za rakovicu pa ak neko zna slučajno zna...
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Imas jednu firmu odmah blizu granice mislim da u Topoli ili tako nest...super je firma ima sve dijelove..
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Marijo kaže:
čemu služi ova posuda kod auspuha šta je spojena na pumpu
Koliko ja znam to je spremnik ulja za hidraulični volan?! :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
ddalibor kaže:
Marijo kaže:
čemu služi ova posuda kod auspuha šta je spojena na pumpu
Koliko ja znam to je spremnik ulja za hidraulični volan?! :scratch
Točno tako ;)
 
M

Mariozn

Guest
sta bi mi moglo bit s rakovicom dimi bjeli dim u ler i kada idem po cesti,pumpa i dizne su reparirane u proljece
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Možda ulazi voda u prostor saogrjevanja , jel to jako ili kao kad ga recimo pališ zimi bez grijača ?
 
M

Mariozn

Guest
u leru nije tak jako al kad se vozim punim gasom po cesti dimi ko lokomotiva
 

Najnoviji postovi

Na vrh