• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RAKOVICA

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Rakovice dupljaci su mi nevjerojatno lijepi traktori! Ali jedino u klasičnoj standard izvedbi, ne s onom kockastom haubom
 

Dare

Član
Tu od
6 Sij 2008
Poruka
33

Ja nikako i nikome ne preporučujem R47 iz ličnog iskustva. Da ne ponavljam priču, evo dela onoga što me s njim mučilo http://poljoinfo.com/showthread.php?4290-Rakovica-47-2003.g-fabrička-greška&p=348886#post348886

Da ne pominjem odvajanje motora još dok je bio nov zbog semeringa radilice, lošu limariju, farbu koja se ljušti, bučan auspuh.... Sve to uprkos činjenici da sam jako marljiv po pitanju održavanja voznog parka
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
to ti je lonac na tockovima i to truli nek se zec malo popisa nema od njenog rikverca nista a ni napred ne moze znam sta govorim
 

Dare

Član
Tu od
6 Sij 2008
Poruka
33
to ti je lonac na tockovima i to truli nek se zec malo popisa nema od njenog rikverca nista a ni napred ne moze znam sta govorim

nisam siguran da te razumem :|

Nije da on ima slabu vučnu silu, čak naprotiv... Samo je loš kvalitet izrade
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
ma dobro je sve ipak je to rakovicin motor kao u imt samo slajdra proklizava ne moze da makne na rikverc malo brda ili klizavo dzabe 200 konja kada tockovi proklizavaju nista bez duplaka pa 539 dv ce izaci na rikverc gdje ne moze rakovica 65 ili neka jaca
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
pa ni jedan to ti i pricamali ima nekih ljudi koji porede duplake manje konja sa obicnima vise konja kako su jaci kako bolje idu kako su u cjelini bolji i sve
 
C

CikaBole

Guest
Pozdrav svima, novi sam na forumu, vidim da vjerni imt-ovci kude rakovicu, u mojoj porodici R65(kabriolet) je od 86(iz fabrike dovezena), i od tad redovno obradjuje 10ha, odnedavno obradjujemo 18ha, po meni jedan od boljih traktora za toliku povrsinu, rakovici je mana hidraulika i lamela. Ja ne znam zasto je toliko kude kao oraca, malo je neudobna, ali radio sam tu istu zemlji sa 58 i 65 i nisu nista bolji od nje(cak bila je veca patnja posto su ima bile slabije kocnice pa sam se teze okretao). Razmisljamo o podmladjivanju voznog parka pa se tu jos predomisljamo, pa bih volio cuti preporuku za traktor od 70ks, dupla vuca nije obavezna posto je zemlja odlicnai kabina naravno. :D
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pozdrav svima, novi sam na forumu, vidim da vjerni imt-ovci kude rakovicu, u mojoj porodici R65(kabriolet) je od 86(iz fabrike dovezena), i od tad redovno obradjuje 10ha, odnedavno obradjujemo 18ha, po meni jedan od boljih traktora za toliku povrsinu, rakovici je mana hidraulika i lamela. Ja ne znam zasto je toliko kude kao oraca, malo je neudobna, ali radio sam tu istu zemlji sa 58 i 65 i nisu nista bolji od nje(cak bila je veca patnja posto su ima bile slabije kocnice pa sam se teze okretao). Razmisljamo o podmladjivanju voznog parka pa se tu jos predomisljamo, pa bih volio cuti preporuku za traktor od 70ks, dupla vuca nije obavezna posto je zemlja odlicnai kabina naravno. :D
Rakovica 76 :D
 
C

CikaBole

Guest
Bio sam na sajmu poljoprivrede u NS ove godine, i bio sam na standu Rakovice, i tamo sam pricao sa jednim od inzenjera, covjek mi je rekao da je maksimalno fusere, to mi je rekao covjek koji radi za Rakovicu, kod nas nova izadje oko 8000e kad se odbije pdv i onaj popust od 40%. Razmisljamo o rusu. A ne znamo sta bi od polovnjaka sve sto je pravljeno poslije 95 izadje preko 7000,8000e.
 
M

mtz 82

Guest
Pozdrav svima,zanima me dali kod nas di ima rakovica sa prednjim pogonom,bas me zanima taj traktor
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pozdrav svima,zanima me dali kod nas di ima rakovica sa prednjim pogonom,bas me zanima taj traktor
ima jedan se prodaje u Petrovu ima na pik.ba 87 godiste 6700€
 
M

mtz 82

Guest
je ali me j...jer sam sa druge strane grane,jel ko zna kako su se pokazale jel imaju kakvih tezi bolesti
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
je ali me j...jer sam sa druge strane grane,jel ko zna kako su se pokazale jel imaju kakvih tezi bolesti
1 ja sam ti rekao gdje ima
2 kazu da su isti imt duplaci da im cesto strada prednja (popucaji kardani)
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002


ima li tko iskustva sa mjenjanjem zupčanika na kardanu i time ubrzavanjem istoga, ss obzirom da moja Rajka ima na kardanuu 40 kw a to mi ne treba već bi mi dobro došlo npr. 550 obrataja kardana na 1000 obrtaja motora, znam da bi s time oslabio kardan ali bi dobio na brzini i naravno još smanjenim potrošnjom goriva,
 
Posljednje uređivanje:

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Pozdrav.Jel mi može netko napisati gdje se na rakovici 60 provjerava količina ulja u hidraulici? Hvala na odgovorima.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
ispod sjedala sa lijeve strane prema napred imaš čep sa šipkicom na kojoj se vidi min i max
 

Najnoviji postovi

Na vrh